Skocz do zawartości

Zdjęcie

IWE - kilka pytań

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysrg

krzysrg

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 22 październik 2017 - 23:43

Witam,

Jestem absolwentem kierunku elektrotechnika, od 5 lat pracuję na stanowisku które ma dużo wspólnego z technologią spawalniczą etc.

Dostałem możliwość robienia Studium podyplomowego IWE we Wrocławiu. Moje pytanie brzmi:

Jak wygląda droga do uzyskania dyplomu IWE?
Po odbyciu szkolenia IWE, są jakieś problemy w związku z egzaminem, jeżeli temat mojej pracy inżynierskiej nie ma nic wspólnego z mechaniką?
Słyszałem, że IS Gliwice mocno się trzyma tego kryterium.

Słyszałem, że szkolenie IWE jest podzielone na 4 moduły - każdy z nich kończy się egzaminem, czy studium podyplomowe we Wrocławiu przygotowuje mnie z każdego z 4 modułów? Jak to wygląda? Po skończeniu podyplomówki, muszę realizować jakieś kursy w Gliwicach?

Jaka jest najprostsza droga do uzyskania w moim przypadku dyplomu IWE?
Studia mam - kierunek i tematyka dopuszczona do 1 drogi. Jakie są obostrzenia dotyczące tematu pracy inżynierskiej?

Pozdrawiam

#2 chochoł

chochoł

Zaawansowany

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów

Napisano 28 październik 2017 - 21:03

Organizator kursu IWE  w postaci podyplomówki wysyła "papiery" uczestników do Instytutu celem weryfikacji aby określić czy będą oni mogli przystąpić w przyszłości do egzaminu i wyrobić uprawnienia. Jeśli nie będziesz spełniał wymogów, nie przyjmą Cię. Kryterium w postaci kierunku studiów / tematu pracy dyplomowej jest istotne. Powinno się mieć magisterkę / pracę inżynierską oscylującą wokół spawalnictwa.

Podyplomówka przygotowuje do wszystkich modułów z tym, że końcowy egzamin odbywa się w Instytucie.

#3 AdamIWE

AdamIWE

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 14:52

Droga do IWE podana jest w tabeli oferty szkoleniowej Instytutu Spawalnictwa na stronie 14.    http://is.gliwice.pl...ad/file/fid/791

W Twoim przypadku dla kierunku Elektrotechnika, jest to najdłuższa droga, czyli brak zwolnienia z jakiejkolwiek części zajęć

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych