Skocz do zawartości


Zdjęcie

TIG - jak zacząć spawać?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 Harry

Harry

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 30 listopad 2016 - 22:02

W grę wchodzą tylko i wyłacznie spawarki 230V

Panie Krasho kolejny raz proszę: zacznij czytać moje posty bo od początku jest mowa o 230V



#22 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 30 listopad 2016 - 23:00

W grę wchodzą tylko i wyłacznie spawarki 230V

Panie Krasho kolejny raz proszę: zacznij czytać moje posty bo od początku jest mowa o 230V

Wybacz , ale przeczytałem wszystkie posty jeszcze raz i nie widzę w żadnym  żebyś pisał o prądzie 230 V

 

 ja już się nie udzielam bo tylko poprawiasz ludzi jak sam wiesz najlepiej to się nie pytaj

 

kursy mówisz ,że gadam głupoty a mam racje u ryczki taniej

 

Daje Ci cenne rady a Ty ignorujesz dogadaj się z pracodawcą czy by Cie nie wysłał w ramach tego ,że długo pracujesz np. i taki kurs daje możliwości firmie robić nie tylko konstrukcje ale także spawanie rur metodą Tig lub innych elementów

 

Ale ja Bym się na twoim miejscu nie zastanawiał  idę na kurs i przyjmuje się do jakiejś firmy  renomowanej firmy mieszkasz w tarnowskich jest masę firm blisko Ciebie które przyjmują na kotły może na staż byś się załapał a jak zdobędziesz doświadczenie to  dostaniesz pieniądze  a może  od razu będziesz bardzo dobry i dasz rade robić spoiny w przymusach w trudnych miejscach na lewa i prawą rękę  i dostaniesz prace od ręki  

 

Jak wiadomo w pracy spawacza ważne są próbki :)

 

z Mojej perspektywy wygląda to tak że uczenie sie w domu to uczenie się w domu i tak potem jak chcesz iść w Tiga to praca z reguły jest w delegacji to nawet nie będziesz miał czasu żeby tego tiga używać  a jeśli już to będziesz chciał sobie kupić maszynę z chłodzonym uchwytem  sam dobry uchwyt kosztuje 1500 zł (Ck230 Worldwide) jak przyjdą fuchy ścianka  10 mm to ten tig 200 amper moim zdaniem ciężko nie mówię że nie ale nie będzie z niego dużo pożytku

 

dużo by tu pisać



#23 Harry

Harry

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 06:42

Nie ignoruje i nie poprawiam. U Ryczki faktycznie jest taniej o 500zl ale w Chorzowie choć drożej - to mi pasuje bo jest tam jeden bardzo ogarnięty instruktor.

Firma mnie na kursy nie puści, już ten temat przerobiłem ale nie mam im tego za złe, odłożyłem sobie i mogę sam zapłacić za kursy no albo spaware kupić.
No i domyślam sie że tak jak mówisz - spawarką za 2-3 tyś cudów nie zdziałam ale to raczej miałbym do nauki, drobnych fuch i prac domowych.
A u mnie w robocie też spawają tigiem ale ciężko się tam dostać, dlatego chce już coś robić w tym kierunku żeby za jakiś czas tam wskoczyć :)

#24 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 01 grudzień 2016 - 07:35

Jeśli odpowiada Ci twoja praca i chcesz wskoczyć tam a nie piąć się gdzieś na kotły gazociągi no to okey  a co robią w twojej firmie tigiem ? 



#25 Harry

Harry

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 08:35

Spawają butle z nierdzewki, poddozorowo a poza tym jakieś niewielkie elementy.

Użytkownik Harry edytował ten post 01 grudzień 2016 - 08:35


#26 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 17:46

Wybacz , ale przeczytałem wszystkie posty jeszcze raz i nie widzę w żadnym  żebyś pisał o prądzie 230 V

 

 ja już się nie udzielam bo tylko poprawiasz ludzi jak sam wiesz najlepiej to się nie pytaj

 

kursy mówisz ,że gadam głupoty a mam racje u ryczki taniej

 

Daje Ci cenne rady a Ty ignorujesz dogadaj się z pracodawcą czy by Cie nie wysłał w ramach tego ,że długo pracujesz np. i taki kurs daje możliwości firmie robić nie tylko konstrukcje ale także spawanie rur metodą Tig lub innych elementów

 

Ale ja Bym się na twoim miejscu nie zastanawiał  idę na kurs i przyjmuje się do jakiejś firmy  renomowanej firmy mieszkasz w tarnowskich jest masę firm blisko Ciebie które przyjmują na kotły może na staż byś się załapał a jak zdobędziesz doświadczenie to  dostaniesz pieniądze  a może  od razu będziesz bardzo dobry i dasz rade robić spoiny w przymusach w trudnych miejscach na lewa i prawą rękę  i dostaniesz prace od ręki  

 

Jak wiadomo w pracy spawacza ważne są próbki :)

 

z Mojej perspektywy wygląda to tak że uczenie sie w domu to uczenie się w domu i tak potem jak chcesz iść w Tiga to praca z reguły jest w delegacji to nawet nie będziesz miał czasu żeby tego tiga używać  a jeśli już to będziesz chciał sobie kupić maszynę z chłodzonym uchwytem  sam dobry uchwyt kosztuje 1500 zł (Ck230 Worldwide) jak przyjdą fuchy ścianka  10 mm to ten tig 200 amper moim zdaniem ciężko nie mówię że nie ale nie będzie z niego dużo pożytku

 

dużo by tu pisać

a WPS-a to kiedyś widziałeś?

Jaki prąd maksymalny z reguły jest?


Użytkownik maniek669 edytował ten post 01 grudzień 2016 - 17:47


#27 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 01 grudzień 2016 - 23:02

Mam tiga 200 amp i powiem tak, jak ma być pospawane ładnie a duży szmelc jest to stoi butla z gazem w rogu pod grze wam i spawam, albo zakładam kabel na mma 111 i jadę na elektrodzie. Spawarka nawet jak stoi w szopie, to tak czy wsiak kiedyś się przyda, jak nie dzisiaj to za miesiąc, a latać i prosić kogoś czy tam gdzieś... Sami wiecie jacy co nie którzy są. Dzisiejsze kursy bynajmniej w moim regionie to jest parodia, jedynie papier dostaniesz. Jak masz możliwość szukaj jakiegoś pracodawcy niech Ci wypisuje kwita, że potrzebuje na spawanie w tej metodzie i ze przyjmie Cb idziesz do UP i tam czekasz oni kierują na kurs i masz papier nawet możesz po pracować u niego jak zatrudni, a jak nie to niech Ci wystawi umowę o dzieło, zlecenie spawanie wynagrodzenie 300 zł i sam opłacisz se składki gdzies w granicach 200 zł i UP ucichnie a Ty sobie znajdziesz inna robotę. Tak Cb kurs nie bedzie kosztował jedynie opłacenie składki :P

Powodzenia ! 


Użytkownik Developers edytował ten post 01 grudzień 2016 - 23:14


#28 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 02 grudzień 2016 - 10:46

a WPS-a to kiedyś widziałeś?

Jaki prąd maksymalny z reguły jest?

 a sprawność spawarki widziałeś?

 

 twoj post nic nie wnosi do tematu 

 

ja np używam prądu do 220 amper   prostki z dennicami  rura DN 500 ścianka 16 mm


Użytkownik Krasho edytował ten post 02 grudzień 2016 - 10:47


#29 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 16:35

 a sprawność spawarki widziałeś?

 

 twoj post nic nie wnosi do tematu 

 

ja np używam prądu do 220 amper   prostki z dennicami  rura DN 500 ścianka 16 mm

powiedziałbym raczej, że u ciebie jest dużo tekstu, a mało treści...

To, że ty robisz jakąś tam super-przemysłową robotę, to nie znaczy, że ktoś potrzebuje przemysłowej spawarki, która waży 50 kg. Do 99% robót wystarczy z nawiązką 200A w cyklu 40%.

Jednofazowym Kemppiakiem, czy ewm-em, spawałem 800-ki, zgodnie z wps-em, a nawet więcej (prądem 160-180A), i dawały radę. Bez zająknięcia.

 

Ale rozumiem, że są ludzie, którym powierza się palnik sr18 chłodzony cieczą, nastawia im się 300Amper, i tak dopierdalają 8 godzin. :)

Powodzenia

 

ps. A poza tym, to chwalisz się, czy żalisz? :)


Użytkownik maniek669 edytował ten post 02 grudzień 2016 - 18:40


#30 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 02 grudzień 2016 - 19:28

maniek669 emanujesz agresją

 

nie ma tematu to twoje zdanie moje  jest inne i tyle

tak samo jak z samochodami tak i z spawarkami ja preferuje  lekkie palniki chłodzone cieczą i spawarki które mają zapas mocy  lincoln 270  nie waży 50 kg 

nie ma tematu nie ma się co kłucić  to nie forum kłutnii tylko wymiany swoich doświadczeń i dawanie porad nie każdy z każdem musi sie zgadzać

ja staram się pomóc

 

dając swoja opinie teraz nasz kolega może wyciągnąć plusy i minusy i podjąć decyzję

 

Ja nie zaprzeczam ,że 200 amperowym Magnumem też można zdziałać cuda za 2000 zł dobry pakiet  za 500 - 600 zł i jest gitara basowa dajesz większy przepływ gazu i daje rade


Użytkownik Krasho edytował ten post 02 grudzień 2016 - 19:29


#31 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 02 grudzień 2016 - 21:38

Nikt nie przeczy, że lincoln 270 na siłę to fajna maszyna, ale na pewno nie dla początkującego tigowca. (swoją drogą o wiele lepszy jest jednofazowy zestaw ewm triton220 z chłodnicą). Miałem jedno i drugie... Miałem też ewm tetrix 300, i lincolna v300 i wiem ile waży to, a ile to.

 

Taka spawarka tylko dla ludzi pracujących na własny rachunek NA STYKI. Potrafiących wykorzystać jej potencjał. 

 

Ja też pracuję na budowach na swoim sprzęcie i uwierz mi, że spawacze mający lincolna wybałuszają oczy, jak można spawać 8 kilogramową spawarką, i nie targać jak muł na plecach ciężaru z chłodnicą, tak naprawdę nie wiadomo po co.   

 

Oczywiście markową(ewm, kemppi), bo magnumem to raczej można się powkurwiać tylko co najwyżej.



#32 Dejvwelder

Dejvwelder

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 22:41

Witam

jesli chcesz to zawdzwon do ingressio zrob sobie pachwiny za 1500 zl a oni Cie zapisza na kurys z uni blach i rur doczolowa plus stal kotłowa tuv na rurach ja tak robilme kurs trwa 3 miesiace pozdrawiam



#33 Dejvwelder

Dejvwelder

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 05 marzec 2018 - 22:42

ingressio sosnowiec






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych