Skocz do zawartości


Zdjęcie

Droga do stania sie "Spawaczem ".


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tycoous

Tycoous

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 28 grudzień 2016 - 19:56

Witam mam 23 lata doświadczenia w spawaniu brak , zgodnie z postanowieniami przyrzekłem sobie że czas najwyższy stawiać sobie cele i je realizować do rzeczy . 5 Lat temu ukończyłem kurs spawacza na metodę MAG nie był on trudny wiadomo podstawowe spawanie nie sprawiło mi większego problemu . Minęło kilka lat chciałbym dalej rozwijać się w tej dziedzinie planuje zrobić kurs na tig /mig  tu kieruje do was pytanie jak to wszystko ma wyglądać . Możecie mnie troche pokierować bo naprawdę nie mam takiej osoby która mnie jakoś naprowadzi jak to wszystko zacząć , w szkole wiadomo będą chcieli wyłudzić od laika jak najwięcej kasy . Bardzo prosze o jakieś konkretne rady .



#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 29 grudzień 2016 - 09:14

Po Pierwsze polecę Ci mój poradnik co do wyboru Ośrodka szkolenia:

 

http://spawalnictwo....lenia-spawaczy/

 

Tak samo jak Ty mam 23 lata i powiem Ci że spawacz to super zawód jeśli się to lubi a jak się to kocha to już w ogóle

 

Co to tego Tig/Mig to wiesz ciężko powiedzieć ja polecam spawanie Tig'iem rur ,bo ja to najbardziej lubię tak jak i elektrodą

 

najważniejsze na co musisz zwracać uwagę to pchać się to dużych dobrych Firm ,bo najgorsze co może być to trafić do firmy kogucik i tam siedzieć a widzę ,że n a forum sporo użytkowników ma ten problem zarabiają po te 15 zł po 3 4 latach pracy   i ciężko im potem się wyrwać .

 

A nie zapominajmy że zawód spawacz ma to do siebie że pracując 1-2 lat można mieć już zarobki rzędu od 4 - 8 tysięcy  bo jest to zawód w którym wiek nie do końca odgrywa największą rolę wiadomo doświadczenie jest kluczowe w przyszłości ale samego spawania można się szybko nauczyć oczywiście jeśli będą ku temu możliwości a nie że spawasz 1 razy w tygodniu a reszta to monterka.

 

Tak jak mówiłem patrząc na mój przykład od początku kariery spawam pod RTG rur metodami ( Tig / Elektroda / Mag/ Tig Nierdzewka / Automat/ STT)  mając 3 lata doświadczenia

 

a ktoś może pracować 10 lat za spawacza jako spawacz bram balustrad i prostych elementów  i liznoł troche rur przez 1 rok Sumując ma 11 lat doświadczenia w spawanie lecz nie będzie przypuszczalnie spawał lepiej od osoby która spawa 3 lata pod RTG  

 

oczywiście bez obrazu dla kolegów którzy spawają prostsze elementy nie chce ich tutaj przedstawiać jako gorszych  jest zapotrzebowanie więc też musza być tacy spawacze i oczywiście ich szanuję tak jak z reszta każdy zawód

 

Więc tak jak pisałem polecam od razu szukać firmy która spawa poważne elementy starać jakoś się zahaczyć 

 

a Co do samych metod to jest wiele tematów o poszczególnych metodach

 

Jeśli chcesz mieć "prostą" prace to wybierz Metodę Mag i idź gdzieś na konstrukcję

 

Jeśli nie boisz się błota dziur ciasnoty ( kotły)spawania w przymusowych pozycjach od dołu  to idź w Tig'a 

 

Można też iść w nierdzewkę jest tu dużo kolegów którzy spawają cieńkie blaszki może się wypowiedzą 

 

Wiadomo ktoś lubi cieńkie blachy ,ktoś grube to już musisz sam sobie odpowiedzieć na pytanie jaką metodę wybierasz.

 

Ja marzyłem o pracy przy Gazociągach lub kotłach bo po pierwsze Mam "Technika urządzeń sanitarnych " wiec w szkole uczyłem się o Gazociągach , ciepłociągach , wodociągach itp. więc mnie to fascynowało.  Wystarczy popatrzeć na filmiki na youtube   Typu " So ya wanna be a pipeliner!"


Użytkownik Krasho edytował ten post 31 grudzień 2016 - 23:38


#3 Tycoous

Tycoous

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 12:06

Dzięki za naprawdę wyczerpującą odpowiedz myślałem raczej że mnie ktoś tutaj zgnoi  czy coś w tym stylu .Mam dość pracy w której robie kilka rzeczy w kółko tak naprawdę nie rozwijając sie przy tym i myśleniu w kółko "co ja tu kur... robie ". Będę informował jak idą moje postępy może założe nawet oddzielny temat jak staje sie tym przysłowiowym spawaczem . Piona 



#4 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 31 grudzień 2016 - 23:40

Miło mi . Staram się pomagać bo zapowiada się że rynek nieciekawie będzie wyglądał za 20 lat coraz mniej firm która szkoli młodych spawaczy  mało ludzi już trafia w młodym wieku na gazo ciągi kotły itp.   a polscy spawacze mają opinie dobrych fachowców na świecie  tym bardziej że w Polsce są dosyć wysokie normy jakościowe w spawaniu.


Użytkownik Krasho edytował ten post 31 grudzień 2016 - 23:41





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych