Skocz do zawartości


Zdjęcie

Działalnosc slusarsko-spawalnicza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 kubatczew

kubatczew

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 19 luty 2018 - 20:11

Witam przymierzam się do otwarcia własnej max. 2 osobowej działalności gospodarczej ( spawanie MiG , TiG , ciecie, szlifowanie , polerowanie, Gięcie rur, drobne piaskowanie)  i mam do was kilka pytań.. Na razie czerpie info na temat biznesu  i "zbroje się" w sprzęt.

- jak rejestrować działalność pod jaka nazwą (warsztat czy spawalnia ślusarnia ? ) tak by uniknąć niepotrzebnych zastrzeżeń nie robić sobie pod górkę specjalnymi wymaganiami.

- czy są  szczególne wymagania co do pomieszczenia ?  chodzi mi o np. wysokość pomieszczenia czy można otworzyć sobie taki mini zakład we własnym niewielkim garażu i tez nie będzie z tym problemu ? chodzi mi o minimum jakie muszę spełnić by móc zacząć bez przeszkód.

-czy taki biznes ma sens i czy taki zaczynający mały zakład ma szanse na wbicie się w  rynek ?

-w jaki sposób czerpać zlecenia ? (banery reklamowe, ogłoszenia na facebooku oraz innych lokalnych stronach internetowych , "z gęby do gęby"  czy coś takiego zadziała i przyciągnie ?)

-spawać wszystko co popadnie jak np. ogrodzenia, balustrady, miski olejowe, felgi, wydechy i inny osprzęt do aut. czy nastawić się bardziej na firmy przemysłowe i wykonywać dla nich usługi ?

- co powiecie mi o takim sprzęcie jak : Spawarka Tig Sherman DIGITIG 330P oraz spawarka MiG Sherman 351M/4R  to dosyć wysokie modele mniej znanej firmy ale czy mogą konkurować ze znanymi firmami czy jest sens kupować taki sprzęt czy da się nim popracować czy kompletnie olać nawet te drogie chińskie spawarki ?

 

 

Może jakieś inne ciekawe uwagi które pomogą mi rozpocząć biznes ? pozdrawiam :)

 

 

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych