Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o ocenę pracy

spawy jakośc

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 jago

jago

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 luty 2018 - 12:37

Witam Szanownych Forumowiczów!

 

Proszę o ocenę pracy, wiem że spaw oceniać należy przed malowaniem a na zdjęciach mamy już gotowy element.

 

Konstrukcja schodów stalowych wewnętrznych zleconych firmie budowlanej robiącej kompleksowe remonty. Przyjęli zlecenie więc uważałem że ten typ prac nie jest im obcy. Wątpliwości przyszły kiedy rozpoczynając prace rozpakowali domową spawarkę....

 

Nie jestem niewolnikiem estetyki ale mam wrażenie że potrzebne tu są poprawki.

Wytrzymałościowo chyba ujdzie ale estetykę jakąś szpachlą trzeba będzie podnieść.

 

Z góry dziękuję za komentarze

 

Pozdrawiam

Andrzej Jagodziński

Załączone pliki

  • Załączony plik  01.jpg   180,2 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  02.jpg   201,54 KB   5 Ilość pobrań


#2 piotrek152

piotrek152

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 294 postów
  • Lokalizacjamińsk mazowiecki

Napisano 17 luty 2018 - 13:49

Fuszerka sprawy do poprawy

#3 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 17 luty 2018 - 13:57

Powinni ci dopłacić że to przyjąłeś. 


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#4 jago

jago

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 luty 2018 - 14:32

Powinni ci dopłacić że to przyjąłeś. 

Jeszcze tego nie odebrałem choć to nie zmienia zbytnio mojej sytuacji.

Mleko się rozlało czy jakoś tak.

Biorąc niby poważnego wykonawcę miałem prawo oczekiwać jakości adekwatnej do zapłaty, co okazało się błędem.

Oswajam się teraz z myślą że zostałem delikatnie mówiąc naciągnięty. 



#5 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 17 luty 2018 - 14:49

Na zdjęciu drugim całkowity brak spoiny, widać łączone krawędzie, wątpliwa wytrzymałość.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#6 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 17 luty 2018 - 20:23

Ale z drugiej strony patrząc nie chciałeś spoiny na przetop...bo po co. Łączone było na styk i moim zdaniem błędem było zeszlifowanie spoiny do zera i brak umiejętności spawania w narożnikach.



#7 jago

jago

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 luty 2018 - 20:59

Ale z drugiej strony patrząc nie chciałeś spoiny na przetop...bo po co. Łączone było na styk i moim zdaniem błędem było zeszlifowanie spoiny do zera i brak umiejętności spawania w narożnikach.

 

Dziękuję wszystkim Panom za merytoryczny komentarz [to ta dobra strona internetu...]

 

wchodząc w szczegóły, decyzja o wzięciu firmy na kompleks prac wydawała się słuszna, myślałem że w każdym temacie mają odpowiednie kwalifikacje. Oprócz konstrukcji schodów na której polegli robili też podciągi na stropach, przyglądałem się spawom i odbierałem je jako poprawne. Nie miałem podstaw żeby negować ich umiejętności. To nie był "pan Heniek któremu wyszedł płot" jak to w niektórych historiach bywa. Dopiero na schodach zobaczyłem że improwizują. Biorąc pod uwagę że niby przy schodach nie powinny wystąpić siły mogące  zniszczyć nawet taki marny spaw ale wykończenie powierzchni jest również dyskwalifikujące.

 

Reasumując:

1. mam świadomość niskiej jakości pracy wykonanej

2. coś  trzeba z tym zrobić żeby przynajmniej wyglądało - zdjęcia to tylko przykład, jest tego wiecej

3. w załączniku dwa zdjęcia spawów konstrukcyjnych, mam nadzieję że opinia o nich jest lepsza

 

Pozdrawiam 

Załączone pliki

  • Załączony plik  03.jpg   166,68 KB   3 Ilość pobrań
  • Załączony plik  004.jpg   63,43 KB   3 Ilość pobrań
  • Załączony plik  005.jpg   55,5 KB   3 Ilość pobrań


#8 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 17 luty 2018 - 21:23

Jeżeli masz świadomość niskiej jakości wykonanej pracy tzn wiesz coś tam o spawaniu..więc czemu pytasz o opinię?



#9 jago

jago

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 17 luty 2018 - 21:34

Jeżeli masz świadomość niskiej jakości wykonanej pracy tzn wiesz coś tam o spawaniu..więc czemu pytasz o opinię?

- bo świadomość to nie to samo co wiedza fachowa

- bo chcę wyważyć ocenę między wyglądem/ estetyką a wytrzymałością spawu czyli jak bardzo to jest brzydkie do tego jak bardzo to jest "niewytrzymałe" że tak to ujmę



#10 Polspaw25

Polspaw25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 18 luty 2018 - 10:10

Jago a skąd jesteś ?



#11 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 18 luty 2018 - 10:43

1) "Spaw" katastrofa

2) Słup krzywo zamontowany bez "wagi" .... konstrukcja nie powinna stykać się ze ścianą min. 10mm delatacji.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#12 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 18 luty 2018 - 11:48

 

- bo chcę wyważyć ocenę między wyglądem/ estetyką a wytrzymałością spawu czyli jak bardzo to jest brzydkie do tego jak bardzo to jest "niewytrzymałe" że tak to ujmę

Często spawam rury preizolowane w ziemi i uwierz mi że po wycince starych rur z lat może 70-tych,spoiny wyglądają dosłownie jak rzygi. Zobacz ile czasu te spawy trzymały , spójrz na czynniki pogodowe jak zima i lato,rozciąganie i kurczenie się rur. Te rury z tymi "rzygowatymi spawami" były w gipsowej izolacji w betonowych korytach i przetrzymały kilkadziesiąt lat!!

 

Reasumując,nie wygląd spawu świadczy o wytrzymałości,zaufaj mi.Z tego co pamiętam to wytrzymałość 1cm spawu równa się 1 tonie udzwigu.



#13 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 18 luty 2018 - 12:01

Kolego Robercie nie dawaj takich rad, klient płaci i ma prawo wymagać jakości. Z tym "udźwigiem" to lepiej odwołać się do tabeli. 

Potocznie wytrzymałość spoiny "zwykłej (różowa)" to około 46 kg/mm2 


Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 18 luty 2018 - 12:06

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#14 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 18 luty 2018 - 13:37

A kto tu daje rady? Coś mnie chyba przeoczyło. Tłumaczyłem koledze na czym polega estetyka spawu a wytrzymałość , tłumaczyłem że to są dwie różne sprawy. Brzydkie to nie znaczy że niewytrzymałe. Jak zrobisz piękną złotą łuskę samą elektrodą w Tigu na grubym materiale to będzie to pewnie pięeeeknie wyglądało , ale czy to będzie wytrzymałe? Laik spawalnictwa wybierze pewnie estetykę.

 

Jeżeli chodzi o ten udzwig to piszę z głowy a nie z internetu. Nie pamiętam tylko czy chodzi o rozszczepianie czy udzwig w pionie.

 

 

"Potocznie wytrzymałość spoiny "zwykłej (różowa)" to około 46 kg/mm2" tzn ile......wiesz?



#15 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 18 luty 2018 - 13:58

 Tłumaczyłem koledze na czym polega estetyka spawu a wytrzymałość , tłumaczyłem że to są dwie różne sprawy. 

Jak już tłumaczysz to nie zapominaj że założyciel tematu zapłacił za obie te rzeczy które wymieniłeś. Jeśli chodzi o to co wiem to podałem wynik uśredniony bo tą wartość z reguły podaje się od/do , czyli od momentu kiedy zacznie "płynąć" do całkowitego zerwania ....tak mi zostało ze szkoły.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#16 jago

jago

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 18 luty 2018 - 18:39

Jak już tłumaczysz to nie zapominaj że założyciel tematu zapłacił za obie te rzeczy które wymieniłeś. Jeśli chodzi o to co wiem to podałem wynik uśredniony bo tą wartość z reguły podaje się od/do , czyli od momentu kiedy zacznie "płynąć" do całkowitego zerwania ....tak mi zostało ze szkoły.

Potwierdzam - zapłaciłem za obie rzeczy - wytrzymałość i estetykę. 

Jeśli chodzi o estetykę to widzimy jak jest, nieciekawie, ale też zawsze można to podczarować.

Bardziej mnie boli to że klasa wytrzymałości spawu stoi pod znakiem zapytania - tutaj albo jest albo nie ma jakości / wytrzymałości






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych