Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wracac do Polski?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 schweisser23

schweisser23

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 wrzesień 2017 - 16:34

Witam,

duzo lat spedzilem w niemczech i teraz zastanawiam sie czy nie wrocic do polski. W niemczech przewaznie spawam nierdzewke na mleczarniach i browarniach. W ostatnim czasie szukalem firmy w PL ktora mniej wiecej to samo robi. Wydaje mi sie ze ciezko cos takie znalezc.

Moze ktos podpowie do jakiej firmy sie zglosic?

Albo lepiej zalozyc wlasna dzialalnosc? Jakies bramy, furtki itd spawac.....ale nie wiem czy mi sie to bedzie podobac bo do tej pory tylko duze rury spawalem

Pozdrawiam

#2 Developers

Developers

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 04 wrzesień 2017 - 18:48

Witaj 

W polsce musisz mieć wtyki aby gdzies dostać się aby coś zarobić... Jak znajdziesz to przeważnie delegacja.. Chyba ze marna kasa by ci odpowiadała i fuszki walić po pracy ? Hymm zbyt mają barierki z kwasu, aparatury do destylowania wody ( wiesz pewnie o czym mówię ) oj i w polsce da się przeżyć, ale co poradzić sam musze gdzieś wyskoczyć za granicę zarobić kilka złotych bo jeszcze mi trzeba kasy aby jakiś warsztat odtworzyć. 

#3 bartek30

bartek30

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 06 wrzesień 2017 - 18:57

Coś na pewno by się znalazło chociaż u nas nie powstaje aż tyle znowu tych browarów czy mleczarni. Jest też parę firm które wykonują wyposażenie dla "spożywki". Także zapotrzebowanie na spawaczy jest bardzo duże (tych od nierdzewki zwłaszcza). Tyle że zarobki raczej marne... na pewno daleko za niemieckimi.

Co do działalności to sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie co lubisz robić. Jeśli chodzi o bramy to duża konkurencja, chociaż to zależy od rejonu kraju. Moda jest teraz na elementy typowo kute lub balustrady nierdzewne... może warto spróbować.

#4 Proceder

Proceder

Aktywny

• Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 09 wrzesień 2017 - 09:06

tak kolego zapraszamy do Polski - krainy mlekiem i miodem płynącej :)

Użytkownik Proceder edytował ten post 09 wrzesień 2017 - 09:07

#5 Krasho

Krasho

Weteran

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 274 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 19 wrzesień 2017 - 20:25

Tak jak koledzy piszą i tak będziesz w delegacjach pracował  chyba ,że znajdziesz pracę na prefabrykacji gdzieś za 2500 - 4000 max na miesiąc na działalności stawki od 35 - 120 zł  Brutto zależnie jak trafisz i jaka pora roku z takim stawkami ja się spotkałem oczywiście takie 35 zł nie należy akceptować aby nie zaniżać nam stawek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych