Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przetop na dużych srednicach tig


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 x10crmo

x10crmo

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 17:27

Witam. Otóż mam problem na dużych średnicach z przetopem od godz.6do7 Nie mogę zrobić zeby byl wypukly. Zawsze jest płaski. Palnik staram się ciągnąć bo gdy pcham lub jest ustawiony prostopadle do rury to podtopienia są duże. Ogólnie ciężko mi trafić w jeziorko z drutem bo za kazdym podaniem drutu się rusza. A trzeba podawać caly czas bo przetop siądzie. Dzieje się tak że na tych większych srednicach drut podaje przez szczelinę i trzemam go daleko od jeziorka dlatego cieżko mi utrzymać go zeby sie nie ruszal przy podawaniu. Jak wy to robicie?

#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 10 grudzień 2017 - 18:19

Co to dla Ciebie są duże średnice bo dla mnie od 500 w górę   musisz podawać drut od środka nie łatwo to zrobić ale musisz na płasko ale od środka  ale przy tym jest szansa że przepchniesz i zostawisz druta oczywiście potrzebujesz szczelinę powyżej średnicy druta , jeśli spawasz na przeciskanie druta w małą szczeline nie uda Ci się to 

 

Przetop zależy także od tego jakim drutem spawasz jaki materiał niektóre stale ciężko się spawa od dołu jeśli chodzi o przetop  zależnie od gatunku

 

Teraz np spawam rurę dn 1200 dochodzi problem tego że nadole jest bardzo długo płasko jest inny kąt  wolno wychodzi się na pion i najciężej jest zrobić własnie przetop od 6-7 najważniejsze jest dobre ułożenie się do spoiny ja np zrobiłem sobie taki trójkątne opieradło  pochylnie taka krótką którą sobie podkładam jak jest za wysoko wygoda to podstawa

 

a Teraz knif są dwa w sensie jeden ,ale 2 opcje wykonania

 

-zrób szczepa mostkowego 5 mm wystarczy na godzinie np 5 albo 4:45 i połóż na niego drut od środka i możesz się tym wspierać przesuwać drut własnie po tym szczepie 

- druga opcja jest taka że możesz zrobić z magnesa i kawałka takiej ciastoliny co się klei reklamy na ścianę albo jakieś plakaty łączysz magnes ciastolinę i kawałem wygiętej blaszki    można z wycieraczki samochodowej to zrobić   albo z blaszki sztywnej , z wycieraczki ma to jakieś 3 mm szerokości  a wygląda to mniej więcej tak _____/  \______    i w tym rowku trzymasz drut  a magnes trzyma ci to na rurze

 

 

ale oczywiście bez tych gadzetów też dasz rade  

 

zawsze jest opcja poprawienia przetopu od środka jeśli to duża średnica i niekiedy to najlepsza opcja szybki przetop  bez starania się i poprawić od środka od 6 - 5 i gotowe  do 500 mm rury nawet wchodziłem

 

Mam nadzieje ,że pomogłem


Użytkownik Krasho edytował ten post 10 grudzień 2017 - 18:21


#3 x10crmo

x10crmo

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 19:40

Dzięki za te pomocne knify. Na pewno skorzystam. Z tym poprawianiem przetopu od srodka to na szczescie na tych srednicach jest spoko. Ale ostatnio spawalem 200. Na 16mo3 i nie moglem cholerstwa wypchac. Drut przez szczeline a im wiecej pchalem to od dołu wychodzila bula a przetop w srodku był i tak płaski. Powiem ci ze na szczelinie 5mm drutem 2.4 spawalem na jakis 110A. U nas 5mm jest ustawiane zawsze na tych większych srednicach.

#4 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 11 grudzień 2017 - 08:36

czaje czaje no to wiesz no na 200 rurce to od godziny 3 możesz drut podać o ile jest dojście oczywiście totalnie od góry to wtedy wyjdzie na spokojnie



#5 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 01:01

Takie średnice jeśli to na prefabrykacji to tylko plazma !!!!!

 


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#6 pszemq

pszemq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 12 grudzień 2017 - 10:49

Elementy spawane nie są czasami namagnesowane?



#7 x10crmo

x10crmo

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 35 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 11:04

Nie nie są namagnesowane. Chodzi o to że za daleko trzeba podawać ten drut. Duza odległosc do jeziorka. Drut trzymasz w połowie i za każdą próbą dodania go kciukiem drut sie porusza lekko na boki co utrudnia dodanie go do źródełka a jak wiadomo musi być cały czas w jeziorku bo przetop siądzie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych