Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki tig AC/DC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 kopiec16

kopiec16

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 20:08

Witam. 

Chcę zakupić Tig'a AC/DC wiem, od razu mnie zlinczujecie. Spawarka będzie używana sporadycznie posiadam migomat, a Tiga używałbym do jakiś delikatnych prac w domowym gospodarstwie, (pospawanie jakiś uchwytów w ciągniku, sprzęcie rolniczym itp.)

Chce odrazu kupić coś żeby można było pospawać aluminium. Robiłem kurs spawania w szkole więc jakiś zarys odnośnie Tiga mam i wiem, że aby kupić coś sensownego i firmowego trzeba wydać rzędu 10 tyś. 

Ja szukam coś do 3 - 3,5 tyś - nie chce wydawać kokosów na coś co będzie używane sporadycznie. 

 

Mam na uwadze jakby nie patrzeć zalewane sprzęty przez chińczyków bo wiem że w tej kasie nie kupie nic  innego. Ale jak wiadomo teraz i markowe sprzęty są robione w chinach :)

 

1 : TIG MAX

http://olx.pl/oferta...html#fda1835808

 

2 : MAGNUM

 

http://olx.pl/oferta...html#33b609adf6

 

Wiem, że jest to w sumie to samo tylko w innej obudowie. 

 

Chodzi mi głównie o opinie tych, którzy mają, mieli używali czy nadaje się to do czegoś jako pierwszy sprzęt czy jest awaryjny. Może ktoś coś poleci od siebie.

 

Przewertowałem wiele tematów na różnych forach ale nie znalazłem jednoznacznych odpowiedzi na moje pytanie.

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc :)



#2 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 20:18

tak się spawa magnumem  https://www.facebook...uminum/?fref=ts



#3 kopiec16

kopiec16

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 sierpień 2016 - 20:36

Ile spawasz tym swoim magnumem 335 ? Wiesz nie chce wydać jakby nie patrzeć trochę kasy i żeby to tylko w naprawie leżało. Naprawdę fajnie Ci idzie to spawanie alu. Pozdro



#4 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 04:27

to był link do gościa który spawa magnumem ,ja spawam osobiście Ewm  220 triton dc,ale nie aluminium,do aluminium mam thf 230 ac dc,ten goś pomógł mi w ustawieniach maszyny ,bo na tych parametrach od producenta to szło hujowo.



#5 kopiec16

kopiec16

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 14:39

i polecasz tego THF 230 ?? Dużo nim spawasz i od ilu go masz?? 



#6 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 20 sierpień 2016 - 14:54

do alu tak ,a do reszty tylko markowy sprzęt  mam Ewm kupiłem używkę .



#7 kopiec16

kopiec16

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 18:42

Ktoś się jeszcze wypowie na temat tego sprzętu ? Dlaczego nie nadaje się do spawania czarnej ??



#8 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:11

nie chodzi oto że się nie nadaje  ,a chodzi oto ze magnum to sprzęt bardzo wrażliwy na pył z szlifowania opiłki .

Po drugie na długim przedłużaczu to jest hujnia spadki napięć  a w markowym sprzęcie tego niema  ,do garażu wystarczy.



#9 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:12

jesli kupować sprzęt to na lata.



#10 kopiec16

kopiec16

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:24

Czytałem na jednym forum, że gość użytkuje taki sprzęt  codziennie po kilka godzin i używa go już parę lat. Nie chcę się natknąć na minę dlatego wole popytać bardziej doświadczonych. Tylko że za markowy sprzęt trzeba liczyć już grubo ponad 5-6 tyś zł.



#11 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 19:48

do do mu powinien wystarczyć , na kotłach robię i magnuma jeszcze nie widziałem  ,marne szanse żeby wytrzymał ,ale do garażu wystarczy,



#12 kopiec16

kopiec16

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 sierpień 2016 - 20:03

Podstawa to oczywiście ochrona przed kurzem pyłem opiłkami i wilgocią. Kiedy nie będzie używany będzie okryty folią jeśli w ciągu tygodnia przepracuje maksymalnie kilka godzin to będzie dużo na niego. Po prostu chcę wiedzieć czy da się nim normalnie spawać czarną stal, nierdzewke, alu żeliwo i inne. Myślę, że używając go hobbistycznie posłuży mi on parę lat. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych