Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tig Pory Pilnie potrzebna pomoc

POry Tig

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Adam Scratch

Adam Scratch

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 21:39

Witam jak w temacie jeśli gdzieś było sorki ale potrzebuje szybkiej pomocy. 

Spawam stal czarna konstrukcje, generalnie poprawki. Przykład przyklejenie, żłobie frezem do momentu pozbycia się przyklejenia jeżeli wgryzłem się w materiał muszę dołożyć .. przed spawaniem gołym okiem nie widać żadnych porów. Zaczynam więc proces spawania dojeżdżam do końca sruuu poruje bommbluje gotuje się .. próbowałem przytrzymywać by może się odgazowało próbowałem cofać to porów pojawiło się jeszcze więcej ( widać na zdjęciach ) generalnie używam soczewki dyszy 6 argon to 2.2 (ARCAL !) z firmy AIR LIQUIDE. Sprawdzałem już przewody uchwyty nic. Wadę spawarki myślę że można wykluczyć .. znalazłem jakiś post o porach tutaj ale z 2013r. jeden Pan napisał o porach w Tigu "Przy spawaniu TIG też były nie lada problemy z pęcherzami. Po wielkich perypetiach okazało się, że dostawca gazu nie próżniował pustych butli, tylko ładował na nowo argon (Ar 4.1f60e.png

Tak więc przyczyn jest naprawdę wiele. Niestety bardzo trudno jest przez internet pomóc, gdyż nie znamy specyfiki połączenia, w jakich warunkach wykonywane itd itp. "

 

Pan miał nicka darkuss. Gdyby ten Pan lub ktokolwiek inny znał przyczyny/ miał pomysły co może być nie tak bardzo bym prosił muszę sprawdzić możliwie wszystko. Bo inaczej nikt mnie nie wysłucha jak zaczne gadać o Butlach. Bardzo proszę o Pomoc i z Góry wszystkim dziękuję za odpowiedzi. Jeśli taki post był przepraszam ale mam już nóż na gardle :D 
Pozdrawiam Adam

 

 Załączony plik  20170308_070731.jpg   99,49 KB   7 Ilość pobrań



#2 BadAssWelds

BadAssWelds

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 22:13

Możesz powiedzieć coś więcej o materiale (grubość, co to do czego itd.), dodać jeszcze jakieś zdjęcie z większą perspektywą ?

 

Na tym zdjęciu widzę jakieś pory, zanieczyszczenia... przejdź wszystko dokładnie włókniną ścierną, użyj acetonu, sprawdź czy dysza gazowa i soczewka nie jest zalepiona jakimiś zanieczyszczeniami które po podgrzaniu przeskakują na materiał.


Użytkownik BadAssWelds edytował ten post 09 marzec 2017 - 22:18

Aktualnie jestem głównym spawaczem w firmie produkującej maszyny do produkcji jedzenia i farmaceutyków.

Zdjęcia z mojej pracy -> https://www.instagra...m/badass.welds/


#3 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 10 marzec 2017 - 11:37

Aby się nie rozpadło możesz użyć kwaśnego drutu i tez będzie się trzymać. To dużo zalezy od gazu jedynie unikniesz porowania jeszcze jak schowasz elektrodę prawie zeby nic nie było widać i bardzo króciutki łuk, ale musisz wycheblować materiał do białego, albo elektrodą szyć 111 i tyle. 



#4 Adam Scratch

Adam Scratch

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 marzec 2017 - 17:33

Raczej nie mogę mówić co to i do czego :) grubości mam różne od 2mm-8mm generalnie jak mi w piątek znowu pory się pojawiły eksperymentowałem z dyszami .. założyłem chyba 10 podkreciłem gaz oczywiście wszedzie mi porowało .. zjechałem z dyszą do 6 gazu nie ruszałem i wszystko nagle mogłem zaspawać pory znikły nic nie porowało. 



#5 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 11 marzec 2017 - 22:35

Prosta sprawa Zamów nową butle z Argonem i spróbuj czy pojawiają się pory   a potem będziemy szukać innych przyczyn przez internet ciężko znaleźć problem

 

skąd jesteś

 

Ile masz ustawiony wylot gazu na reduktorze  

 

Czy na pewno dokładnie czyścisz materiał  bo widać że był on głęboko zerdzewiały

 

Co do spawania to drobniejsza łuska lub większy prąd :) bo wygląda to nie ciekawie 

 

Kiedyś mieliśmy podobny problem ze partia butli była do dupy  ale kumpel przywiózł specjalnie z domu małego argona i problem się rozwiązał


Użytkownik Krasho edytował ten post 11 marzec 2017 - 22:36


#6 guri

guri

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 20:23

witam

Jak udało się po zmianach soczewek to tu szukaj.

Uszczelnij palnik, wymień sitko, korek, teflony później reguluj przepływ gazu. 

Jak za mało, to nie osłoni jeziorka, za dużo, to może robić zawirowania i wciągać powietrze.

Możliwe jeszcze, że robi się ciśnienie w pakiecie, więc przed zajarzeniem spuść gaz. 


Użytkownik guri edytował ten post 12 marzec 2017 - 20:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych