Skocz do zawartości


Zdjęcie

TIG wysiadł przy spawaniu wysokim prądem [video]

tig łuk wysoki prąd problem

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 piotrTIG

piotrTIG

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 marzec 2018 - 21:19

Witam serdecznie.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :)

 

Mam problem ze spawarką TIG marki OZAS. Ostatnio podczas spawania nierdzewki wysokim prądem (ok 100amp), łuk nagle przestał się jarzyć. Wartość prądu na spawarce spadła do 7 i nie reaguje na regulację pokrętłem. Łuk elektryczny nie chce się zajarzyć. Przedmuchałem wnętrze spawarki jednak nic to nie dało. Najlepiej zobrazuje to załączone video.

 

https://megawrzuta.p...491b3558ed.html

 

Czy ktoś miał już podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.



#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 11 marzec 2018 - 00:47

Witam serdecznie.

Pozdrawiam wszystkich użytkowników forum :)

 

Mam problem ze spawarką TIG marki OZAS. Ostatnio podczas spawania nierdzewki wysokim prądem (ok 100amp), łuk nagle przestał się jarzyć. Wartość prądu na spawarce spadła do 7 i nie reaguje na regulację pokrętłem. Łuk elektryczny nie chce się zajarzyć. Przedmuchałem wnętrze spawarki jednak nic to nie dało. Najlepiej zobrazuje to załączone video.

 

https://megawrzuta.p...491b3558ed.html

 

Czy ktoś miał już podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.

 

Na portalu elektroda było kilka tematów również ze schematami na temat podobnych problemów jak twój... więc spróbuj albo poszukać odpowiedzi albo założyć tam nowy temat... tylko że musiałbyś mieć jakąś podstawową wiedzę jak obchodzić się z miernikiem...

 

Moja wiedza jest ograniczona w naprawie spawarek więc to tylko podpowiedź

 

P.S. Troszkę dziwna forma dołączania filmu do postu, chyba łatwiej by było załadować to na YouTube, wtedy większa ilość osób miała by możliwość zapoznania się z problemem - bo jednak ściąganie tak dużego filmu na którym właściwie nic nie widać oprócz 007 to nic nie daje


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tig, łuk, wysoki prąd, problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych