Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 TarPat

TarPat

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 październik 2017 - 17:41

WItam jestem młody i chciałbym zrobić sobie uprawnienia na spawacza a konkretnie na metode tig moduł 1. Przeglądając strony różnych osrodków ceny są strasznie zróżnicowane. I tu moje pytanie ile mnie będzie kosztować kurs wraz z egzamin i ze wszystkimi badaniami ( jeśli jakies są) chodzi mi o całkowity koszt i jeszcze jaki egzamin wybrać is czy tuv ? i dlaczego? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam.



#2 Vagabundo

Vagabundo

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaAl mundo

Napisano 27 październik 2017 - 09:28

A ja proponuję sobie zrobić sobie uprawnienia na wóżki widłowe, koszt 300 zł... zawsze będzie mniejsza wtopa finansowa niż kurs spawalniczy...

 

Młody wiek, nie zwalnia od zabrania się i poczytania tego forum oraz informacji ogólno dostępnych w internecie...

 

Zabranie się do tematu od szukania ceny wyłącznie jest moim zdaniem naiwne i głupie zarazem... Moduł pierwszy tiiiiia.

 

Mamy temat Początki...

 

A autor zabiera się za od d...py strony za to, ponieważ:

- jakby miał zaczynać teraz to bym poszukał sobie Firmy w której by mnie przyjęli, na początek za pewnie słabą kasę ale żebym mógł działać i spawać a nie sprzątać i szlifować polerować

- poczytałbym o tym jaka jest różnica między takim spawanie MAG a TIg, że o ile w MAGu jest łatwiej wystartować tylko z pierwszym modułem o tyle w TIG moduł pierwszy to ogólnie mówiąc lipa, raczej jest wymagane moduł 1 plus 3 na rury... owszem drugi też byłby wskazany czyli to już są koszta, o których można poczytać tu na forum, jak co nie którzy koledzy zapłacili sporo i się przejechali na tym.

 

Bez znalezienia firmy w której dadzą ci możliwość spawania nie jest istotne cena  modułu tylko te wcześniejsze rzeczy, do tego jaka grupa materiałowa, może FM5 jest popularna a może FM4 i niżej... a może aluminium?

 

Kursy są tańsze lub droższe, szkoły lepsze i gorsze, uprawnienia więcej lub mniej cenione przez pracodawców, ale to jest tylko świstek, kursy w Polsce są zdecydowanie za krótkie aby nauczyć się dobrze spawać... trzeba albo już coś umieć albo znaleźć sobie miejsce gdzie się nauczysz...

 

Więc może ogarnij temat od mojej strony a później się zastanów jak to ugryźć, wiesz - przeglądam sobie strony z ofertami pracy też w Polsce i jak widzę oferty nie których firm i z konfrontuję w pracy w Biedrze... to wiesz... czy może magazyn...

 

Taka uwaga na marginesie...

 

Kursy to można od 1600 dorwać we Wrocławiu, w Małopolsce widziałem od 1400 - za egzamin TUV (bez kursu) musiałem dać 800 zł.... w większych miastach jest po kilka szkół czasami, można poszukać... ale to nadal nie odpowiedź na pytanie co dalej, moduł 1 szy to mało, wiem zaczynałem od niego w TIG ale ja chociaż miałem 135 MAG do tego... po pewnym czasie podwyższyłem, owszem do 2 - nie mam doświadczenia w rurach a i tak musiałem w końcu zrobić bo stary mi wyszedł i to jeszcze z starą Euro Normą...


Mientras hay vida, hay esperanza.

Julio Verne


#3 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 27 październik 2017 - 19:11

Dokładnie nie raz pisałem co zrobić jak się zabrać do tematu kursu żeby określić co chciałoby się spawać bo to ma znaczenie 

 

A tak apropo nie opłaca się robić Certyfikatu  na same pachwiny bo kurs kosztuje do 1300 zł a tuv udt 1000 zł lepiej zrobić od razu co najmniej 1 i 2 moduł






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych