Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyłbica automatyczna do 1000zl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#21 marlotnik

marlotnik

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 12:24

Sam mam Esab Eco Arc II i jestem zadowolony, duże pole widzenia, filtry pasywne, szybki plastikowe wytrzymują do 3 dni. Spokojnie daje rade przy prądzie 300 A +. Jest lekka i poręczna. Mogę ją polecić. Sam zastanawiałem się nad przyłbicą nieściemniającą, bo w wielu sytuacjach by się przydał. Do spawania maga lub elektrodą któryś z kolegów kiedyś proponował Kempi na filtr pasywny z nadmuchem :)  



#22 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 14:42

 Do spawania maga lub elektrodą któryś z kolegów kiedyś proponował Kempi na filtr pasywny z nadmuchem :)

Porównywalny sprzęt  :D


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#23 staszu

staszu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 17 wrzesień 2017 - 22:41

Osobiście używam pasywną kemppi beta 90 z nadmuchem już kilka lat i mogę polecić. Przyłbica można powiedzieć pancerna, jedyny mankament to to, żę wytarły się takie dwie kostki plastikowe utrzymujące klapkę ze szkłem w odpowiedniej pozycji ale po odwróceniu ich o 180 stopni jest ok. Chociaż z drugiej strony po tych kilku latach można przyłbicę wymienić na nową, koszt aktualnie ok 230 zł. Na początku swojej kariery używałem samościemniających chinczyka magnum i lincolna i mogę powiedzieć tylko tyle, że obydwie nic nie warte, po dniu spawania oczy mnie piekły, niby nie naświetlone a jednak. Oczywiście mówię tu o przyłbicach kosztujących wówczas ok 350 zł. Natomiast jakiś czas temu spawałem w pożyczonym speedglasie 9100 z adflo i szczerze mówiąc nie przypadł mi do gustu, o ile sam nawiew jest super to przyłbica jakaś taka nie bardzo, nie zamieniłbym się za swoją pasywną. Na targach w Kielcach oglądałem z kolei optrela z nawiewem i na pewno sprawia wrażenie solidniej wykonanej niż 9100 tylko ta cena powala.



#24 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 30 październik 2017 - 18:49

Wybór padł dopiero teraz, miał być esab sentinel a50 że względu na cenę (około 1050zl) ale ostatecznie wybór padł na speedglas 9100V SW gdyż znalazłem w tej samej cenie co esaba. Myślę że wybór jest dobry :)

#25 runek

runek

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 30 październik 2017 - 22:41

Nie chce reklamowac esaba ale ma chyba tansze elementy wymienne. A jesli mialbym szalec z cena to potestowalbym optrela, jestem ciekaw czy rzeczywiscie jest to co obiecuja. Speedglas jest ok ale w dzisiejszych czasach nie jest to jakis szal pal.



#26 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 12:15

Właśnie dotarła do mnie przyłbica i okazało się że sprzedawca się pomylił gdyż przyłbica jest nie 9100v a 9100x ,więc plus dla mnie. Spawalem chwilę i powiem szczerze że jestem pod wrażeniem, w porównaniu do chińskiego mosta to jest niebo a ziemnia. W tej przyłbica wszystko widzę. Jestem pod wrażeniem dlatego iż nie miałem wcześniej styczności z "markowymi" przylbicami.

Użytkownik Omen0909 edytował ten post 02 listopad 2017 - 13:25


#27 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 03 listopad 2017 - 18:10

Jak sie Speedglasa trzyma w ręce to już się czuje że się ma coś dobrego xd 



#28 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 03 listopad 2017 - 20:52

He he dokładnie, przyłbica naprawdę jest "fajna". Chiński most zaczem mi się zaciemil to i tak "złapałem" błysk a w speedglasie nawet nie wiem kiedy się zaciemia :)

#29 krzesimir

krzesimir

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 luty 2018 - 09:17

Potrzebuję przyłbicy - najlepiej uniwersalnej, chorniącej przed światłem o różnym natężeniu. Możecie polecić coś w tym zakresie?



#30 Gość_piterson_*

Gość_piterson_*
  • Gość

Napisano 27 luty 2018 - 07:06

Wybór jest całkiem spory. Nie zależnie jaka maska, ważne aby spełniała surowe normy bezpieczeństwa, filtracji szkodliwego promieniowania np UV. Na zdrowiu nie warto oszczędzać. Przyłbica spawalnicza speedglas 9100X SW 3M daje radę. Nie należy może do najtańszych, ale pod względem ceny do jakości jest to jak najbardziej dobry wybór.

Ma bardzo dobry stosunek ceny do jakości.


Użytkownik Admin edytował ten post 26 sierpień 2018 - 23:59
Usunięty link reklamowy


#31 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 06 marzec 2018 - 11:36

Nie wiem czy ten model SpeedGlas-a ma otwory po bokach (między elementem szarym a czarnym - kiedyś taką widziałem), jeśli tak to odradzam chyba że parafrazując klasyka "powstałe w wyniku spawania gazy doprowadzają cię do ekstazy" ;-) Polecam przyłbice Kemppi.


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 06 marzec 2018 - 11:37





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych