Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyjazd do Niemiec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 02 marzec 2017 - 07:41

Witam!

Byłem teraz na wolnym za granicą u niemca i na okresie próbnym daje mi 11e netto + mieszkanie wszystko na warunkach niemieckich, zameldowanie itp, 3 tyg pracy i tydz wolnego lub 6 tyg na 2 tyg wolnego. Czyli pełny legal. Robota, króćce, przeróbka zbiorników. Praca po 10 godz dziennie i sobota 6. Wiem, że ta kasa mała jest jak na tą branżę.. Ale za 8 dni zarobiłem prawie 3 wypłaty polskie.. Czas ucieka i nie wiem co robić czy wracać tutaj gdzie robiłem czy do niemca. 



#2 merfi19

merfi19

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 08:06

Jako spawacz tig.byles?a potrzebuje moze jeszcze ten Niemiec.ludzi?

#3 Garmaż

Garmaż

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaGD

Napisano 02 marzec 2017 - 09:26

Nie wiem nad czym się jeszcze zastanawiasz... Podaj jakiś argument za robieniem w Polsce.



#4 Zizu

Zizu

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 09:45

A ile w Polsce zarabiasz teraz? i jakie masz uprawnienia?



#5 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 10:23

Ja jak byłem u niemca to żadnych papierówicódów odemnie niechciał. Wada to język ale i z angielskim sobie poradziłem. Ja miałem 15 euro netto i robota przy stole. Szkoda że był głupi i wciągnął na zakład agencjegdzie chłopaki mieli po 8-9 netto i się cieszyli jak głupie i tak się przygoda zakoczyła.



#6 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 02 marzec 2017 - 16:14

Tutaj to różnie mam ale 3 nie przekroczę.. A tam przeróbki baniaków wywalenie dziury na jakiegoś DN i wspawać obtopić, co na przemysł jakieś rurki na pełny przetop, płaszczyki chłodzące na baniaki, ogółem robota spokojna bez żadnej chałtury. Kumpel teraz jeszcze dzwonił na rurki i delegacje po PL za 25 na godz na miesiąc a potem 30 daje chata itp ... A papiery mam podstawowe na 141,135,136 ale już nie ważne z 2 lata.. Pojechałem tam ze względu, że bezpośrednio do firmy a nie przez pośrednika. A i trochę lipa z suwnicami czy coś takiego, ale dało by radę żyć :) 



#7 Zizu

Zizu

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 18:11

Jak jesteś młody(tak mi się wydaję że jesteś) i jak nie masz rodziny to nad czym się zastanawiasz.
Ja miałem jechać w tamtym roku też do Niemiec ale w ostatniej chwili trafiła mi się dobra robota w PL zarabiam od 4 do 5 tyś poza tym mam dwoje małych dzieci więc na razie zostaje. Nie wiem jak długo bo widzę że ostatnio kombinują na firmie jak tu zrobić żebyśmy mniej zarobili. No bo zwykły robol-spawacz nie może więcej zarobić niż np kierownictwo ot taka polska mentalność. Dlatego też nie wykluczam że wyemigruje chociaż nie chciałbym ale za 2,3 tyś nie będę spawał

#8 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 02 marzec 2017 - 18:32

Ja tutaj i tak na lewo jeszcze roboty robię :) więc nie najgorzej wychodzi, ale czas czas ucieka.. Dużo ludzi mi mówi jedz i tyle chyba trzeba będzie zaryzykować :D 



#9 amator

amator

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 19:32

K...wa ty się chwalisz ile u niemca zarobiłeś czy poważnie pytasz???Bo jak poważnie to i Ja poważnie....Utnij se jaja i zostań ,tu z tymi kwitami co masz  dostaniesz o wiele więcej.......Za 100 lat



#10 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 03 marzec 2017 - 08:25

W grudniu miałem wyjazd za ciuta większe pieniądze, ale tak wyszło, ze wolnego nie dostałem. Ja się nie chwalę no co Ty... Narazie urlop wykorzystuję zaległy do końca miesiąca mam czas więc na spokojnie :) 



#11 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 16 kwiecień 2017 - 22:20

Byłem i jestem już w PL coś się zarobiło było się w DE u lekarza powiedział, jak na mój wiek spier jestem już... po świętach miałem wracać na niemcy, ale jadę się cały świetlić, bo lekarz powiedział ze nie za wesoło z płucami, kręgosłupem i tak dalej. A robota o taka niemiec git, ale polacy, nasi rodacy. Może niemiec będzie chciał mnie jeszcze :D 



#12 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 19 czerwiec 2017 - 04:34

Pracodawca niemiecki (na legalu) zawsze proponuje stawkę brutto, gdzie odprowadzałeś podatek?, gdzie odprowadzona była składka emerytalno-rentowa. 


Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 09 lipiec 2017 - 14:03

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych