Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zacząć z pulsem aluminium- ustaiwnia spawarki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 AdrianŁyziński

AdrianŁyziński

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 27 styczeń 2018 - 09:23

Witam szanowne grono. W pracy spawam tylko rurki (stal czarna) zwykłym prądem. Natomiast w domu do nauki mam spawarkę magnum viper 210 (tak wiem chińszczyzna ale daje radę). Chciałbym spróbować pospawać aluminium  pulsem (czysta ciekawość jak będzie szło). Pomyślałem że pospawam sobie na początek jakieś puszki aluminiowe i tu pytanko do was jak mam ustawić ta moją maszynę na taki cienki materiał. elektrody mam zielone oraz złote 2,4.  porcelanka 8 ale znajdzie się tez inny rozmiar. Najbardziej potrzebuję porady w kwestii ustawień poniżej załączam wygląd panelu (prąd opadania itp po kolei jak to ustawić) mam nadzieję ze pomożecie 

be9e5e64f2fb64acgen.jpg


Użytkownik AdrianŁyziński edytował ten post 27 styczeń 2018 - 09:25


#2 Sebs88

Sebs88

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 14:53

Cześć.

Niesety moim zdaniem kolego nie da rady pospawać puszki alu tym sprzetem co masz. potrzebujesz stabilny prąd na poziomie 10A.

Pozdrawiam



#3 ginzo62

ginzo62

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 luty 2018 - 16:01

Witam szanowne grono. W pracy spawam tylko rurki (stal czarna) zwykłym prądem. Natomiast w domu do nauki mam spawarkę magnum viper 210 (tak wiem chińszczyzna ale daje radę). Chciałbym spróbować pospawać aluminium  pulsem (czysta ciekawość jak będzie szło). Pomyślałem że pospawam sobie na początek jakieś puszki aluminiowe i tu pytanko do was jak mam ustawić ta moją maszynę na taki cienki materiał. elektrody mam zielone oraz złote 2,4.  porcelanka 8 ale znajdzie się tez inny rozmiar. Najbardziej potrzebuję porady w kwestii ustawień poniżej załączam wygląd panelu (prąd opadania itp po kolei jak to ustawić) mam nadzieję ze pomożecie 

be9e5e64f2fb64acgen.jpg



#4 ginzo62

ginzo62

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 luty 2018 - 16:14

Przebieg na prostokąt,prąd minimalnie ile się da,balans w skali europejskiej na -25,2-takt,elektroda fi 1 ja używam białej,ale może być złota lub niebieska.Ja spawam Magnumem i przy tych ustawieniach można spawać aluminium gdzieś tak od 0,5 mm.Puszkę po piwie próbowałem ale nie da rady moim sprzętem ponieważ ma minimalny prąd spawania w AC 20 A,to jest za dużo na puszkę.Magnuma sprzedałem i kupuję drugiego z min.prądem spawania w AC 10A,za parę dni spróbuję z tą ''legendarną'' puszką a efekt opiszę. 

Aha zapomniałem częstotliwość w AC nie za wysoka tak gdzieś na1/3 do połowy.Argonu tak 5-7 l na minutę.

 

Witam szanowne grono. W pracy spawam tylko rurki (stal czarna) zwykłym prądem. Natomiast w domu do nauki mam spawarkę magnum viper 210 (tak wiem chińszczyzna ale daje radę). Chciałbym spróbować pospawać aluminium  pulsem (czysta ciekawość jak będzie szło). Pomyślałem że pospawam sobie na początek jakieś puszki aluminiowe i tu pytanko do was jak mam ustawić ta moją maszynę na taki cienki materiał. elektrody mam zielone oraz złote 2,4.  porcelanka 8 ale znajdzie się tez inny rozmiar. Najbardziej potrzebuję porady w kwestii ustawień poniżej załączam wygląd panelu (prąd opadania itp po kolei jak to ustawić) mam nadzieję ze pomożecie 

be9e5e64f2fb64acgen.jpg

 


Użytkownik ginzo62 edytował ten post 11 luty 2018 - 16:21


#5 Mistrzunew

Mistrzunew

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 16 luty 2018 - 07:03

No panowie aż sam dzisiaj spróbuję, jak się uda to wrzucę.
A co do pulsu z aluminium to jak dla mnie to zbawienne. Ja do tego mam pistolet z 4 guzikami funkcyjnymi to efekt jest porażający :)

#6 BeeMWu

BeeMWu

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 18 luty 2018 - 21:12

Moze byc? Tylko to na kemppi

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych