Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki migomat, co do elektrody?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 06 grudzień 2017 - 20:45

Witam.
Koledzy na forum już raz bardzo dobrze mi doradzili, jakiego TIGa kupić, więc teraz chciałem zapytać o poradę w sprawie migomatu i czegoś pod elektrodę.

Założenie dla migomatu - musi być przenośny. Nie więcej jak 30kg, lub możliwość rozmontowania go na części nie cięższe niż 30kg i przetransportowania. Zasilanie pewnie z 1 lub 5kg szpul.
Im więcej mocy z takiego małego pudełeczka, tym lepiej.
Są jakieś na 220V, czy trzeba szukać 3 faz?
Budżet - myśle że 5k PLN to max.

Założenie dla elektrody - dużo mocy. Potrzebuje czegoś konkretnego, do spawania takich rzeczy jak rozerwana łyżka od koparki z blachy 30mm na budowie. Tu już na pewno 3 fazy, tak żeby z 400amp pojechało.
Budżet - myślę że też 5k powinno być optymalnie.

Na oba powyższe będę polował używane - takie założenie przyszłej działalności, że sprzęt ma być kupiony jak najtaniej, aby w razie odwrotu pozbyć się go z jak najmniejszą stratą.



#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 07 grudzień 2017 - 09:57

Na migomata Ci nie odpowiem bo teraz nie mam czasu ale po co Ci 400 amper? na elektrodzie ??? po drugie masz Tiga więc masz i elektrodę  

 

Moim zdaniem łyżkę z reguły spawa się w przymusowych pozycjach więc elektrody 2,5 i 3,2 Zasadowe dobrze wygrzane w suszarce lub hermetycznie zapakowane więc amperaż 140 amper 150 to maksymalny amperaż ,którego potrzebujesz sam osobiście spawałem nie raz elementy koparki na budowie  bo nie raz coś strzeliło przy robotach ziemnych przy kładzeniu gazociągu lub kopaniu pod niego

 

Pamiętaj że takie elementy nawet nie powinny być szybko spawane kluczowe znaczenie ma tutaj podgrzanie materiału itp żeby to zrobić dobrze

 

Na migomatach do 5000 zł nie znam się więc tutaj musza uderzyć koledzy

 

Ale za 5 tysięcy to pewnie jakiś chinol 300-400 amper lub markowe migomaty 200- 250  kwestia jest taka czy potrzebujesz chłodzenia czy nie 

 

ale jeśli chcesz fajna maszyne przynajmniej na taką wygląda i kiedyś polecali mi ją w sklepie to jest z Esaba 

Esab Rebel 215ic EMP Mig/Mag + MMA + TIG lift  7000zł~~

 

i masz elektrodę od razu  

 

Lub Lincoln speedtec 200c     5000 zl ~~



#3 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 07 grudzień 2017 - 09:57

własnie zapomniałem o 

Kemppi Kempact 253R  7000 zł ~~

#4 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 grudzień 2017 - 19:40

To znów ja.

Znalazłem na Ebayu taką ciekawostkę, jak "podajnik drutu" (wirefeeder) od Kemppi.
https://www.ebay.co....10AAOSw4PxZ80eV

Jeżeli dobrze rozumiem, jest to po prostu podajnik drutu, do którego podpinamy jakąkolwiek inną sprawarkę elektrodową i tworzy nam się tym sposobem migomacik. Dobrze to rozumuje?
Mogę pod to podpiąć zarówno EWMa którego już mam na 230V albo jakąkolwiek spawarkę eketrodową na 3 fazy i będzie spawało?
Da się czymś takim w ogóle spawać?
Nie zależy mi na żadnych pulsach ani bajerach.
Zależy mi żeby ładnie przerabiało drut, żebym mógł w zależności od potrzeb podłączyć sobie spawarkę 220V a jak potrzeba mocy na grubszy towar, to jakąś trójfazową MMA.

Ktoś coś jakieś doświadczenia?



#5 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 01 styczeń 2018 - 21:29

Podajnik Kemppi pasuje do spawarki kemppi masz wszelkiego rodzaju wejścia które musisz podłączyć

+ oprogramowanie


Użytkownik Krasho edytował ten post 01 styczeń 2018 - 21:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych