Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o radę w spawaniu MAG

Spawanie rogi mag. Mig

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 arek9238

arek9238

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 09:58

Witam. Chciałbym się poradzić doświadczonych spawaczy jak zapobiegać przyklejaniu spoiny w rogach. Czy jest jakaś technika zamykania, dojezdzania czy czy coś innego. Na dużych elementach nie mam z tym problemu teraz mam podpory z heba 100 i nie mogę wyłożyć palnika, zostaje mi "język" i na dole przyklejenie.
Pomożecie?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

Załączone pliki



#2 Zizu

Zizu

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 15:02

To przyklejenie masz wtedy jak zaczynasz ale to pewnie wiesz. Pomaga "hot start" jeśli masz taką funkcję ale to materiał musi być gorący też.

Ja jak spawam magiem na szczelność to robię tak, ze albo szlifuję to "rozpoczęcie" i potem wjeżdzam spoiną jakiś cm dalej. Albo jak nie mam czasu i dojścia żeby zeszlifawać to objeżdżam to przyklejenie. Najpierw kawałek po dole a potem cofam się po górze i wtedy 100 jest szczelnie

#3 arek9238

arek9238

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 17 czerwiec 2017 - 18:56

No tam niestety nie mam jak tego rozszlifowac w środku, też właśnie jeśli mam dostęp to wjeżdżam w spoine ale tutaj nie mam jak. Funkcj Hot też ta spawarka nie posiada bo to stary fronius ale dzięki za radę, w poniedziałek będę próbował tak jak opisujesz. Dzięki wielkie pozdrawiam i miłego weekendu!

#4 Popapraniec

Popapraniec

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 13:43

Nie dasz rady takie łącza jak ceownik to jest trudne do pospawania z uwagi na palnik, nie ma dojścia ja próbowałem na różnych ustawieniach w górę i w dół nie wychodzi róg zawsze wychodzi z przyklejeniem nawet szybkość spawania nie dawała efektu więc jak to robią inni, Panowie dawajcie propozycje, ja ostatnio jechałem alu na suficie takie mam uprawnienia i mam certyfikat na krtani.



#5 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 15:24


Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 18 czerwiec 2017 - 15:25

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#6 arek9238

arek9238

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 15:52

Zdjęcie0391.jpg


Kolego dobrze widzę, ciągiem jechałeś?

#7 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 16:00

Dokładnie jak napisałeś. Na tym to polega  :)


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#8 arek9238

arek9238

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 16:04

Dokładnie jak napisałeś. Na tym to polega  :)


Właśnie taki miałem zamiar w pewnej chwili ale technolog się przypierdzielał i mówił że to jest błędem

#9 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 17:26

A nie zauważył że na zakończeniach masz kratery które z reguły są początkiem pęknięć.


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#10 1504mag-ik

1504mag-ik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 18:42

Dokładnie tak jak przedstawił na zdjęciu Bu-cyrus ma to być pospawane. Sposób ze zdjęcia arek9283 nadaje się tylko na złom. Nigdy nie zaczyna się ani nie kończy spoiny w miejscach, do których jest utrudniony dostęp nawet frezem. Poza tym- jak napisał Bu-cyrus, niewypełnione kratery dyskwalifikują złącze we wszystkich normach.



#11 arek9238

arek9238

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 18 czerwiec 2017 - 19:16

Ok. Dzięki za Pomoc! Pozdrawiam

#12 arek9238

arek9238

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 07:48

Bu-cyrus mógłbyś podpowiedzieć jak "wracałeś" plnikiem że Ci sznurek nie wyszedł? Bo wiadomo zaczynając od lewej ściany jadę do przodu, później po średniku w bok i przy wracaniu prawą ścianą drut zaciagam za sobą i wtedy wyrzuca spoine i zostaje "sznurek" a nie wyloże bardziej uchwytu żeby drut wyrównać prostopadle do spawanego materiału bo szyjka palnika opiera mi się o lewą półkę i jest dupa. Odejmowałem drutu i nie pomagało.
Pozdrawiam!

#13 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 20 czerwiec 2017 - 12:04

Każdy ma jakieś knify które "zdobywa" od swojego nauczyciela zawodu. Mój instruktor ze szkole zawodowej zdobywał swoje szlify w ...Auschwitz ..... widział ktoś z Was postać człowieka stojącego wykonany metodą napawania !!!!! Takie właśnie umiejętności zostały mi przekazane. Wracając do tematu, to nie jest tak że napiszę i każdy to wykona. Spawacz kładąc "lage" dokładnie widzi gdzie ma za dużo lub za mało topiącego się spoiwa. Kwestia korekty ręką.


Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 20 czerwiec 2017 - 17:46

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych