Skocz do zawartości


Zdjęcie

Lincoln electric


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jony5555

jony5555

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 09:59

Witam serdecznie kolegów

 

Koledzy może poratujecie mnie jakąś podpowiedzią.?

Posiadam spawarkę Lincoln Electric Invertec V320T AC/DC z wyświetlaczem lcd. Zakupiłem ostatnio do tej spawarki sterowanie zdalne prądem lincolna i okazało się że działa tylko na sterowanie prądem do elektrody otulonej a w momencie przełączenia na tig sterowanie przestaje działać nie działa również spawanie na 4-takcie. Czy mieliście koledzy do czynienia kiedyś z takim problemem?



#2 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 18 marzec 2018 - 18:08

Z tego co pamiętam, to sterowanie w tych modelach działa tylko w trybie elektrody.

pozdrawiam



#3 pszemq

pszemq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 19 marzec 2018 - 17:32

Polska instrukcja jest dosyć 'dziwnie' przetłumaczona. Wynika z niej, że urządzenie może nie rozpoznawać automatycznie zdalnego sterowania typu 'pilot' od pedału nożnego sterowania. Sprawdź czy Menu zawiera taką opcję do wybrania.

Od siebie dodam, że w TPX300 zdalne sterowanie w MMA działa i można regulować cały zakres amperażu i widać reakcję na wyświetlaczu. Natomiast w trybie TIG regulujemy tylko do max amperażu ustawionego na wyświetlaczu i co najgorsze wyświetlacz pokaże zadany prąd dopiero podczas spawania.

 

"To let the machine know what type of device is plugged in,the operator must select the appropriate device from the trigger mode button (See Trigger mode descriptions above for details on the difference). In stick mode the second button on the control panel selects local or remote operation manually. This is required so that the user does not need to detach a foot ampt rol to use the machine in STICK mode."


Użytkownik pszemq edytował ten post 19 marzec 2018 - 17:38


#4 jony5555

jony5555

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 19:02

Witam koledzy 

 

W instrukcji obsługi tego modelu praca ze zdalnym sterowaniem jest opisana w ten sposób:

 

 Gdy źródło V320-T AC/DC, jest ustawione w tryb procesu spawalniczego TIG, automatycznie wykryje podłączenie jednostki zdalnego sterowania. Może to być jednostka zdalnego sterownia lub nożny zadajnik prądu. Jeśli jednostka zdalnego sterowania jest podłączona, urządzenie automatycznie będzie pracować w trybie zdalnego sterowania. Jeśli nie będzie podłączona żadna jednostka zdalnego sterowania, urządzenie będzie pracować w trybie obsługi z panelu sterowania. W trybie zdalnego sterowania, obsługa urządzenia jest inna w zależności o tego czy mamy do czynienia z jednostką zdalnego sterowania czy z nożnym zadajnikiem prądu. W celu umożliwienia urządzeniu rozpoznania jaki rodzaj zdalnego sterowania jest podłączony, operator musi wybrać odpowiednie urządzenie przy pomocy przycisku rodzaju pracy uchwytu spawalniczego. (W celu poznania szczegółów odnośnie różnic należy zapoznać się z powyższym opisem rodzajów pracy uchwytu spawalniczego). Dla procesu spawalniczego MMA, tryb pracy manualny z panelu sterowania lub zdalne sterowanie wybiera się za pomocą drugiego przycisku na panelu sterowania. Jest to wymagane z tego powodu, że użytkownik nie musi podłączać nożnego zadajnika prądu, żeby stosować proces spawalniczy MMA.7

 

Poza tym jest reakcja spawarki w momencie odłączania i podłączania wtyczki zdalnego sterowania np taka  sytuacja:

 

Ustawiam na panelu sterowania 100 A i wówczas zakres na pokrętle zdalnego sterowania jest do 100A. I teraz w momencie gdy ustawię na zdalnym sterowaniu na 4 czyli 4/10 ze 100 A wówczas odłączając wtyczkę i dając jakby impuls na spawarkę nagle pojawia się około 40 A na wyświetlaczu i tak analogicznie ustawiając na 6 na pokrętle zdalnego sterowania i odłączając znów wtyk pojawia się około 60A na wyświetlaczu jednak płynnie nie chce działać i do tego nie działa również spawanie na 4 takcie.

 

Do tego dowiedziałem się jeszcze że niektóre modele lincolna były produkowane na podzespołach firmy SELCO i kto wie czy tu nie były jakieś elementy z tych spawarek.


Użytkownik jony5555 edytował ten post 19 marzec 2018 - 19:11


#5 pszemq

pszemq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 19 marzec 2018 - 22:46

Jest jeszcze bliźniaczy model invertec v310t acdc. Popularny na kontynencie amerykańskim. Wizualnie różni się tym że posiada tylko jedno gniazdo sterowania (6 pinowe). Brak jest, jak w wersji 320, osobnego gniazda do zdalnego sterowania oraz gniazda sterowania uchwytu.

Wydaje mi się, że obydwa modele mogły być produkowane we Włoszech i stad te części Selco.

Najlepiej gdybyś miał możliwość podłączenia twojego sterowania (jeśli posiadasz oryginalne Lincolna) do innego v320t lub analogicznie inne sterowanie do Twojej spawarki - taka diagnostyka na chłopski rozum.


Użytkownik pszemq edytował ten post 19 marzec 2018 - 22:59





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych