Skocz do zawartości


Zdjęcie

spawanie bramy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 menesis

menesis

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 12:46

Witam

Chcę samodzielnie pospawać bramę przesuwną ale to nie jest większy problem ale mianowicie to że potem chcę ją dać do ocynowania. I teraz moje pytanie czy jak pospawam zwykłą spawarką inwentorową elektrodami to czy bez problemu ocynk chwyci w miejscu spawu. Bo słyszałem że nie zawsze w tych miejscach ocynk dobrze nie przylega, i trzeba tylko migomatem spawać wtedy jest ok. Ale nie wiem i proszę o radę.



#2 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 15:40

po to tylko się zarejestrowałeś? wydaje mi się że skoro nie masz na tyle wiedzy o tym to raczej nie poradzisz sobie elektrodą. 

pewnie że się ocynkuje. wyjątkiem jest jakbyś spawał w piątek 13-tego lewą ręką



#3 menesis

menesis

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 sierpień 2016 - 17:23

Tak kolego Weldek zarejestrowałem sie po to żeby zasięgnąć opini ,bo po to chyba są fora . A z elektrodą sobie napewno poradzę ,chciałem poprostu widzieć czy ktoś miał taki przypadek podczas ocynkowania, bo tak słyszałem od paru spawaczy.

#4 amator

amator

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 29 sierpień 2016 - 07:25

Może i były takie przypadki ale chyba tylko wtedy,gdy nie obili spoiny z żużla po spawaniu!Potem szybciutko także wyłazi rdza!



#5 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 30 sierpień 2016 - 16:06

Powiem tak jeśli chcesz spawać bramę to potrzebujesz dużo powierzchni równej

,żeby ją dobrze złożyć dobry kątownik jeśli chodzi o spawanie nie ma problemu polecam Elektrody 2mm ewentualnie 2.5 mm bardzo ciasno składaj tą bramę

,bo elektroda ma doskonałe wtopienie i możesz mieć problemy z dużymi dziurami 

 

Jak byś coś więcej potrzebował się spytać to służę radą mogę doradzić nie wiem jak ta brama ma wyglądać ale zapewne z profili nowoczesna.


Użytkownik Krasho edytował ten post 30 sierpień 2016 - 16:08





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych