Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zły przetop i przyklejanie się drutu po zmianie gazu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 mdfimage

mdfimage

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 listopad 2017 - 23:19

Witam, jest początkującym spawaczem i spawam metodą doczołową własnoręcznie zrobione reparaturki z blachy 0.8 mm. Staram się zachować odstęp 1mm pomiędzy blachami ale czasami wyjdzie nieco więcej (brak doświadczenia). Korzystam z migomatu ideal 160a, drutu 0,8 mm i do tej pory korzystałem z osłony CO2 ustawionej na 11l/min. Na próbę podmieniłem butlę na mieszankę ar(82%) + co2(18%). Zostawiłem resztę parametrów bez zmian. Spawa się dużo lepiej, nie ma odprysków itp, natomiast mam problem z "nadlewaniem" spawu jak jest większa przerwa między blachami - niezależnie od amperażu drut strzela i wytapia dziury zamiast łatać przerwę między blachami, co chwilę przykleja się też do dyszy prowadzącej drut. Wiem że blacha winna być spasowana idealnie, ale czasem po prostu się nie udaje. Dodam że taki problem nie wystepował na CO2, ale chcę się w końcu przestawić na jakiś lepszy gaz.

Co może być tego przyczyną, że mieszanka spawa gorzej i przyswaja więcej problemów niż CO2? Jest to tylko kwestia umiejętności?

P.S. Oczywiście próbowałem zmieniąc przepływ gazu, predkość posuwu drutu i amperaż.



#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 18 listopad 2017 - 18:19

Szczerze to przy Mieszance powinieneś mieć mniejsze problemy przy spawaniu mniej topi ona materiał więc lepiej jesteś wstanie kontrolować spoinę  , parametrami się pobaw jak ci wypala dziury to zmniejsz posuw / amperaż

 

przepływ tez możesz zmniejszyć do 9l/ min nic się nie powinno podziać a zmaleje Ci zużycie gazu

 

ćwicz ćwicz i jeszcze raz ćwicz  spawanie punktowe niekiedy pomaga



#3 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 18 listopad 2017 - 18:55

Witam, jest początkującym spawaczem .................................................

 

Odpowiedź. 

 

 

.Jest to tylko kwestia umiejętności?

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych