Skocz do zawartości


Zdjęcie

problem ze spawaniem

spawanie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 makiuu

makiuu

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 20:51

mam problem ze spawaniem metodą MAG, jezeli mam zalać szczelinę to pospawam bez problemu moze dlatego,ze lepiej widze
duzy problem pojawia sie w spawaniu metodą pachwina (kretyńska nazwa) dlatego,że  nie widze jak spawam :unsure: 
nie widzę tych dwóch blaszek ..poprostu dla mnie to jakby jedna ściana ,jedna całość ..nie widze tego miejsca gdzie stykają się dwie blachy . jak spawam to zamiast dwóch strzepów robię więcej i to co nieco pomaga ,nie gubie sie i widze co jakis czas strzep i to pomaga prowadzic w miare prosty spaw ,ale wiem ze nie na tym to polega. czuje sie niepewnie nie wiem gdzie jest problem

ręka mi sie nie trzesie i wiem jak zalewac,ale nie widze dobrze jak spawam w pachwinie.

nosze okulary ,ale z tym wzrokiem tragedii nie ma, starszy spawacze czasem pytają mnie jaki wymiar jest napisany na rysunku bo nie widzą a ja widze..



#2 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:07

Na początku nauki tego zawodu zawsze jest tak ze nie widać gdzie się kładzie lage. Przeszkadzają dymy spawalnicze ale w twoim przypadku nie zaszkodzi wizyta u okulisty.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#3 makiuu

makiuu

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:18

Na początku nauki tego zawodu zawsze jest tak ze nie widać gdzie się kładzie lage. Przeszkadzają dymy spawalnicze ale w twoim przypadku nie zaszkodzi wizyta u okulisty.

ja niestety nie jestem juz na początku ,pracuje ósmy miesiąc.



#4 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:28

 nie jestem juz na początku ,.

Tu bym polemizował. Ile ton !!!! drutu "wykręciłeś" ?

Jeśli nie widzisz gdzie spawasz to jesteś na początku. Taki zawód. Dobry spawacz pachwinę zrobi z zamkniętymi oczami ... jedną lage .....


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#5 makiuu

makiuu

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:34

Tu bym polemizował. Ile ton !!!! drutu "wykręciłeś" ?

Jeśli nie widzisz gdzie spawasz to jesteś na początku. Taki zawód. Dobry spawacz pachwinę zrobi z zamkniętymi oczami ... jedną lage .....

do tej pory robiłem za pomocnika czyscilem odpryski przedewszystkim i szlifowałem, tego bylo na pewno wiecej niz spawania, ale troche spawalem
w wiekszosci spawanie polegalo na zalaniu szczeliny, malo bylo spawania pachwiną..
 



#6 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:44

Pachwina to podstawowa spoina. Jeśli nie widzisz miejsca łączenia blach to .... mało praktyki + gazy spawalnicze lub okulista ...no tak mi się wydaje. 


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#7 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:46

Jak uczyłem się spawać też nie widziałem.  :)  To normalne.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#8 makiuu

makiuu

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:52

rozumiem,ze to nie wina maski (porysowany monitor) moze byc przyczyną,jezeli zalewając szczeline widze bez problemu?



#9 mortimer141

mortimer141

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 23:32

A moze szkło w masce masz za ciemne. Jesli wzrok nie tęgi to moze 11 albo 10 by sie spisała, nie wiem jakim pradem spawasz te blaszki.



#10 makiuu

makiuu

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 23:42

A moze szkło w masce masz za ciemne. Jesli wzrok nie tęgi to moze 11 albo 10 by sie spisała, nie wiem jakim pradem spawasz te blaszki.

spawałem wiekszosc na 9, od kilku tygodni na 10 spawam
nie wiem czy ciemne szklo czy jasne.. szklo jak szko (to jest plastik nie szkło)



#11 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 06:54

to kup sobie normalne, tradycyjne szkło, 11-12, i wtedy zobaczysz :)



#12 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 10:11

spawałem wiekszosc na 9, od kilku tygodni na 10 spawam
nie wiem czy ciemne szklo czy jasne.. szklo jak szko (to jest plastik nie szkło)

W twojej fazie nauki zawodu odpowiednie ustawienie zaciemnienia to 13 .... w porywach 12 . Ustawienie 9/10 dotyczy "zmęczonych" oczu przed emeryturą. 


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#13 AdrianŁyziński

AdrianŁyziński

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 29 styczeń 2018 - 11:34

Dokładnie jak nie widzisz spoiny to zmień szkła.wyczyść je porządnie i dopiero zaczynaj spawać . Może rzeczywiście okulista się kłania. przy szkle 11-12 a nawet 13 powinieneś bezproblemowo widzieć gdzie masz łączenie elementów



#14 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 29 styczeń 2018 - 13:51

Możliwe że masz za jasne szkło filtr i przez to Ciebie oślepia i też nie widzisz... pomimo że mam okulary korekcyjne nigdy nie spawałem poniżej DIN 11...

 

Inna kwestia która nie została poruszona, kwestia techniki z jaką prowadzisz palnik... jak to Mag i drut lity to najczęściej pchamy więc ustawicamy palnik ok 10 do 15 procent pochylenia do przodu... jest to też potrzebne do zachowania odpowiednie osłony gazowej i zmniejszenie ilości odprysków, za dużo to przyklejenia...

 

Również jak masz możliwe podejście to spawaj na oddalonej ręce a w kierunku w którym spawasz pochyl ciało, aby zwiększyć pole widzenia... bo może patrzysz na palnik z góry i nic nie widzisz... pewnie jak ci będzie wychodzić to nie będziesz musiał się wychylać zbytnio...

 

Co spawacz to ma swoje knify i technikę... chodzi tylko w zamierzeniu aby pospawane było jak trzeba, jak krótsza spoina to oprzyj się tak abyś wydział na łokciu przeciwnym a tą ręką co spawasz przyciągaj do siebie... zobaczy czy to podejdzie...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#15 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 20:58

Mam podobny problem ale sobie poradziłem...(troche problem wzrokowy)najpierw spróbuj spawać bez jasnych szybek....pleksa czy szkło przeżroczyste.Po prostu zacznij od 13-tki,pózniej ewentualnie dwunastka....niższe tzn od 11-tki w dół powinny cie razić i nie widzisz łączenia.gdy ustalisz jaka szybka spróbuj dołożyć tą przeżroczystą...Jak nałożysz plekse to nie zacieraj jej zabrudzenia niczym tylko umyj w wodzie i dobrze wytrzyj....ogólnie to ja musze dość często je wymieniać by bobrze widzieć spawany materiał.....



#16 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:13

Początkujący adepci zawodu spawacz bardzo często popełniają te błędy. Zbyt jasne szkło i za blisko trzymają głowę łuku elektrycznego. Wszystko przyjdzie z czasem. Przyzwyczajenie oczu do zbyt jasnego szkła spowoduje szybsze zmęczenie wzroku a zbyt blisko trzymana głowa to wdychanie więcej szkodliwych gazów spawalniczych, silniejsze oddziaływanie pola magnetycznego na korę mózgową oraz częsta zmiana szkła osłonowego.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#17 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 21:24

Zgadza się...9-tka to totalna porażka....ja ew.11-tke używam,ale przy cienkich blachach i mniejszym prądzie...swoją drogą....kto chłopakowi podał taką szybe........



#18 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 29 styczeń 2018 - 22:14

dokładnie, i żadnych plastików - tylko dobrej jakości szkło, najlepiej lustrzane....



#19 makiuu

makiuu

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 00:05

dokładnie, i żadnych plastików - tylko dobrej jakości szkło, najlepiej lustrzane....

godzina spawania i szkło już załatwione i tego sie juz nie wyczysci,ale moze cos w tym jest,ze w szkle lepiej widac,


Użytkownik makiuu edytował ten post 30 styczeń 2018 - 00:05


#20 makiuu

makiuu

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 00:08

Początkujący adepci zawodu spawacz bardzo często popełniają te błędy. Zbyt jasne szkło i za blisko trzymają głowę łuku elektrycznego. Wszystko przyjdzie z czasem. Przyzwyczajenie oczu do zbyt jasnego szkła spowoduje szybsze zmęczenie wzroku a zbyt blisko trzymana głowa to wdychanie więcej szkodliwych gazów spawalniczych, silniejsze oddziaływanie pola magnetycznego na korę mózgową oraz częsta zmiana szkła osłonowego.

tak jest,im blizej trzymam glowe tym wiecej odpryskow gromadzi sie na masce,ale lepiej wtedy widze,
tez mam swiadomosc,ze lepiej dla oczu nie trzymac glowy blisku łuku,ale jakos nie myslalem o tym,ze bede wdychal wtedy wiecej gazow i spowoduje to silniejsze oddzialywanie pola magnetycznego. kurde, ja tak spwalem od 8 miesiecy 







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: spawanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych