Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyłbica - pole widzenia mniejsze czy większe?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lux10

Lux10

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 październik 2017 - 11:53

Witam,

do prac amatorskich (MMA) zamierzam kupić przyłbicę w cenie do 400 zł. Siedzę nad tym od paru godzin i dochodzę do wniosku, że wszystkie przyłbice w okolicy tej ceny - niezależnie od producenta - mają ten sam wkład optyczny, a różnica między modelami tego samego producenta ok. 100 zł wynika wyłącznie od wielkości pola widzenia.  Generalnie wielkości te wynoszą w centymetrach ok 10x5 i 10x9. Czy dwa razy większe pole widzenia to dwa razy większy komfort pracy?.

Pytam, bo do tej pory spawałem wyłącznie z trzymaną w ręce maską z szybką bodajże 10x5, które dawało pole "netto" jeszcze mniejsze.

Poza tym, czy możliwość wykorzystania przyłbicy do szlifowania jest bardzo istotna? I czy jest jakaś różnica między firmami Scherman, Ideal i Powerweld?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam



#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 20 październik 2017 - 05:31

wszystkie przyłbice w tej cenie nie będą pierwszej jakości , ale do elektrody polecam Esab warror tech przy elektrodzie nie wariuje  jest w miarę solidnie wykonana , chociaż najlepszy wybór to przyłbica pasywna ,ale rozumiem ze nie masz takiej wprawy lub chcesz sobie polepszyć komfort pracy , żeby dobrze wycelować w miejsce spawania jeśli chcesz przyłbice samo ściemniającą 



#3 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 20 październik 2017 - 11:00

A z pasywnych co byś Krasho polecił



#4 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 20 październik 2017 - 13:06

Pole widzenia zależne jest od odległości szkła (maska, przyłbica) od miejsca spawania. Początkujący w tym zawodzie mają to do siebie że aby lepiej widzieć zbliżają max. głowę do łuku. Z czasem ten nawyk mija.


Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 20 październik 2017 - 13:46

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#5 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 20 październik 2017 - 16:07

wszystkie przyłbice w tej cenie nie będą pierwszej jakości , ale do elektrody polecam Esab warror tech przy elektrodzie nie wariuje  jest w miarę solidnie wykonana , chociaż najlepszy wybór to przyłbica pasywna ,ale rozumiem ze nie masz takiej wprawy lub chcesz sobie polepszyć komfort pracy , żeby dobrze wycelować w miejsce spawania jeśli chcesz przyłbice samo ściemniającą 

Witam. Osobiscie tez moge polecic ta maske. Mam ja juz ponad 2 lata i tylko wymieniam szybki. Zdecydowalem sie na ta maske ze wzgledu na dostepnosc i cene elementow wymiennych do tej przylbicy (nie mieszkam w PL). Ma 4 sensory i dziala w kazdej pozycji spawania gdzie niektore potrafily oslepic.  Nadaje sie rowniez do mig jak i tig. Jedynie co mnie czasami denerwowalo to jak szybka ochronna zapryskala sie brudem to widocznosc byla juz gorsza. Oczywiscie wymiana szybki i wszystko wracalo do normy. Pasywna jak mowi Krasho jest najlepsza, ale fakt trzeba sie przyzwyczaic/umiec w niej spawac. Moge jeszcze dodac ze przy wysokich temperaturach spawania migiem i bliskiej odleglosci od materialu szybka ochronna nie deformowala sie jak w przypadku innych tanszych przylbic jakie mialem.



#6 Lux10

Lux10

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 20 październik 2017 - 19:56

W dyskusji, nie tylko tej pojawia się przyłbica Esab Warrior Tech, chodząca w Polsce po mniej niż 400 zł. OK, ale jak spojrzeć na jej parametry, to znacznie odstaje od innych - można powiedzieć "mniej markowych". Choćby to male pole widzenia 98x48, czy gorsza klasa optyczna. Nie mówiąc już o tym, że nie ma możliwości użycia jej do szlifowania. Poza tym wszystkim wchodząc na stronę producenta, ale niemiecką widzę, że ta maska sprzedawana jest tam z lepszą klasą optyczną (1/1/2/1) - taką jaką mają u nas chińczyki, a w niektórych krajach już jej w ofercie nie wystawiają. Może to pomyłka, a może nie. Nie znam się absolutnie na samościemniających się przyłbicach, ale dziwię się, że gdzie nie spojrzeć rekomendowana jest ta maska - model przecież raczej stary?

Po dłuższym czasie szperania wybieram przyłbicę PowerWeld do kupienia za nieco powyżej 3 stówy albo za powyżej 4 stówy. Może mi ktoś napisać, co o nich sądzić, choćby w porównaniu z tym ESABEM? Przecież parametry mają znacznie lepsze?

 

Pozdrawiam



#7 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 20 październik 2017 - 20:48

Witam. Osobiscie tez moge polecic ta maske. Mam ja juz ponad 2 lata i tylko wymieniam szybki. Zdecydowalem sie na ta maske ze wzgledu na dostepnosc i cene elementow wymiennych do tej przylbicy (nie mieszkam w PL). Ma 4 sensory i dziala w kazdej pozycji spawania gdzie niektore potrafily oslepic.  Nadaje sie rowniez do mig jak i tig. Jedynie co mnie czasami denerwowalo to jak szybka ochronna zapryskala sie brudem to widocznosc byla juz gorsza. Oczywiscie wymiana szybki i wszystko wracalo do normy. Pasywna jak mowi Krasho jest najlepsza, ale fakt trzeba sie przyzwyczaic/umiec w niej spawac. Moge jeszcze dodac ze przy wysokich temperaturach spawania migiem i bliskiej odleglosci od materialu szybka ochronna nie deformowala sie jak w przypadku innych tanszych przylbic jakie mialem.

Nie powiedziałem że jest najlepsza xd ja tam jestem fanem normalnego szkła jesli chodzi o jakość widzenia chociaż sam używam czasami swojego speedglasa , ale w pasywnej czuję się też doskonale



#8 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 20 październik 2017 - 20:50

W dyskusji, nie tylko tej pojawia się przyłbica Esab Warrior Tech, chodząca w Polsce po mniej niż 400 zł. OK, ale jak spojrzeć na jej parametry, to znacznie odstaje od innych - można powiedzieć "mniej markowych". Choćby to male pole widzenia 98x48, czy gorsza klasa optyczna. Nie mówiąc już o tym, że nie ma możliwości użycia jej do szlifowania. Poza tym wszystkim wchodząc na stronę producenta, ale niemiecką widzę, że ta maska sprzedawana jest tam z lepszą klasą optyczną (1/1/2/1) - taką jaką mają u nas chińczyki, a w niektórych krajach już jej w ofercie nie wystawiają. Może to pomyłka, a może nie. Nie znam się absolutnie na samościemniających się przyłbicach, ale dziwię się, że gdzie nie spojrzeć rekomendowana jest ta maska - model przecież raczej stary?

Po dłuższym czasie szperania wybieram przyłbicę PowerWeld do kupienia za nieco powyżej 3 stówy albo za powyżej 4 stówy. Może mi ktoś napisać, co o nich sądzić, choćby w porównaniu z tym ESABEM? Przecież parametry mają znacznie lepsze?

 

Pozdrawiam

Klasa optyczna to ściema porównaj speedglass z Esabem minimalne rożnice w liczbach a czemu w speedglasie po 10 godzinach spawania wzrok jest w normie i nic się z nią nie dzieje  a różnica w cenie jest pięciokrotna

 

Nigdy nie kierowałbym się liczbami bo można zapewne to manipulować chodźby poprzez badania laboratoryjne



#9 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 21 październik 2017 - 20:55

...Nie mówiąc już o tym, że nie ma możliwości użycia jej do szlifowania. ..

To fakt. W niej nie da rady szlifowac bo potrafi sie sciemnic :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych