Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pion na raz pachwina MAG 135


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysionan10

krzysionan10

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 luty 2017 - 13:18

Witam sprawa ma się następująco. Od 3 lat spawam głownie w obrotniku głównie w pozycji podlonej i pobocznej.
Dziś byłem na próbkach w firmie w której wymagane jest pospawanie pionu na raz, następnie próbka jest łamana by sprawdzić wtopienie. Na wszelkich rodzaju weryfikacjach można było to zrobić na 2 razy, przetop następnie lico i z wtopieniem nie było nigdy problemu, jednak na raz jest już kłopot. Próbkę pospawałem na tzw. trójkąt spoina była estetyczna i symetryczna niestety przyklejona. Mam możliwość poćwiczenia w obecnej pracy i chciałbym prosić o porady jak zrobić to najlepiej. Dać sobie spokój z trójkątem i próbować na jodełkę? Podobno łatwiej uzyskać przetop tą metodą.
Stal czarna grubość blachy 5-10 mm drut lity 1,2.mieszanka argon+co2. Pozdrawiam :)

Użytkownik krzysionan10 edytował ten post 21 luty 2017 - 14:45


#2 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 22 luty 2017 - 16:07

jak masz możliwość to zmień drut na 1,0, a gaz z mieszanki Ar+CO2 na gaz pojedynczy, czyli czyste CO2. Będzie więcej odprysków, ale wtopienie gwarantowane. Jak pion to tylko choinka, nikt nie wymyślił nic lepszego



#3 krzysionan10

krzysionan10

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 22 luty 2017 - 18:00

Dzięki za poradę, zapytam o taką możliwość podczas robienia prób, jeśli będzie pozytywna spróbuje w pracy. A jeśli chodzi o choinkę, mógłbym prosić o dokładniejsze opisanie bądź zobrazowanie jak poprawnie to zrobić (jak poprowadzić,gdzie przytrzymywać, jaki prąd ustawić itp.)?


Użytkownik krzysionan10 edytował ten post 22 luty 2017 - 18:06


#4 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 23 luty 2017 - 18:41

Jeżeli chodzi o parametry to dosyć uniwersalne są : U=21V, I=130A, drut 1,0. Niestety nie umiem do wiadomości dołączyć szkicu "choinki". W pierwszej lepszej książce o spawaniu metodą MAG będzie zobrazowana "choinka", jodełka, jak zwał tak zwał :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych