Skocz do zawartości


Zdjęcie

IWE - kilka pytań


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysrg

krzysrg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 październik 2017 - 23:43

Witam,

Jestem absolwentem kierunku elektrotechnika, od 5 lat pracuję na stanowisku które ma dużo wspólnego z technologią spawalniczą etc.

Dostałem możliwość robienia Studium podyplomowego IWE we Wrocławiu. Moje pytanie brzmi:

Jak wygląda droga do uzyskania dyplomu IWE?
Po odbyciu szkolenia IWE, są jakieś problemy w związku z egzaminem, jeżeli temat mojej pracy inżynierskiej nie ma nic wspólnego z mechaniką?
Słyszałem, że IS Gliwice mocno się trzyma tego kryterium.

Słyszałem, że szkolenie IWE jest podzielone na 4 moduły - każdy z nich kończy się egzaminem, czy studium podyplomowe we Wrocławiu przygotowuje mnie z każdego z 4 modułów? Jak to wygląda? Po skończeniu podyplomówki, muszę realizować jakieś kursy w Gliwicach?

Jaka jest najprostsza droga do uzyskania w moim przypadku dyplomu IWE?
Studia mam - kierunek i tematyka dopuszczona do 1 drogi. Jakie są obostrzenia dotyczące tematu pracy inżynierskiej?

Pozdrawiam



#2 chochoł

chochoł

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 28 październik 2017 - 21:03

Organizator kursu IWE  w postaci podyplomówki wysyła "papiery" uczestników do Instytutu celem weryfikacji aby określić czy będą oni mogli przystąpić w przyszłości do egzaminu i wyrobić uprawnienia. Jeśli nie będziesz spełniał wymogów, nie przyjmą Cię. Kryterium w postaci kierunku studiów / tematu pracy dyplomowej jest istotne. Powinno się mieć magisterkę / pracę inżynierską oscylującą wokół spawalnictwa.

 

Podyplomówka przygotowuje do wszystkich modułów z tym, że końcowy egzamin odbywa się w Instytucie.



#3 AdamIWE

AdamIWE

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 19 marzec 2018 - 14:52

Droga do IWE podana jest w tabeli oferty szkoleniowej Instytutu Spawalnictwa na stronie 14.    http://is.gliwice.pl...ad/file/fid/791

W Twoim przypadku dla kierunku Elektrotechnika, jest to najdłuższa droga, czyli brak zwolnienia z jakiejkolwiek części zajęć



#4 krzysrg

krzysrg

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 grudzień 2018 - 04:30

Witam ponownie,

Zostałem przyjęty do realizacji kursu IWE w Gliwicach. I teraz mam pytanie jak wygląda sprawa z egzaminami - wiem, że będą to moje najtrudniejsze egzaminu w życiu.
1. Jakie są moduły? Słyszałem że jest ich 4 - może podać ktoś tematykę? Lecz na stronie IS Gliwice jest mowa o 3 częściach
2. Realizować kurs będę od 1 modułu, kiedy mam się spodziewać pierwszego egzaminu? Czytałem gdzieś, że pierwszym egzaminem będzie egzamin pośredni z 1 części szkolenia (rozumiem, że jest to tzw. moduł?) i ma się on odbyć po drugiej części szkolenia - tylko czy egzamin będzie opiewał zakresem tylko 1 moduł czy 2 też?
3. Czy z każdego modułu jest osobny egzamin? Co z modułem 2 - praktycznym?
4. Ile jest egzaminów? Jeżeli dobrze wyczytałem jest ich 3: pośredni z 1 modułu, końcowy z czterech modułów oraz egzamin ustny.

5. Ile jest podejść do egzaminu? Po niezdanym egzaminie przysługuje mi poprawka. Wyczytałem że jest możliwe dwukrotne podejście do egzaminu. Tylko pytanie, czy dwukrotne podejście do egzaminu poprawkowego co daje nam w sumie 3 podejścia czy 2 podejścia ogólnie?
6. Czy w pierwszym dniu szkolenia mam się spodziewać jakiś niespodzianek? Czytałem wątek na forum, że jest jakaś wejściówka i próba zastraszenia kursantów. Może ktoś coś powiedzieć na ten temat?



#5 Młodyinżynier18

Młodyinżynier18

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 03 styczeń 2019 - 09:22

Na który kurs się dostałeś w sensie numer bo ja też zaczynam od tego miesiąca






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych