Skocz do zawartości


Zdjęcie

stopowanie oraz obróbka cieplna żeliwa sferoidalnego LASEREM

stopowanie obóbkacieplna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 hoolinamaxa

hoolinamaxa

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 luty 2017 - 16:16

Znajdzie się tutaj osoba dysponująca jakimiś materiałami z tego zagadnienia ?  Informacje są mi potrzebne do pracy magisterskiej.

Dodaj, że nie interesują mnie linki w których są podstawowe wiadomości z tego zakresu.( definicje ect bo to znam), poszukuje raczej informacji:

jakie dodatki stopowe do żeliwa sferoidalnego (wiem że to zależy od warunków w jakich ma pracować ect) ale chciałbym się dowiedzieć jak poszczególne pierwiastki wpływają na własności plastyczne, wytrzymałościowe.

To samo do obróbki cieplnej jakimi laserami, dlaczego akurat taka metoda, +/- który lepszy do żeliwa :D

 

Korzystałem z Poradnik Spawalnicwa Tom 1-2, technologie laserowe Klimpela, Dobrzańskiego o materiałach i wiele innych z tego typu. Informacji trochę już mam ale to mnie nie satysfakcjonuje chciałbym wyczerpać temat. 

Jak ktoś ma cokolwiek linki, artykuły może książki to pisać za każdą pomoc serdecznie dziękuje .



#2 wpqr

wpqr

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 09 luty 2017 - 10:16

To może spróbuj jeszcze poszukać informacji w języku np. angielskim. Czasami można trafić na ciekawe rzeczy lub artykuły i z nich zaczerpnąć informacji.



#3 hoolinamaxa

hoolinamaxa

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 luty 2017 - 18:05

Jutro idę do biblioteki Instytutu Spawalnictwa mam nadzieje się tam czegoś dowiedzieć, co do angielskich pozycji to mam kilka artykułów ale bez szału :( 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych