Skocz do zawartości


Zdjęcie

TIG AC/DC budżet 10 000PLN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 26 październik 2017 - 19:24

Dzień dobry.

Poszukuje TIGa do spawania stali czarnej, nierdzewnej i aluminium.

Założenia:
-Dysponuje budżetem 10 000PLN
-Spawarka nie może być zbyt duża, musi być mobilna. Waga do 30-40kg, lub możliwość rozmontowania jej do elementów tej wagi i późniejszego szybkiego poskładania z powrotem.
-Zasilanie z 230V jedna faza.
-Sprzęt nie będzie kupowany nowy, będę polował na używkę.
-Celowałem w jakieś Kemppi, Lorch, Lincoln Electric - jakie jeszcze marki brać pod uwagę?
-Myślałem nad ESAB Caddy Tig 2200 ale po zapoznaniem się z opiniami w internecie wychodzi na to, że dzisiaj Esab to chamska chińska masówka.

Ewentualnie mogę rozważyć zasilanie trójfazowe, jeżeli taka spawarka będzie miała niezaprzeczalne zalety i będzie po prostu lepsza.

Co będzie spawane? To co mi w rączki wpadnie :)
Nie określe się, bo rozstrzał materiału będzie ogromny.

Pomożecie?
Pozdrawiam!



#2 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 26 październik 2017 - 21:34

poluj na ewm-a triton 230 acdc 



#3 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 27 październik 2017 - 07:20

Tak jak kolega wyżej, spawałem tym EWM i powiem maszyna godna plecenia tak samo jeszcze kupisz w tych pieniądzach fronius 220 magicwave  



#4 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 27 październik 2017 - 09:31

Fronius magic wave 2200 , ewm tritron , kemppi mastertig mls 2300. Reszta kicz. No moze jeszcze lincoln v205 t ac /dc

#5 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 27 październik 2017 - 17:18

moge porównać  Froniusa między lincolnem.  Niebo a Ziemia.  Mialem Lincolna  sprzedałem mam  froniusa nie oddam



#6 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 27 październik 2017 - 20:05

Dziękuję za odpowiedzi.

Maniek669 EWM Triton 230 czy EWM Tetrix? Tego drugiego dość łatwo znaleźć w sklepach, tego pierwszego ciężej. Czyżby tetrix byl następcą tritona?

Fronius - mówimy o takim? -> https://www.ebay.co....uEAAOSwD5ZZvi-8
Troszeczkę wykracza to poza mój budżet. Nowy kosztuje około 3500-4000 funtów (mieszkam w UK). Gdyby udało mi się takiego dorwać w przedziale 2000-2300 funtów byłbym zadowolony.



#7 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 27 październik 2017 - 20:08

polecam 

 EWM jeden z mercedesów w spawarkach sam posiadam tritron 220 /DC power sinus.



#8 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 27 październik 2017 - 20:17

ewm tetrix to następca tritona, ale to jedno i to samo. Obydwa super-zajebiste



#9 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 28 październik 2017 - 08:21

Tak o tego Froniusa chodzi.  EWM  wiadomo marka bardzo dobra.  Głównie szukał bym  tego co napisalem  Froniusa EWMa  Ewentualnie Kemppi ze wzgledu na  serwis.  za jakies 15 wyrwał byś tego  EWMa  z chłodnica nówke.  nie lepiej dołożyć i mieć  nówke niż wydać 10  na używkę .



#10 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 28 październik 2017 - 16:11

@Cinek

Kupując nowy sprzęt, tak jak kupuje się nowy samochód - zaraz po wyjechaniu z salonu, lub zaraz po otwarciu paczki tracimy 20% wartości sprzętu. Płacimy premium od nowego przedmiotu którego już nie odzyskamy.

Różnie mogą się scieżki życia potoczyć, mogą mnie przykładowo z okazji Brexitu zaraz pogonić z UK, więc chce kupować sprzęt jak najtaniej, żeby przy ewentualnej sprzedaży jak najwięcej z niego odzyskać :)

Na brytyjskim Ebayu są dwa Froniusy o których tutaj dyskutujemy. Z tego co widzę, wiszą już od dłuższego czasu. Jeszcze wczoraj jeden z nich był za 3000GBP, dzisiaj jest już za 2800 - i dalej chętnych nie widać. Cena sklepowa o ile kojarze to 3200GBP + 20% VAT (3800GBP) - czyli już ktoś musiał tysiaczka odjąć i dalej wisi :)
Gdyby udało mi się jeszcze kilka stówek utargować, miałbym dobry sprzęt za 60% ceny sklepowej?
Przy ewentualnej odsprzedaży nie szczypało by aż tak bardzo :)



#11 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 28 październik 2017 - 17:53

Auto da sie jako tako  sprawdzić.  A  spawarke jak sprawdzisz oprócz tego ze pospawasz przez chwile?  ja Ci nie każe  kupować nowej ale sugeruje  abyś to  rozwarzył.  Kupując  sprzet używany patrzy sie na  okazje  typu  np  taki fronius za 5 tys  czy cos.  A  jak miałbym wydać 10 tyś  za używanego to wolal bym dodać  5 i mieć  nowego. Ale decyzja należy do Ciebie :)  Tak czy inaczej wiesz czego szukać   wszyscy  sugeruja  EWMa   Froniusa i Kemppi ,  ja mam  tego  froniusa i go polecam bo mam  go  juz troche i nie byl ani razu na serwisie. Lincolna mialem  tez sie nie psuł  ale  spawajac tym i tym to fronius go bije na łep. EWM  bedzie tak samo dobry albo i lepszy.  Nie spawałem akurat tetrixem ale EWM do  górna pułka  i szmelcu by nie wypuscili. 



#12 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 28 październik 2017 - 19:06

To czy używany czy nowy to już kosmetyka.
Ważne, że uzyskałem informacje na co polować :)

Ogólnie spawanie nie jest moją podstawową działalnością, ale przez firme przewija się sporo złomu który po prostu jest wyrzucany. Kontener odjeżdża i tyle.
A tak przynajmniej przed utylizacją będzie można na tym poćwiczyć :)



#13 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 28 październik 2017 - 23:21

tylko pakiet do fronius czy EWM bilzner i maszynę masz nie do za orania no i chłodnice... Łuki są bardzo stabilne jeszcze jak złotą elektrodę za walisz soczewkę jej tęczę walisz takim sprzętem można robić. 



#14 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 29 październik 2017 - 08:45

Ewm jest o tyle lepszy od froniusa, czy kemppi, że po pierwsze ma tańsze naprawy, bo budowa jest modułowa i nie trzeba od razu wymieniać całych płyt głównych, których koszt jest prawie tak drogi jak spawarka, a po drugie, ma wszystkie podłączenia w standardzie, także można sobie w razie "W", wziąć pakiet z innej spawarki, przełożyć wtyczkę i dalej działać.


Użytkownik maniek669 edytował ten post 29 październik 2017 - 09:00


#15 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 19:09

To znowu ja.
Mam na oku jednego EWMa Tetrix 230.
Mam też chyba niezłą ofertę na Miller Dynasty 350 AC/DC.
Ktoś ma jakieś doświadczenia z tym Millerem? Dla mnie niewątpliwą zaletą jest to, że poleci z 230v jak i z 3 faz. Ktoś coś?



#16 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 19:34

Miller jest dobry, ale strasznie drogi serwis.



#17 Patyk89

Patyk89

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 26 listopad 2017 - 16:13

Witam.
Chcialem podziękować za pomoc forumowiczom - zakupiłem EWM Tetrix 230 :)
Za zestaw Spawarka z uchwytem TIG/Elektroda, wszystkimi wężykami, regulatorem itp + pedałem, maszyna jescze 2 lata na gwarancji zapłaciłem 2500GBP (ok 12k po dzisiejszym kursie) - troche powyżej mojego budżetu, ale niech tam :)

W międzyczasie "udało mi się kupić" jeszcze lincolna v205 za 990GBP - którego sprzedawaca okazał się nieuczciwy i nigdy maszyny nie zobaczyłem na oczy - teraz mam kopanine z eBayem o zwrot kasy :)

Pozdrawiam serdecznie!



#18 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 29 listopad 2017 - 20:33

EWM to dobry wybór 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych