Skocz do zawartości


Zdjęcie

UDT, TUV i IS gdzie lepiej zrobić szkolenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 MjM

MjM

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 styczeń 2017 - 02:25

Witam, 

jestem inżynierem budowlanym i chciałbym zrobić inżyniera spawalnictwa (IWE/EWE) oczywiście muszę zacząć od podstaw. Czytając różne fora dotyczące spawania, kursów, zarobków oraz problemów, dowiedziałem się po zrobieniu kursu na IS ciężko jest zdobyć prace. Nie wiem jak na pozostałych, może coś wiecie na ten temat kto już jest po takim kursie na IS lub na TUV, UDT czy to prawda i gdzie lepiej jest zrobić ten kurs ?? poproszę o opinie. 

Dziękuję i pozdrawiam, 

Jakub N.



#2 magius

magius

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 26 styczeń 2017 - 13:57

Sam skończyłem iwe na podyplomówce we Wrocławiu, która przygotowuje do zdania egzaminu w instytucie. Na brak pracy nie narzekam :)

Czy tuv lub udt prowadzi kurs iwe, nie mam pojęcia.


Użytkownik magius edytował ten post 26 styczeń 2017 - 13:58


#3 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 18:13

Kolega niech się lepiej zorientuje jakie są minimalne warunki przyjęcia na kurs IWE.



#4 sdb

sdb

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 113 postów

Napisano 27 styczeń 2017 - 22:06

Egzaminy na IWE w Polsce robi tylko IS. Egzamin jest certyfikowany. Wymagania są na stronie Instytutu. Jest kilka dróg dojścia do IWE.



#5 Matisz23

Matisz23

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 luty 2017 - 20:42

Egzaminy na IWE w Polsce robi tylko IS. Egzamin jest certyfikowany. Wymagania są na stronie Instytutu. Jest kilka dróg dojścia do IWE.

Proszę o podanie mi namiarów na dobry kurs spawalniczy gdzie faktycznie po ukończeniu certyfikat będzie się liczył w pl jak i zagranicą?z góry dziękuję 



#6 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 03 marzec 2017 - 23:39

Dokładnie MJM bo po budownictwie to  o ile kojarzę jedynie po specializacji budownictwo lądowe chyba da sie iść na IWE 

 

ale byłem na rozmowie o prace w wrześniu na Technologa spawalnika  szukali spawacza który pozna wszystkie tajniki firmy  jako spawacz wszystkie technologie itp i wtrakcie będzie robił studia  i mówiłem czy moge iść na innny kierunek niż mechanika i budowa maszyn i potem na IWE to Polecili mi pójście odrazu na mechanika i na magistra IWE  zakres nauki na MGR jest o wiele większy jest się lepszym fachowcem oczwiście idzie to nadrobić zależnie od zangażowania i zainteresowania


Użytkownik Krasho edytował ten post 03 marzec 2017 - 23:39


#7 MjM

MjM

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 04 marzec 2017 - 00:06

Ja już wszystko sprawdziłem wiem co i jak także dziękuję wszystkim za odpowiedź
Ps po budownictwie też można dzwonilem i się pytałem

#8 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 04 marzec 2017 - 11:51

No to ciekawe ja wiem tyle i dzwoniłem także

musisz mieć taki kierunek

 

cytat z warunków przyjęcia na kurs

 

 specializacje lub magistra

 

"inżynierii lądowej i wodnej " dla kierunków studiów: Budownictwo, Inżynieria Środowiska"






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych