Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzony reduktor ? ...film


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kisiel

Kisiel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 17:08

Witam

 

Zakupiłem zestaw Magnum 208 wraz z butlą i akcesoriami, w zestawie był reduktor, który dziwnie się zachowuje, od razu podaje maksymalne ciśnienie i uruchamia zawór upustowy. Chciałbym się dowiedzieć czy reduktor jest uszkodzony, czy ja coś robię źle ? Wydaje mi się że zastosowałem się do instrukcji montażu stąd podejrzewam wadę reduktora.

Zerknijcie na filmik i dajcie znać czy reduktor jest uszkodzony ?

 

https://youtu.be/YWwoIscF03Q

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


Użytkownik Kisiel edytował ten post 11 marzec 2017 - 17:48


#2 igor85

igor85

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 20:24

Po pierwsze to jak chcecie sprawdzić reduktor bez podlączonej maszyny? chociaż króciec zatkaj. A to pokrętło służy do regulacji wypływu gazu a wy go wykręciliście na maksa. Przy tej jakości reduktora mogło rozwalic już  membrane.



#3 Kisiel

Kisiel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 21:07

Po pierwsze to jak chcecie sprawdzić reduktor bez podlączonej maszyny? chociaż króciec zatkaj. A to pokrętło służy do regulacji wypływu gazu a wy go wykręciliście na maksa. Przy tej jakości reduktora mogło rozwalic już  membrane.

 

To prosiłbym Cię abyś obejrzał drugi film, z tego co można wyczytać to jakaś hurtownia sprzętu, wiec zakładam, że wiedzą co mówią,

Dokładnie taki sam reduktor i dokładnie taka sama procedura, tylko efekt inny...

 

Wydaje mi się też, że nie bez powodu pokrętło w nowym reduktorze jest całkowicie odkręcone (od reduktora), pewnie właśnie po to aby najpierw odkręcić zawór na butli, a dopiero potem powoli na reduktorze ?

 

https://youtu.be/G0X4l6eIZPs


Użytkownik Kisiel edytował ten post 11 marzec 2017 - 21:15


#4 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 11 marzec 2017 - 22:29

Powiem tyle chińskie xd  i drugie powiem nie opłaca sie kupować tanich reduktorów bo gaz jest drogi i jak będziesz miał straty np. reduktor teoretycznie wskazywać ci będzie 12 L np  a w praktyce puszczał 15 L to po 3 butlach spłaci Ci się droższy reduktor z renomowanych firm



#5 Kisiel

Kisiel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 12:21

No niestety, to są konsekwencje kupowania budżetowego zestawu, odeślę do sprzedawcy może za dopłata uda się wymienić na coś lepszego.

Jaki "renomowany" reduktor wystarczy dla garażowego spawania migiem z CO2 ?



#6 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 12 marzec 2017 - 19:14

Haris / GCE / perun/ fronius nie kojarze firm reduktorów bo zawsze używałem GCE i Haris

 

powiem tak Ten typ reduktora co Ty masz mi sie nie podoba  mały z dwoma zegarami 

 

zobacz se reduktory z tych firm co podałem i poszukaj odpowiednika tańszego jeśli cena jest dla Ciebie zawysoka ale ten co Ty masz po prostu wydaje się denno konstrukcją cześć jest wyciągalna całkowicie 

 

Jak patrze na ceny twojego reduktora można go już kupić za 46 zł ciężko coś dobrego zrobić za taką cenę i jeszcze zarobić  a renomowanych firm reduktory kosztują  200 - 400 złotych

 

widzę na allegro reduktory za 80 - 150 zł może  są warte kupna ale nie za pewnie Ci że są dobre. Firmowe na pewno są dobre  i tak jak pisałem mogą sie zwrócić przez trzymanie parametrów podawania gazu


Użytkownik Krasho edytował ten post 12 marzec 2017 - 19:17


#7 igor85

igor85

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 150 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 19:55

Oj zdecydowanie odpusć ten reduktor jak kolega napisal. No w reduktorach to raczej w druga strone chyba zawór działa. Bo jak się zakręca to się zamyka a tu na odwrót. 

I haris polecam używam i jest bez porównania, jako jedyne trzymają na próbniku ilości. Perun Ci starczy bo to solidny sprzęt za przystępną cene. A na Harisa mam dobry namiar jak co



#8 Gość_Arecki_*

Gość_Arecki_*
  • Gość

Napisano 21 marzec 2017 - 12:58

Prawdę mówiąc każdy reduktor z którym miałem styczność ( w tym Perun) działa tak jak na filmie - dokręcasz zawór i zwiększa się przepływ na wyjściu :).

A w Twoim ewidentnie strzelona membrana bądź zaworek. Mam taki sam reduktor i działa mi ponad dwa lata (zaznaczam, że nie spawam dużo).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych