Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jakość drutu spawalniczego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 16:37

Witam.

Wiem że to już było ale temat chyba słabo wyczerpany.

Czy jest sens wydawać dwa razy więcej na markowy drut spawalniczy, jeżeli tak to jakie są Wasze typy?

Jak to jest z dyszami gazowymi, kocówkami prądowymi, czy jest widoczna róznica (uzywałem markowych i tanich i ja nie zauważyłem, być może trafiłem na dobra partię bo spawam od niedawna)?

 

Ostatnie pytanie, chcę wypróbować drut spawalniczy proszkowy (nie samoosłonowy, tylko do spawania w osłonie mieszanki), aby spoina miała mniej odprysków i ładnieszy wygląd, czy warto?

 

Pozdrawiam.

 



#2 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 17:51

Wszystko warto, zależy od twojej kalkulacji i umiejętności. 

Ten sam drut, pozycja, tylko dwóch różnych wykonawców porównaj sam. 

Drut proszkowy jak najbardziej.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#3 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 27 wrzesień 2017 - 19:02

Czy kolega ma jakieś złe doswiadczenia z drutami nieznanych firm?

Potzrebuję jakigoś drutu rdzeniowego do wypróbowania 0,8mm 5kg, jakiej firmy polecacie?

Do migomatu z pulsem chyba nie ma sensu kupować drut rdzeniowy?


Użytkownik swr80 edytował ten post 27 wrzesień 2017 - 20:40


#4 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 28 wrzesień 2017 - 13:04

Druty się testuje tylko w w okreslonych branżach gdzie potrzebny jest atest na drut   inwestuje się w drogie druty Typu Boehler  , lincoln , itp  tak to chińczyki też są dobre   oczywiście nie każdy ja mam miłe wspomnienia z Tysweld , multimet ,  Hyundai teraz ma przyzwoity drut  a nie są jakieś drogie  

 

co do końcówek to Cyrkonowe dają rade na pulsie   przy normalnym spawaniu nie za dużymi prądami różnie to bywa kwestia testów  nie wszystko co drogie jest super



#5 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 16:31

Ja na codzien spawam drutem gold od rywala, dziś akurat spawalem drutem esab i wydaje mi się że esabem lepiej się spawa ,ale może tylko mi się tak wydaje gdyż nie mam dużego stażu.

#6 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 17:52

Nie zawsze drut jest winien złego spawania. jest wiele czynników wcześniej Jak nie "idzie" to trzeba sprawdzić po kolei ....hamulec rolki (drutu) - nie powinien być za mocno ustawiony, prawidłowy docisk rolki (rolek), czystość spirali (teflon), końcówka prądowa. Jesli dużo pryska to są złe parametry lub jest zła jakość gazu.Jeśli wszystko gra i nie wychodzi to ostateczność .... zmiana spawacza  :D


Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 28 wrzesień 2017 - 18:02

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#7 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 28 wrzesień 2017 - 21:12

 

 

Druty się testuje tylko w w okreslonych branżach gdzie potrzebny jest atest na drut   inwestuje się w drogie druty Typu Boehler  

Niby tak, ale marketing tych firm chwali się precyzja wykonania, jaka chiczycy podobno nie są w stanie osiągnąć, a to juz ma wpływ na spawanie.

 

 

 

co do końcówek to Cyrkonowe dają rade na pulsie

Akurat pulsu nie mam, tylko zwykłego chinczyka :) więc tak tylko pytam, bo zastanawia mnie co się bardziej opłaca, kupic migomat z pulsem, czy używac drutów rdzeniowych. Podobno drut rdzeniowy ma to do siebie że bez względu na to jakim amperażem się spawa, to zawsze mamy łuk natryskowy. No i na filmikach widac że spoina lepiej się rozlewa, ma ładniejszy wygląd, a to nawet przy płotach ma znaczenie:)

 

 

 

jest wiele czynników wcześniej Jak nie "idzie" to trzeba sprawdzić po kolei ....hamulec rolki (drutu) - nie powinien być za mocno ustawiony, prawidłowy docisk rolki (rolek)

 

 

Nie mam pojęcia nawet czy u mnie jest jakiś hamulec :) Co do docisku rolek, to jak można sprawdzić czy są prawidłowo ustawione?

 

Zastanawia mnie tez dlaczego na filmikach pokazowych z udziałem spawarek z pulsem spawacze nie wykonują żadnych ruchów dyszą, a spoina tak ładnie się rozlewa.


Użytkownik swr80 edytował ten post 28 wrzesień 2017 - 21:15


#8 Sebs88

Sebs88

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 29 wrzesień 2017 - 09:22

Cześć

Wszyscy koledzy mają racje. Ja jeszcze dodam że tanie druty mają jedną wadę... Jeżeli masz zakład spawalniczy i np 50 stanowisk spawalniczych i na zmiane każdy zużywa ok 1 szpuli drutu to może być sytuacja że co 2 paleta druty taniego bedzie do bani a drogiego markowego co 10 paleta.



#9 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 30 wrzesień 2017 - 19:53

Nie mam pojęcia nawet czy u mnie jest jakiś hamulec :) Co do docisku rolek, to jak można sprawdzić czy są prawidłowo ustawione?

 

Hamulec rolki drutu ma każdy podajnik, obejrzyj dokładnie miejsce gdzie zakładasz rolkę .... sprężyna + śruba dociskowa wewnątrz "rury" na którą zakładasz drut. Prawidłowo ustawione rolki nie powinny "gnieść" drutu, łuszczyć powłokę ochronną.. pył pod rolkami!!,  ... 


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#10 swr80

swr80

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 03 październik 2017 - 21:04

Możecie podrzucić jakiś namiar na drut 08 5kg rdzeniowy?

Chcę jednak wypróbować jak się tym spawa.

No chyba że cena mnie przerazi :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych