Skocz do zawartości


Kurs spawania bardziej jak samokształcenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Adam.B_*

Gość_Adam.B_*
  • Gość

Napisano 08 październik 2017 - 09:59

Witam.

Zapisałem się na kurs spawania w metodzie TIG moduł 1. Z zajęć praktycznych mam za sobą 6dni z 14. Jeśli chodzi o kurs to materiału mamy bez limitu drutu też. Ale szkolenie wygląda tak że przychodzimy przebieramy się i idziemy po materiał, drut, szlifujemy sobie materiał i zaczynamy spawać a instruktor gdzieś znika jak go dziś w końcu znajdziemy by przyszedł coś doradził to "potem potem" i na koniec zajęć przychodzi no kończymy kończymy i jest hasło "nie tak wam pokazywałem".

Mamy ukraińca co robi 2 moduł TIG i coś nam pokaże jak się go poprosi bo po polsku to on nic nie umie za bardzo powiedzieć i potem słucha się go po ukraińsku i patrzy jak on robi.

Do czego zmierzam... Kursu prawie połowa i mi idzie gorzej jak źle. Jak by ktoś po oglądnięciu zdjęć kilku próbek był w stanie dać jakieś rady to bym był wdzięczny.

Dal ścisłości mamy spawać jedną spoinę potem drugą na nią zachodzącą na dole i trzecią od góry.Zdjęcia są z różnego etapu pracy. Po pierwszej spoinie po drugiej i po trzeciej.

Załączone pliki


Użytkownik Adam.B edytował ten post 08 październik 2017 - 10:01


#2 SpawaczPRO

SpawaczPRO

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 17 październik 2017 - 07:16

Witam, po pierwszym module w TIGu niewiele zdziałasz jeśli chodzi o pracę, tym bardziej, jeśli szkolenie wygląda tak jak napisałeś. Proponuje to skończyć i iść do Ośrodka który uczy spawać bez jakiegoś "pieprzenia" za przeproszeniem. Zrób rury HL045 min. FM3 i tyle, jak się dobrze nauczysz to z pracą nie masz problemu. No chyba, że robisz to dla siebie i nie potrzebujesz zarabiać ;-)



#3 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 25 październik 2017 - 00:24

Nie wiem jak jest w PL, ale u mnie zeby isc na rury to trzeba bylo zaliczyc wszystkie kursy po kolei. Najpierw basic czyli PA,PB potem moglem isc na kurs posredni 1G,2G,3G plyta 12mm  i dopiero potem po zdaniu egzaminu wstepnego moglem robic kurs na 6G. Moim zdaniem to zalezy co kto chce spawac i w czym sie czuje dobrze.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych