Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyłbica automatyczna do 1000zl


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 13:40

Witam ,mam do Was pytanie jaką byście polecieli przylbice automatyczna do 1000zl. Pytam gdyż w tej chwili spawam w przylbicy most za jakieś 200zl i niestety po całym dniu spawania bolą mnie wieczorem oczy. Metoda MAG 135

#2 Gość_Arecki_*

Gość_Arecki_*
  • Gość

Napisano 08 wrzesień 2017 - 14:41

W tej cenie jesteś w stanie kupić bardzo fajną przyłbicę. Z markowych masz np.:

 

- OPTREL 640: https://www.icd.pl/p...ptrel-e640.html

- SPEEDGLAS 9100V (ktoś sprzedaje w dobrej cenie): http://allegro.pl/pr...6917109974.html

 

Jeśli spawasz sporo nierdzewki lub alu to pomyśl nad czymś z nawiewem. Będziesz musiał dołożyć trochę kasy ale Esaba w okolicach 1500 - 1600 zł już kupisz.



#3 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 08 wrzesień 2017 - 15:18

Myślałem właśnie nad speedglasem, ale widzę że też dużo ludzi pisze że speedglasy są przereklamowane, co o tym sądzicie?

#4 Gość_Arecki_*

Gość_Arecki_*
  • Gość

Napisano 09 wrzesień 2017 - 08:56

Na pewno są mocno rozreklamowane ale czy przereklamowane? Raczej nie. To na prawdę dobre przyłbice tylko drogie w eksploatacji.

Pomijając sam zakup przyłbicy - filtry zewnętrzne do tanich nie należą.



#5 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 14:39

Za tysiaka z ręką na sercu polecam Lincolna 3450...



#6 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 16:57

Jak masz kasę, tylko speedglass. Nie ma konkurencji



#7 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 19:27

Rozumiem ,a który model speedglasa byście polecali ?

#8 Gość_Arecki_*

Gość_Arecki_*
  • Gość

Napisano 11 wrzesień 2017 - 06:53

Model 9100. Natomiast która wersja (V, X, XX czy XXI to sam zdecyduj). Różnią się wielkością pola widzenia plus ten ostatni ma filtr w którym masz lepszą widoczność kolorów przed spawaniem - nie wszystko jest zielone :),

 

Natomiast przy budżecie do tysiąca złotych na nic innego niż wersja V (ta co jest we wcześniejszym linku) raczej nie licz.



#9 Sebs88

Sebs88

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 11 wrzesień 2017 - 10:17

Jak masz kasę, tylko speedglass. Nie ma konkurencji

 

Drogi kolego marka Speedglass skończyła się jakies 5-7 lat temu. Lincoln i Esab biją na głowe przyłbice marki 3M które z roku na rok są coraz gorsze



#10 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 08:37

I właśnie Teraz jest dylemat, co wybrać. Patrzyłem właśnie na esaby i lincoln i teraz czytałem dobre opinię. Możesz polecić jakieś konkretne metody tych producentów

Użytkownik Omen0909 edytował ten post 12 wrzesień 2017 - 08:37


#11 Sebs88

Sebs88

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 12 wrzesień 2017 - 09:49

Bawilem sie kiedys Esabem Sentinelem jezeli tak to się pisze i jest fajna a designe maski kozacki, osobiście mam Lincolna Vikinga 3350 4c i jest to maska z klasa opytczną 1/1/1/1 i nie kojarzę nic innego co ma taka klase nawet Esab ma 1/1/1/2. Viking 3350 ma mega wielkie pole widzenia ale jeżeli nie masz na tyle hajsu mozesz kupic tansza z mniejszym wizierem ale dalej bedziesz mial 1/1/1/1. Pozdrawiam



#12 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 16:41

Drogi kolego marka Speedglass skończyła się jakies 5-7 lat temu. Lincoln i Esab biją na głowe przyłbice marki 3M które z roku na rok są coraz gorsze

:)

O czym Ty piszesz? Że co, co roku się pogarszają. Kompletne banialuki piszesz, a te lincolny, czy esaby, to troszkę lepszej jakości chińczyki.Jak jeszcze byś napisał optrel... Ale esaba czy lincolna z niemieckim speedglassem porównywać, to trzeba na główkę upaść.

Ale rozumiem, miłośnik cyferek... które nie mają nic do jakości wykonania, komfortu, zastosowanych materiałów i wreszcie wyświetlacza. 

Tu na przykład przyłbica 1/1/1/1:

https://www.testgorz...8111B-biala/993

 

za 500zł. "lepsza" od speedglassa. Ale wolałbym ją niż dziadowskie, przedrożone esaby, czy lincolny, bo to to samo.



#13 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 13 wrzesień 2017 - 20:14

Widzę, że temat się rozwinął, a ja szczerze mówiąc mam jescze gorszy mętlik w głowie niż przed napisaniem tego posta. Sam już nie wiem czy speedglass czy może esab bądź lincoln a może optrel. Każdy ma swoje typy, zastanowię się nad speedglasem chociaż też widialem w necie opinię że już dawno ta marka się zepsuła. Jeszcze się wstrzymam z zakupem i mam nadzieję na jeszcze jakieś opinię na temat przylbic.

#14 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 06:23

Nie słuchaj bzdur. O speedglassie najczęściej piszą ci, którzy go nigdy nie mieli, bo ich na to nie stać. I co to znaczy, że marka się zepsuła?! Że co, zmieniła technologię, wkłada gorsze lcd? Jakiś banialuk.

Chcesz mieć dobrą, wygodną, lekką i wytrzymałą maskę kup speedglasa. Chcesz mieć chińską lipę kup esaba. 

Takich dziwnych doradców jest masa, dla przykładu niektórzy potrafią doradzać chińską spawarkę, nad ewm, albo kemppi, bo nie widzą różnicy, a chińczyk ma przecież 200Amper mocy... Albo niektórzy twierdzą, że szlifierka z marketu za 100zł, jest tak samo dobra jak hilti. :)

Sam wybierz



#15 Omen0909

Omen0909

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 66 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 07:56

Dzięki za odpowiedź, zdecyduje się na speedglas.

#16 Sebs88

Sebs88

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 08:22

Jeżeli chodzi o banialuki... Spawam od 11lat codziennie po 12h robie wszystko od rurek o sciance 0.3mm do spawaniu konstrukcji 20mm ze spoinami o dlugosci 1m, moja pierwsza maska do byl Speedglass z adflo i była ekstra pozniej szef kupil mi po jakis 6 latach kolejnego Speedglassa, pole widzenia zmniejszylo się znacznie jeżeli chodzi o jakość "wkładu" zostało tak samo. Zmienił się kosz na gorsze, strasznie ciągnie za włosy i uwiera w tył głowy. Teraz Maniek jeżeli spawasz po 30min dziennie i spawasz tylko czarnucha na 200a i wyzej to dla Ciebie Speedglass to bedzie bajka. Niestety po forach piszą czesto ludzie ktorzy maja zamkniety umysł, nie chce obrażać chodzi poprostu o to że jak raz zaczoł spawać np Kemppi i było dobrze to całe życie bedzie spawał Kemppi i nie dopuści do siebie myśli że np w tej robocie co robi lepiej bedzie zastosować inna spawarkę z inna technologia. Wracając do jakości materiałów, spawacze u mnie w firmie co moją Speedglassy wyrzucają je własnie ze wzgledu na jakośc materiałów, 6miesiecy cięzkiej pracy po 12h 6dni w tygodniu przy nateżeniach 300A i maska rozpada się w rękach. Maniek spróbuj czasami coś innego otworz oczy. Branza spawalnicza ma wiele ciekawych rozwiazan i patentow nie tylko Speedglass i EWM lub Kemppi.

Pozdrawiam



#17 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 14 wrzesień 2017 - 15:02

Stary, że zmniejszyło Ci się pole widzenia, to nie, że się pogorszyła jakość, tylko szef kupił model z mniejszą szybką...:)

A tak wogóle, to maski samościemniające są do kitu, no chyba, że musimy mieć z nawiewem.

Tradycyjna maska, nie mówiąc już o kaputrze, są o niebo wygodniejsze, lżejsze i przy zastosowaniu odpowiedniego szkła, mają 10 razy lepszą widoczność.



#18 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 14 wrzesień 2017 - 19:56

Stary, że zmniejszyło Ci się pole widzenia, to nie, że się pogorszyła jakość, tylko szef kupił model z mniejszą szybką... :)

A tak wogóle, to maski samościemniające są do kitu, no chyba, że musimy mieć z nawiewem.

Tradycyjna maska, nie mówiąc już o kaputrze, są o niebo wygodniejsze, lżejsze i przy zastosowaniu odpowiedniego szkła, mają 10 razy lepszą widoczność.

Potwierdzam lecz nie do końca lubię używać przyłbicy samoscimniającej przy Elektrodzie bo istnieje praktycznie 0 % szansy że w przymusie zajarzę łuk poza rowkiem

 

Podsumowując nie wiem czemu ludzie tak bardzo chcą te przyłbice samo ściemniające  przez szkło lepiej widać  tańsze



#19 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 15 wrzesień 2017 - 20:29

:)



#20 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 16 wrzesień 2017 - 13:27

 

 

Podsumowując nie wiem czemu ludzie tak bardzo chcą te przyłbice samo ściemniające  przez szkło lepiej widać  tańsze

 

 

Jedyna słuszna ... 15 €. 


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych