Skocz do zawartości


Wielkie spawy i pęcherze na furtce


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_gallardo_*

Gość_gallardo_*
  • Gość

Napisano 05 październik 2017 - 18:04

Dzień Dobry

 

Nie wiem czy dobrze trafiłem, ale chciałbym się poradzić osób, która na co dzień mają do czynienia ze spawaniem i obróbką materiałów.

Mój problem jest następujący:

Zakupiłem furtkę, która posiada wg mnie nie wyszlifowane spawy oraz pęcherze pod farbą (załączone zdjęcia)

Reklamując furtkę dostałem informację, że tak być powinno (odpowiedź w załączniku)

 

Kto ma rację?

 

Dziękuję za wszelkie informację.

 

Pozdrawiam

Dominik

 

 

Załączone pliki



#2 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 05 październik 2017 - 19:59

Z tym ocynkiem to jest racja , tak będzie wyglądał. Co do spawów to sam wykonawca napisał że szlifuje na zero ale tylko napisał a nie zrobił. Za mało wyszlifowane. "Wygłaskał" zwykłą tarczą a prawidłowo powinien użyć kamienia .....

http://www.rel.com.p...e-i-garnkowe,46


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#3 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 05 październik 2017 - 20:01

Spawy ewidentnie nie wyszlifowane, a w dodatku widać że nie umiejętnie pospawane. Moim zdaniem masz prawo do reklamacji, furtka raczej się "trzymać " będzie ale strasznie nieestetyczne to wyglada.

#4 ajmax

ajmax

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 05 październik 2017 - 20:27

Witam,

Czasami tak się dzieje że po cynkowaniu ogniowym w miejscu gdzie była spoina wyszlifowana na "zero" to powstaje nadlew ocynku.Przed malowaniem proszkowym powinno się nadmiar ocynku w miejscu spawania delikatnie zeszlifować.Co do pęcherzy to świeży ocynk powinien przed malowaniem trochę odgazować oraz wszystkie nieczystości na furtce powstałe w procesie cynkowania powinny być również delikatnie usunięte.Wtedy powłoka lakiernicza byłaby perfekcyjna.Według mnie jest to podstawa uznania reklamacji.A czyj to produkt jeśli można zapytać?



#5 Bubu

Bubu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 06 październik 2017 - 16:48

Moim zdaniem masz pełne prawo reklamować tą fuszerkę wyszlifowane na 0  złudzenie ? ta optyczne taki text wstawiają klientowi kiedy chcą się pozbyć fuszerki.



#6 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 06 październik 2017 - 22:03

A ile zapłaciłeś? Bo jak zapłaciłeś, jak za gówno, to masz gówno. Proste i logiczne. I nie masz prawa mieć żadnych wymagań. No chyba, że się mylę...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych