Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z łukiem elektrycznym tig lorch


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 arturg12

arturg12

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 13 grudzień 2017 - 16:14

Witam, w pracy spawam urządeniem Lorch Tig V40, nie obsługuje tej maszyny na co dzień, dziś zajrzałem w jej ustawienia i prawdopodobnie przypadkiem coś zmieniłem i nie wiem co, po zajarzeniu łuku, łuk pulsuje oraz wygląda tak jakby nie dochodził gaz, ponieważ od razu upala elektorodę lecz nie tak bardzo jak wtedy gdy gaz byłby rzeczywiście zakręcony (ciężko wyjaśnić słowami), sprawdzałem czy gaz wylatuje z porcelany, wylatuje, spawarka przy każdym ustawieniu ma prawdopodobnie podany domyślny zakres każdego ustawienia zamknięty w znakach "[ ]" przykładowo: wypływ gazu przed [0,5] sek. więc każde z ustawień ustawiłem do domyślnej wartości, szukałem możliwości powrotu do ustawień fabrycznych lecz nie widzę takiej opcji, raczej nie możliwa jest usterka mechaniczna ponieważ tuż przed zaglądaniem w ustawienia spawałem maszyną od samego rana do po południa, musiałem zmienić coś o czym nie wiem i nie wiem gdzie tego szukać, może ktoś obsługuje taką maszynę i wie o co chodzi, wysyłam przypadkowe zdjęcie tej maszyny z internetu 

Załączone pliki


Użytkownik arturg12 edytował ten post 13 grudzień 2017 - 16:16


#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 14 grudzień 2017 - 07:22

Zrób jej twardy reset, już nie pamiętam kombinacji klawiszy, ale na necie za pewne znajdziesz... 

Jak byś nagrał filmik panelu , co masz po ustawiane, to bym Ci powiedział gdzie leży problem ;) Bo tak zgaduj zgadula nie za bardzo. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych