Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki fartuch spawalniczy? I szybki spawalnicze...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 majsterkuba

majsterkuba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 04 kwiecień 2018 - 21:28

Cześć 

Na forum jestem nowy i mam 17 lat :D

Ostatnio z tatą na spółkę kupiłem spawarkę inwertorową. Coś już spawałem, nawet, nawet mi szło, trochę nasmarkane  ale z czasem będzie lepiej :) 

Czytałem że spawanie jest szkodliwe dla klejnotów i chciałbym się jakoś zabezpieczyć, chciałbym kupić fartuch spawalniczy tylko teraz jaki? Na alle... są takie skórzane  za 20 zł i za 120 zł, czym one się różnią oprócz ceny? Nie potrzebuje nic wypasionego. 

Mam jeszcze jedno pytanko. Razem ze spawarką kupiłem maskę spawalniczą i Pan w sklepie dał mi jeszcze szybkę din13 jak by ta co jest w masce była za jasna. Ktoś może mi wyjaśnić o co chodzi dokładnie z tymi szybkami?  



#2 AdamLol

AdamLol

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 kwiecień 2018 - 08:33

witam kolego jesli chodzi o fartuch to masz racje ,generalnie kazdy spawacz powinien uzywac . Za 20 zl nie kopisz skorzanego . Porzebujesz fartuch naturalna skora . A szybki to jest roznice bo jesli uzywasz za jasne psujesz wzrok . Tak jak dla mnie najlepiej 11din staram sie dobierac takie, ktore po zajazeniu luku daja odcien na zielono , poniewaz wjadomo ze przy zielonym koloze oczy odpoczywaja .

pozdrawiam,,



#3 majsterkuba

majsterkuba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 kwiecień 2018 - 09:30

Niby jest napisane że ze skóry bydlęcej: http://allegro.pl/fa...6679426941.html co myślisz?

#4 AdamLol

AdamLol

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 kwiecień 2018 - 10:54

Niby jest napisane że ze skóry bydlęcej: http://allegro.pl/fa...6679426941.html co myślisz?

Na poczatek mozesz sprobowac w warunkach domowych nie spawasz duzymi parametrami .

wiec ten powinien ci wystarczyc wazne ze cokolwiek masz .

to na prawde chroni 

....

pozdrawiam



#5 majsterkuba

majsterkuba

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 kwiecień 2018 - 16:14

A jeszcze podpytam żeby nie tworzyć nowego wątku, jaką przyłbicę zakładaną na głowę polecacie dla początkującego? Nie chodzi mi o samo ściemniającą tylko taką zwykłą.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych