Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urwane mocowanie od pompy wpsomagania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Tomcioidzi

Tomcioidzi

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 21:46

Witam serdecznie jestem zupełnym, laikiem w spawaniu i chciałem uzyskać poradę w kwestii mojego problemu.Mianowicie urwało mi się mocowanie od pompy wspomagania w dostawczym busie mercedesie 2.3d.Mocowanie jest aluminiowe a ponieważ jest to cały element obudowy rozrządu postanowiłem to zaspawać.W czasie rozmowy nie było w ogóle mowy,że może to zaraz pęknąć i że szkoda naszej roboty itd.Wiec zaspawali autem przejechałem z 20 km po czym w wszystkoZałączony plik  6348777702.jpg   156,95 KB   5 Ilość pobrań znów pękło w miejscu spawu.Proszę o radę co z tym zrobić?.


Użytkownik Tomcioidzi edytował ten post 06 sierpień 2016 - 21:54


#2 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 06 sierpień 2016 - 22:40

faza na podwojne v dobrze zabielic material przed spawaniem bo musi byc czysty dobry prad i musi trzymac...amatorzy nic wiecej...:)



#3 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 07 sierpień 2016 - 06:09

A według mnie to jest duraluminium i tego się nie powinno spawać . 



#4 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 07:43

Odlewniczy silumin wieloskładnikowy zawierający takie dodatki jak magnez,miedź i mangan. Jego cecha to AK a czy jest to AK 7 , 9  czy 51 to już zależy od ilości składników stopowych.

-ocena rodzaju stopu

-dobór drutu

-mycie i czyszczenie

-element dość cienki więc grzanie można pominąć

-faza dwa razy V może być ale nie na raz

-dobór parametrów

-doświadczony spawacz

-odprężanie w piecu żeby nie pękło (odpowiednia  temperatura zmniejszana np.co godzinę)

Czy wystarczy faza i czysty materiał i musi trzymać NIE!!!

Może okazać się że jest za dużo dodatków stopowych i nic z tego nie będzie albo wyjdzie osłabione bo dobór drutu podobnego będzie niemożliwy.

Niestety coraz więcej odlewów robi się tak aby były lekkie i wytrzymałe (lekkie bo aluminium wytrzymałe ze względu na dodatki stopowe)

Naprawy czasami nie mają sensu ze względy na koszty i efekt.

Patrząc na zdjęcie spawał ktoś kto nie ma pojęcia a wnioskuje to po tym że materiał nie jest przygotowany do spawania, nie widzę śladów czyszczenia i szlifowania na przykład.



#5 Tomcioidzi

Tomcioidzi

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 08:57

Panowie to stary bus więc raczej myślę,że to aluminium będzie.Robione w Chorzowie proszę kogoś polecić w okolicy kto mi to zrobi bo odkręcania żeby to wymienić bardzo dużo.Swoją drogą to podobno bardzo dobra firma Autotechn w Chorzowie.Czy w takim razie mogę się domagać zwrot kosztów za tą robotę nikt mnie nie poinformował,że może to po 20 km się rozpaść jak by była taka rozmowa pewnie bym tego nie robił



#6 Tomcioidzi

Tomcioidzi

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 08:58

Tak to wygląda

Załączone pliki



#7 Tomcioidzi

Tomcioidzi

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 09:10

Odlewniczy silumin wieloskładnikowy zawierający takie dodatki jak magnez,miedź i mangan. Jego cecha to AK a czy jest to AK 7 , 9  czy 51 to już zależy od ilości składników stopowych.

-ocena rodzaju stopu

-dobór drutu

-mycie i czyszczenie

-element dość cienki więc grzanie można pominąć

-faza dwa razy V może być ale nie na raz

-dobór parametrów

-doświadczony spawacz

-odprężanie w piecu żeby nie pękło (odpowiednia  temperatura zmniejszana np.co godzinę)

Czy wystarczy faza i czysty materiał i musi trzymać NIE!!!

Może okazać się że jest za dużo dodatków stopowych i nic z tego nie będzie albo wyjdzie osłabione bo dobór drutu podobnego będzie niemożliwy.

Niestety coraz więcej odlewów robi się tak aby były lekkie i wytrzymałe (lekkie bo aluminium wytrzymałe ze względu na dodatki stopowe)

Naprawy czasami nie mają sensu ze względy na koszty i efekt.

Patrząc na zdjęcie spawał ktoś kto nie ma pojęcia a wnioskuje to po tym że materiał nie jest przygotowany do spawania, nie widzę śladów czyszczenia i szlifowania na przykład.

Zdjęcie jest tylko podglądowe to nie mój element spawany



#8 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 10:28

no tez prawda...albo zjebali robote albo to duralu...chociaz jakby to byl dur to kilometra by nie wytrzymalo..



#9 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 10:30

Jak..to..alu..zwykle..to..smialo..sie..domagaj...nie..ma..gwarancji..tylko..przy..zeliwie...ale..jak..to..duralu..to..nie..masz..o..co..walczyc



#10 Tomcioidzi

Tomcioidzi

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 11:29

Panowie a skąd ja mam wiedzieć czy to dura czy aluminium dlaczego nie mogę walczyć o gwarancję nie rozumiem

Użytkownik Tomcioidzi edytował ten post 07 sierpień 2016 - 11:30


#11 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 12:20

Jeżeli masz paragon lub fakturę to masz prawo zażądać zwrotu za nie fachową usługę.Nie musisz znać się na tym bo to firma podejmuje decyzję czy wymiana czy naprawa ,skoro spawacz podjął się tej operacji za którą zapłaciłeś i oczywiście masz jakiś dokument potwierdzający  tą naprawę to jesteś na prawie.

Jak znam życie to nie dostałeś żadnego paragonu czy faktury na usługę spawania pękniętego detalu a w sądzie panowie powiedzą że zalecali wyminę na nową część  ale było za drogo i zgodziłeś się na naprawę na która oczywiście nie ma gwarancji .

Ale jak będą w porządku to nie powinni  policzyć za wymianę na np.używany detal. 



#12 Tomcioidzi

Tomcioidzi

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 07 sierpień 2016 - 13:52

Mam dokument za co było co zrobione więc pojadę tan w poniedziałek u zobaczymy




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych