Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ozas 403


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ponury

Ponury

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 06 luty 2018 - 12:50

Cześć witam Was. Mam opcję zamiany mojego sprzętu na Ozasa 403, zastanawiam się, czy warto pakować się w ten stary (choć ponoć w 100% sprawny) sprzęt, czy raczej rozglądać się za czymś nowszym? W grę wchodzi tylko spawarka transformatorowa i tylko używana, miałem okazję spawać ESABEM 280 i jestem pod mega wrażeniem w porównaniu do mojej małej pseudo spawarki. Napiszcie jakieś opinie na jej temat, na co zwrócić w niej szczególną uwagę itd. 
Pozdro



#2 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 06 luty 2018 - 19:49

Chodzi Ci o model Magomig 403? Jeżeli tak, to choć jak napisałeś: " ten sprzęt jest stary", to spokojnie przeżyje Ciebie. Opolskie Zakłady Aparatury Spawalniczej (OZAS) były liderem w produkcji półautomatów spawalniczych, nie tylko w Polsce. Do dzisiaj, ESAB, który wykupił OZAS produkuje spawarki zaprojektowane przez rodzimych inżynierów. Zachwycasz się Esabem 280? No tak, ale skoro wcześniej miałeś jakąś lipę, to wszystko inne zrobi na Tobie piorunujące wrażenie. Jak się nie znasz, wówczas weź kogoś ze sobą na oględziny modelu 403, żebyś nie rozpoczynał spawania od naprawiania.

Pozdrawiam

sdb



#3 Ponury

Ponury

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 06 luty 2018 - 21:35

Tak jak napisałeś, chodzi o Magomig 403. Nie mam za bardzo kogo zabrać, na co zwrócić szczególną uwagę? Bo jeśli Spawarka będzie spawała, będzie podawała drut, trzymała parametry, elektrozawory będą działać jak powinny to pod jakim kątem mogę ją jeszcze sprawdzić? 



#4 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 07 luty 2018 - 20:49

Decyzję zakupu bym uzależnił od tego o czym napisałeś oraz od ceny. Jedno jest pewne, nie warto przepłacać. Urządzenie ma swoje lata. Jest do tego DTR-ka? Ja bym bezwzględnie odkręcił obudowę i zajrzał do środka. Podajnik powinien "spokojnie" pracować, żadnych szarpnięć, zacięć. Zapytaj, czy sprzedający ma dodatkowe rolki do podajnika, a może są jakieś kwity, typu karta badania urządzenia. Kolega z jakiego regionu Polski?



#5 Ponury

Ponury

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaLubin

Napisano 07 luty 2018 - 22:28

Powiem tak, temat spalony, nie będzie ozasa. Za chwilę w dziale sprzęt napiszę temat, mam coś ciekawego na zamianę za jakąś porządną spawarkę.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych