Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakie spawarki z firmy esab Mig Mag 400V


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 spawix

spawix

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 10:37

Jakie polecacie spawarki Mig Mag na 400V tak do 1500 zł.I dlatego tą spawarkę z tej firmy wybieram bo jest serwis w Częstochowie.

#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 03 marzec 2018 - 12:29

A tak swoją drogą zapytam a ile lat ma kolega?  Wiem że nie na temat ale bardzo mnie to ciekawi...

 

Odradzam też również zakup jakiejkowiek spawarki!!!

 

Ja tam nie wiem, ale kolega już trzeci temat zakłada na ten sam temat, tylko pod inną nazwą...

 

Ciągle rzuca a to jedno a to drugie , nie może się zdecydować od PONAD ROKU!!! - jaja jak berety 

 

Nie kumam tematu, w mniej niż w rok byłem w Norwegii, Francji, Czechach w kilkunastu miejscach w Polsce a ty nie możesz wybrać spawarki? EEE? że jak? rozumiem jakby to był kombajn do pracy 24 godziny na dobę a tu spawarka do okazjonalnego spawania...

 

Wyjaśnię to bardzo prosto o ile się da...

 

Nie rozumiem ani trochę co ma bliski serwis do zakupu spawarki, owszem to podstawa jeśli mamy porządny sprzęt za kilkanaście tysięcy złotych którym spawamy w firmie non stop lub prowadzimy własną działalność gospodarczą i świadczymy usługi również wyjazdowe.

 

Co innego sprzęt do zastosowań amatorskich bo o takich mowa, oddajemy sprzęt do sklepu baaaaa, nawet wysyłając kurierem i tyle w temacie!!! Nawet taki za miliony złotych ponieważ na ogół serwisy mają podpisane umowy z konkretnymi przewoźnikami!!! Kurier przyjeżdża zabiera i oddaje - proste

 

Sklep ma swój maksymalny czas na naprawę jak się nie da to wymiana albo zwrot kasy... proste - na paragon ma się raczej dwa lata gwarancji...

 

Kolega otrzymał sporo porad ale inni koledzy się utrzymują ze spawania - więc kryterium jest inne. Muszą mieć spawarkę sprawną - a tutaj jeśli nie będziesz miał jej tydzień czy dwa świat się nie zawali... oczywiście jest dobrze ale to nie konieczność... w czasach kurierów to nie jest istone

 

 

Jest to najbardziej sensowna odpowiedź... oczekujesz nie wiadomo czego po spawarce za max 2000 tysie...  wg mnie jakbym chciał coś porządnego na lata i na siłę to bym poszukał starego OZAS naszego polskiego z Opola, jakiegoś Magomig lub Minimag 250 - jeśli nie są zajechane to posłużą długi czas... bez serwisu...

 

Sporo spawaczy zna OZAS'a Opole - wie co ten sprzęt potrafił, po przejęciu przez ESABa jest jak jest... pełna miedź a nie aluminium :/ tylko że ten sprzęt pomimo że stary kosztuje - bo na ogół jest wart tych pieniędzy... no i sporo części zamiennych nadal dostępnych... popatrz na OLX w okolicy

 

Swoją spawarkę kupiłem w 3 dni, będąc jeszcze w Norwegii - z sklepu daleko ode mnie - nie wiem gdzie jest nawet serwis... co chciałem pospawałem... i tyle w temacie...

 

Pewnie bym nic nie pisał więcej w temacie... ale od ponad roku kolega wybiera spawarkę... nie mogłem sie powstrzymać :P - padłem...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 03 marzec 2018 - 19:53

:) uśmiałem się, ale masz rację. 

A przebojem jest "serwis w Częstochowie" :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych