Skocz do zawartości


Zdjęcie

"Zakłady Spawalnicze" Sopot, Dariusz Arciszewski - informacje


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Spawacz20

Spawacz20

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 12:33

Oferta_pracy.png

 

Szukam osób, która tak jak ja, kontaktowały się z osobą, która podaje się jako Dariusz Arciszewski. Ogłaszającego się na portalu http://spawalnictwo.com.pl przynajmniej od marca tego roku. Oferty, które znalazłem umieściłem w załączniku. Są to oferty, z tym samym numerem telefonu kontaktowego. Bardzo możliwe, że od tej samej osoby. Niestety nie jestem w stanie stwierdzić, czy to ta sama osoba, i czy ten numer telefonu należy od marca tego roku do tej samej osoby.

 

Osoba, która kontaktowała się ze mną z numeru 511 512 524 podaje, że jest właścicielem firmy: "Zakłady Spawalnicze", z Sopotu. Podaje, że firma znajduje się na Modrzewskiego 5 (ale nie jest to jedyny adres firmy). Podaje, że jest to adres 2 w 1, mieszczanie z działalnością. Drugim adresem, w nagranej, autoryzowanej rozmowie telefonicznej jest: Marciszewskiego 5 Sopot, jak podaje, jest to jego adres zameldowania jak i adres firmy. Problem w tym, że takowego adresu w Sopocie nie ma.
Podaje, również, że prowadzi działalność w Stoczni w Gdyni pod nazwą "Cristal".  Wszystkie informacje są nagrane podczas rozmowy telefonicznej, część jest autoryzowana przez tą osobę, która korzystała z tego numeru.  Adresy e-mail z której korzysta osoba podająca się jako Dariusz Arciszewski to: zaklady.spawalnicze@gmail.com, ddaamian89@gmail.com.


Na ofertę, którą dałem się nabrać, był wyjazd do Niemiec, pod warunkiem posiadania niemieckich uprawnień. Potrzebował do tego wpłaty określonej sumy pieniędzy na swoje konto w banku Millennium, którą wpłaciłem. Mimo, że po 3 godzinach uświadomiłem sobie z czym mam do czynienia, mimo, że ustaliłem z nim, że wycofuję się z tej oferty. Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem obiecanego zwrotu na moje konto bankowe. Proszę w tym miejscu nie pisać, jak naiwnym trzeba być, by w takie bajki uwierzyć. Ja przez chwilę uwierzyłem.

 

Chcę złożyć w prokuraturze bądź na policji zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, dlatego potrzebuję jak najwięcej informacji od was, które potencjalnie mogłyby się przyczynić do wszczęcia postępowania.

 

Na ten moment uruchomiłem procedurę o dyspozycje na odzyskanie środków w banku Millennium. Dokładniej złożyłem reklamację, która została przyjęta, procedura trwa.
 

Jeśli macie jakieś propozycję co można więcej zrobić na ten moment, dajcie znać. Za wszystkie informację, bardzo dziękuję.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  Oferta pracy.png   52 KB   3 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   125,69 KB   4 Ilość pobrań
  • Załączony plik  7.jpg   133,52 KB   1 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   137,48 KB   1 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   135,15 KB   2 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   126,54 KB   1 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   137,2 KB   1 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2.jpg   141,31 KB   2 Ilość pobrań


#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 10 wrzesień 2017 - 18:41

Do banku mogłeś się udac osobiście i coś skminic i prosićo cofnięcie transakcji. A po drugie kto płaci kasę w ciemno ? 



#3 Spawacz20

Spawacz20

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 wrzesień 2017 - 19:54

W Banku byłem i to tego samego dnia, już po około 2h po transakcji. Niestety, nie dało się jej już cofnąć.

 

Ta osoba jak już napisałem ogłaszała się na portalu od marca, w załącznikach są prawdopodobnie wszystkie jego oferty (ten sam numer telefonu). Jeśli są osoby, które z tych ofert chciały skorzystać lub może skorzystały, i wiedzą coś o osobie korzystającej z numeru 511 512 524 to proszę pisać.

 

Drogą e-mailową kontaktowała się już ze mną osoba z okolic Katowic, która tak jak ja została prawdopodobnie celowo wprowadzona w błąd. Tak więc, wszystko wskazuje, że z tą sprawą będzie można zrobić coś więcej.


Użytkownik Spawacz20 edytował ten post 10 wrzesień 2017 - 19:58


#4 Ufo

Ufo

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 22:22

Hej wychodzi na to że ja też umoczyłem kase...


Użytkownik Ufo edytował ten post 19 styczeń 2018 - 00:24


#5 Mikolaj1992

Mikolaj1992

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 51 postów

Napisano 27 maj 2018 - 11:26

W innej branzy, jeden Pan wyslal dowod osobisty, wiele dan osobistych ... i sie polapal, jak ta "niby firma", chciala numer konta bankowego.

Trzeba uwazac, bo oszustwa jest wiele, niestety nawet w ofertach pracy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych