Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dobieranie posuwu drutu oraz ustawienia podajnika.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 szymcio135

szymcio135

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 luty 2018 - 14:10

Witam.
Spawam magiem pol roku, ale nadal mam troche problemu z doborem posuwu drutu. 

W podajniku mam rozne funkcje "soft start", "burn back", "post gas", jaki wpływ maja te rzeczy na spoine, ilosc odpryskow? 

Jak ustawic odpowiedni posuw drutu wzrokowo patrzac na koniec drutu jak przechodzi w ciekly metal spoiny oraz na sluch? 

Jakie sa objawy za malego posuwu oraz za duzego? 

Na kursie w sumie niczego mnie nie nauczyli, pytalem sie kiedys instruktora jak dobierac posuw, prad, kazal przejrzeć tabelki i to wszystko, a przeciez po spoinie po jej wygladzie mozna wiele rzeczy okreslic.

Pracuje w malym zakladzie i nie mam mozliwosci zeby ktos starszy doswiadzeniem mnie poduczyl, wiec prosze o porady i wskazowki, jesli macie jakies obrazki, artykuly, filmiki wszystko sie przyda, chodzi mi o takie praktyczne porady, jak spawacz spawaczowi. 

Licze na Waszą pomoc i z gory dzieki. 

Pozdrawiam. 

Użytkownik szymcio135 edytował ten post 11 luty 2018 - 14:13

#2 Vagabundo

Vagabundo

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 12 luty 2018 - 17:59

Spokooooo, proszę bardzo:

http://bfy.tw/GYsI

Myślę że to dużo pomoże... jak się człowiek zagłębi to nawet po polsku można znaleźć ciekawe rzeczy... 

La filosofía del vagabundo se apoya en la no necesidad de nada y el buen talante de aceptarla sin queja alguna.

Camilo José Cela

#3 szymcio135

szymcio135

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 luty 2018 - 19:44

Juz? Zablysnales na forum?

#4 Vagabundo

Vagabundo

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 13 luty 2018 - 00:58

Juz? Zablysnales na forum?

Ja? Przepraszam bardzo ale wybaczysz, to jednak w cytacie to ty chyba zabłysnąłeś... 

Nie żebym się czepiał, ale zauważ że pytasz o tak podstawowe w sumie rzeczy, że są one oczywiście dostępnę... więc można z nich skorzystać do woli... Jeśli ktoś już to napisał czy zrobił filmik, lepszy czy gorszy to po co to powielać...

Nie jest moje błyszczenie jak to nazwałeś ale fakty, proszę w pierwszych linkach dostajesz które ciebie mogą interesować.

- W pierwszym są opisane troszkę podstawowe parametry i jest poruszona kwestia łuku zwarciowego itd...

Filmik niby prosty ale coś tam może dopowiedzieć o spawaniu MAG

Kolejne linki:

- Samouczek spawania MIG-MAG

- Pozycja uchwytu i układanie spoin

Jak ustawić parametry w półautomacie - wyjściowe wartości

- Parametry spawania MIG / MAG - podstawy

Eeee? Ja znowu błyszczę? Wiadomo że to nie jest to full kompendium wiedzy ale dobry początek... do poszerzania wiedzy - tyle i aż tyle w temacie. Do powiększenia wiedzy o ewentualnych parametrach można poszukać w sieci, tak w Google grafika jakiś WPS... zawsze jest to materiał porównawczy...

La filosofía del vagabundo se apoya en la no necesidad de nada y el buen talante de aceptarla sin queja alguna.

Camilo José Cela

#5 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 695 postów

Napisano 13 luty 2018 - 01:21

Jak ustawic odpowiedni posuw drutu wzrokowo patrzac na koniec drutu jak przechodzi w ciekly metal spoiny oraz na sluch? 

Ustawianie posuwu na słuch to wyższa szkoła jazdy...lata praktyki ...sam się zastanawiam jak to przekazać na papierze  :( ?

Myślę że bez starszego kolegi co umie dobrze spawać to niewykonalne...ja to nazywam że spoina ma "syczeć"... jeśli prawidłowo "syczy" to musi być ładnie rozlana i równiutka  :)

Załączone pliki

Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 13 luty 2018 - 01:37

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

https://www.youtube....w_as=subscriber

#6 szymcio135

szymcio135

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 13 luty 2018 - 09:24

Vegabundo wybacz jesli CB urazilem :D ale jesli blyszcze postem w ktorym chodzi mi o pomoc to wiesz blyszcze sie jak skłodowska curie w hollywood :D fakt mogl byc napisany troche w niezrozumialy sposob, niezbyt skladny :) 

Bu-cyrus WOW o takie cos mi chodzi :) Na razie cwicze na sluch i wychodza takie efekty :)

Załączone pliki

Użytkownik szymcio135 edytował ten post 13 luty 2018 - 09:27

#7 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 695 postów

Napisano 13 luty 2018 - 09:39

Posuw drutu masz dobry. Punktuj zakończenia bo wychodzą kratery.

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

https://www.youtube....w_as=subscriber

#8 Mattsohn

Mattsohn

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 13 luty 2018 - 17:14

Dokładnie. Nawet powiem Ci, że jak już kończysz cofnij dyszę do tyłu o parę (1-2) milimetrów wzdłuż tego co spawałeś to zasłonisz te dwa, które zaznaczyłem i będzie kształtny do końca. A tak to masz wszystko połapane elegancko, do tej roboty nic bym nie zmieniał. Pogratulować ucha, sam inaczej nie ustawiam ;)

Załączone pliki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych