Skocz do zawartości


Zdjęcie

uprawnienia spawacza odgałezienia

uprawnienia

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 bobosk

bobosk

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 22 maj 2017 - 12:38

Witam,

Mam pytanie odnośnie egzaminowanie spawaczy wg. normy 9606-1. Miałem do wykonania złącze w załączniku rysunek podpisany spawane złącze. Była to blacha grubości 30 mm i wpuszczona rura fi 60x8 mm. Moje pytania brzmią następujące:

 

1) wg normy (załącznik punkt 5.4) takie złącze mogą pokryć także wykonaniem złącza doczołowego wykonywanych na rurze, Proszę mi powiedzieć jakie złącza muszę zrobić by pokryć zakres spawania tego pokazanego złącza. Czy złącze doczołowe blach także brane są pod uwagę jeżeli w tym punkcie jest tylko mowa o spoinach doczołowych rur.

2) Jeżeli wykonałem złącze (spawane złącze) daje mi uprawnienia na wykonanie złącz (załącznik): odgałęzienia rurowe nasadzane, rurowe przelotowe, rurowe wpuszczane.

3) wg tabeli 6 (załącznik) wykonanie spoiny doczołowej rurowej (czy także na blasze) :

     b:

- dla rur nasadzonych daje nam tylko zakres na grubość ścianki rury osadzonej oraz jej średnica D, a co z materiałem na którym ta rura jest osadzona. może być dowolna, bo przecież w tym punkcie nie ma mowy o tym materiale

- dla rur wpuszczanych lub osadzonych daje mi tylko uprawnienia na materiał w którą jest osadzona rura oraz D tej rury. wiec grubość ścianki rury nie gra tu znaczenie mogę wstawić tam wałek, bo przy tym złączu ścianka nie jest brana pod uwagę.

 

 

Mam wiele innych jeszcze pytań ale w jednym temacie to by było za dużo.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

załącznik Załączony plik  złacze.png   300,49 KB   2 Ilość pobrań







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: uprawnienia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych