Skocz do zawartości


Zdjęcie

pierwszy własny mig do prac przy samochodach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 imt579

imt579

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2017 - 23:39

Witam!

Chciałbym kupić migomat cena w sumie nie gra roli, wiadome nie trzeba mi profesjonalnego sprzętu ale nie chcę też szmelcu który zaraz klęknie. Mig potrzebny mi głównie do spawania cienkich blaszek np wstawienie kawałka progu i łatania nieszczelności w układzie wydechowym do grubszych blach mam starą spawarkę transformatorową i inwentorówke.  Spawam bardzo sporadycznie ciekaw jestem Waszych propozycji myślę ze górna granica to 2000zł. Tak jak napisałem chodzi o spawanie cienkich blaszek. Co mi Panowie poleca? Najlepiej coś co mogę kupić nowe na allegro z całym zestawem lub co szukać na rynku wtórnym. Chyba ze nie warto kupować sprzętu z 2 ręki?

 

Co powiecie na taki zestaw?

http://allegro.pl/sp...6588770161.html


Użytkownik imt579 edytował ten post 08 marzec 2017 - 23:44


#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 11 marzec 2017 - 22:45

to po co Ci spawarka kup se drut 0.8 i jazda moim zdaniem nie ma sensu inwestować w coś nowego   spawałem na róznych spawarkach od Froniusa CMT do Starego Ozasa z 79 roku i każdą idzie ustawić i spawać praktycznie wszystko wiadomo taki fronius ma bajery ale do twojego fachu nie ma to sensu  lepiej

 

Spawarka nie ma opcji spawania cienkich blaszek 

 

Drut 0.8 wymiata przy niskich prądach  



#3 imt579

imt579

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 12 marzec 2017 - 21:39

Kolego jak to drut? Co mi po samym drucie?



#4 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 13 marzec 2017 - 18:22

Pisałeś ze masz spawarkę nie określłeś jaką wiec myślałem że Miga  ale transformatorowego dużego  jak byś dodał spawarkę do spawania elektrycznego to by wyjaśniło temat

 

A co do tego Zestawy nie kupuj zestawów tylko kup spawarkę i pakiet

butle polecam duża ekonomiczniejsza chyba że chcesz spawać w róznych miejscach w innych lokacjach

ten reduktor z tej oferty co pokazujesz jest do bani własnie powstał temat o nim że są z nim problemy  polecam kupić z renomowanej firmy

 

a magnum to dobry wybór

 

Pomyślałbym też o MacAlisterze całkiem ciekawie wygląda i serwis prosty bo do Castoramy lecisz w Tym roku je wprowadzili wyglądają przyzwoicie przejdz sie do Castoramy i zobacz se

 

a co do jakości to jak chińczyk tylko moim zdaniem prosty serwis jak to w markecie ale osprzętu bym nie kupował w castoramie bo drogi

 

 ważne żeby wybrać spawarkę z wymiennym pakietem  euro złączem



#5 imt579

imt579

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 kwiecień 2017 - 23:15

Kolego doradź mi najtańszy magnum 208 bez butli i dodatków w stylu bez butli maski itp. wyłącznie z przewodami do spania kosztuje 1400zł. 

W cenie 1620zł mam zestaw do którego podaje link, w tym zestawie reduktor również jest kiepski?

Szczerze przyznam ze kupiłbym używkę z olx ale słabo się znam i nie chce się naciąć.

Z braku czasu chwiałbym kupić gotowca żeby nie jeździć i nie szukać butli. Z tego co widzę butle większe niż 8kg to rzadkość. 

http://allanegro.pl/...6772032569.html

Po czym rozpoznać który reduktor jest dobry a który to badziew? 



#6 pawelek2311

pawelek2311

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 20 kwiecień 2017 - 13:53

Czesc

 

Magnuma 208 mogłbym miec za 1380zł + przesyłka + gratis reduktor Oryginalny Harris 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych