Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problemy z oddychaniem - spawacz

oddychanie ochrona drog oddechowych bhp

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 mortimer141

mortimer141

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 23:12

Witam,

Spawam od 5 lat. Zaczynałem od nierdzewki na Tigu, przez 111, teraz głownie spawam MAGiem i sporadycznie Tigiem. Zawsze prowadzilem dosc zdrowy styl zycia, siłownia, bieganie itp. Niedawno po 10 minutach treningu zaczeło robic mi sie słabo, gdzie na siłowni 1,5h to u mnie standard, powtorzyło sie to kilka razy. Czuje jakby ucisk w gornej czesci klatki piersiowej. Bylem u lekarza rodzinnego, ktory mnie osłuchal, zrobil badania podst i pod katem tarczycy, pozniej bylem na zdjeciu klatki piersiowej, usg u kardiologa, spirometrii u pulmonologa.. i wszystkie badania wyszly doskonale. A ucisk w klatce jak był tak jest. Zastanawiam sie, czy ktos ma podobny problem i czy jest mozliwe ze po kilku latach spawania zaszly jakies zmiany w płucach, ktorych nie idzie wykryc?? 

#2 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 769 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 11:23

Spawanie wyklucz. Szukaj innej przyczyny.

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

https://www.youtube....w_as=subscriber

#3 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 29 styczeń 2018 - 17:56

Sprawdź jak się zachowujesz w czasie spawania ( czy równo oddychasz czy wstrzymujesz powietrze w czasie spawania ) 

#4 mortimer141

mortimer141

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 19:18

Sprawdź jak się zachowujesz w czasie spawania ( czy równo oddychasz czy wstrzymujesz powietrze w czasie spawania ) 

Mam taki nawyk od czasu jak zaczynałem na Tigu, ze wstrzymuje oddech i wypuszczam powietrze dopiero jak skoncze styk, lub jego część. Uważasz, ze ma to jakis związek?

#5 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 769 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 19:37

Mam taki nawyk od czasu jak zaczynałem na Tigu, ze wstrzymuje oddech i wypuszczam powietrze dopiero jak skoncze styk, lub jego część. Uważasz, ze ma to jakis związek?

Fatalny nawyk, podczas pracy trzeba normalnie oddychać.

#6 mortimer141

mortimer141

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:10

Fatalny nawyk, podczas pracy trzeba normalnie oddychać.

Normalnie oodycha sie powietrzem. Zacząłem tak robic, bo draznily mnie opary powstajace podczas sapawania, czesto tez z powodu srednio oczyszczonego materiału. Uwazałem ze lepsze to, niz wdychanie tego syfu, a nie bylo mozliwosci korzystania z maski z nadmuchem. Dlaczego uwazasz, ze spawanie nalezy wykluczyc?

#7 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 769 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:19

Znam tysiące spawaczy z min. ponad 30-o letnim stażem. Na moją wiedzę tylko dwóch złapało krzemicę płuc. Kiedyś nie było masek z nadmuchem, używano tylko maski przeciwpyłowe. Pogadaj o tym nawyku z lekarzem.

#8 mortimer141

mortimer141

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:34

Znam tysiące spawaczy z min. ponad 30-o letnim stażem. Na moją wiedzę tylko dwóch złapało krzemicę płuc. Kiedyś nie było masek z nadmuchem, używano tylko maski przeciwpyłowe. Pogadaj o tym nawyku z lekarzem.

Pogadam, dzieki. A Ty uzywasz jakichs chocby półmasek przeciwpyłowych lub gazowych?

#9 Bu-cyrus

Bu-cyrus

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 769 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:47

http://multika.fresh...let-10-szt.html

Jedyna jakiej używałem. Wstrzymanie oddechu powoduje chwilowe niedotlenienie organizmu.

#10 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:22

I tu masz właśnie problem nie dotleniasz się , nie zawsze były maski z nadmuchem i spawaliśmy ustawiając odpowiednio głowę aby jak najmniej dymów szło na maską , 

#11 mortimer141

mortimer141

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:51

Moze coś w tym jest. Zobaczymy, czy bedzie jakas poprawa. Dzieki Pozdr

#12 frank horrigan

frank horrigan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 72 postów

Napisano 14 luty 2018 - 13:12

Maski z filtracją powietrza są coraz popularniejsze a ich używanie diametralnie poprawia warunki pracy spawacza. Może warto zainwestować w taki sprzęt ...głowa będzie spokojniejsza bo będzie można swobodnie oddychać podczas pracy i może problem ustąpi. Zdrowia życzę!

#13 mortimer141

mortimer141

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 25 luty 2018 - 22:10

Pod koniec stycznia kupiłem półmaske spawalnicza z filtrami przeciwpylowymi i gazowymi, w czasie spawania oddycham swobodnie, ale problem nie ustapil. Umowiłem sie do kolejnego pulmonologa i bede szukał dalej. 

Pzdr

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: oddychanie, ochrona drog oddechowych, bhp

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych