Skocz do zawartości


Zdjęcie

IWE Gliwice - konkretne pytania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 barttheway

barttheway

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 09 grudzień 2017 - 16:22

Hej,

wiem, że temat IWE był już powtarzany milion razy - jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje konkretne pytania.

Chodzi o kurs IWE w Gliwicach.

Zjazdy trwają od poniedziałku do piątku - ile godzin dziennie trwają zajęcia?

Ile jest wykładów a ile jakichś zajęć praktycznych? 

Czy zajęcia są prowadzone ciekawie czy tak, że można tylko wypijać wiadra kawy i pilnować się by nie zasnąć?

 

 



#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 10 grudzień 2017 - 14:48

O ile wiem z opowieści to na IWE jest i tak za mało czasu żeby to ogarnąć co chwile masz egzaminy nie że na koniec tylko co chwile o ile pamiętam z opowieści więc to nic prostego ...



#3 barttheway

barttheway

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 10 grudzień 2017 - 15:19

Spoko, nie oczekuje łatwości : ) 



#4 Adam2579

Adam2579

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 09:20

Witam.

Brałem udział w tym kursie na przełomie roku 2016/2017, a więc nie dawno. Odnośnie twoich pytań:

- zajęcia zaczynają się w poniedziałek od godziny 8:50 i trwają do około 18. Pozostałe dni tygodnia od godziny 8 do około 17-18. W piątek puszczają wcześniej około 13. Tak to wygląda planowo. W rzeczywistości jest tak że praktycznie codziennie około 15 jesteś w hotelu. Oczywiście zdarza się ale bardzo rzadko że trzeba zostać dłużej do około 18.

- Zajęć praktycznych jest 10 dni poznajesz metody: 111, 141, 135 i 311. Zajęcia praktyczne polegają na tym, że dostajesz urządzenie podają ci podstawowe informacje i tyle robisz co chcesz. Spawać cię tam na pewno nikt nie nauczy. Jeśli chodzi o teorie to jest bardzo rozbudowana często aż za bardzo. Zajęcia są ciekawe można zobaczyć dużo sprzętów unikalnych gdzie nigdzie indziej ich nie zobaczysz. Zdarzają się też i nudziarze że się przysypia ale rzadko.

Pozdrawiam 



#5 barttheway

barttheway

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 17:05

Czy faktycznie tak trudno przygotować się dobrze do egzaminu? Jest aż tak dużo i trudno - czy to przesadne opinie ? Skoro tylu ludzie ma IWE to jakoś się chyba da.



#6 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 12 grudzień 2017 - 20:04

Najlepsza recepta na zdanie egzaminów, to usiąść na dupę, nauczyć się i zdać! Materiałów do nauki łącznie z pytaniami będziesz miał aż nadto. Poza tym są egzaminy poprawkowe. Wszystko jest dla ludzi. Jedno jest pewne coś trzeba umieć. Gratis dyplomu IWE nie dostaniesz. Oprócz wiedzy trzeba mieć trochę szczęścia, zwłaszcza na ustnym i nie chodzi tylko o pytania, ale o skład komisji :).



#7 cys_82

cys_82

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 14 grudzień 2017 - 07:00

Trzeba pamiętać, że poprawek masz tylko 2 - a potem powtarzasz cały kurs... Testy są wielokrotnego wyboru - masz punkty dodatnie oraz ujemne za błędną odpowiedź oraz za nie zaznaczenie poprawnej. Ustne - to osobna historia, komisja ogólnie pomaga, ale jeśli ktoś palnie jakąś głupotę to potrafią Cię pogrążyć.... Jak coś to zgłoś się na priv. Ja zdawałem w lutym tego roku...mogę podesłać jakieś zestawy pytań.....



#8 lwac

lwac

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 21 marzec 2019 - 10:48

Trzeba pamiętać, że poprawek masz tylko 2 - a potem powtarzasz cały kurs... Testy są wielokrotnego wyboru - masz punkty dodatnie oraz ujemne za błędną odpowiedź oraz za nie zaznaczenie poprawnej. Ustne - to osobna historia, komisja ogólnie pomaga, ale jeśli ktoś palnie jakąś głupotę to potrafią Cię pogrążyć.... Jak coś to zgłoś się na priv. Ja zdawałem w lutym tego roku...mogę podesłać jakieś zestawy pytań.....

Cześć, ile czasu jest na poprawki ? 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych