Skocz do zawartości


Zdjęcie

Praca inżynierska - temat


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 pokuro

pokuro

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 31 lipiec 2016 - 15:52

Witam serdecznie, od października zaczynam ostatni semestr studiów, a z tym wiąże się konieczność napisania pracy inżynierskiej.

Pracowałem przez pewien czas przy spawalnikach i robili badania, mianowicie porównywali spawanie blach (S1100, S900 itp.) tzw. Speed pulsem oraz Speed arc między klasycznym spawaniem MAG bez pulsu. Tutaj rodzi się pytanie, chciałem porównać te metody, macra, może badania MT,UT. Wiem że takie rzeczy konsultować należy z promotorem, niestety poznam go dopiero w październiku a już chciałem zająć się teorią i przygotować w odpowiedni sposób do tematu.

 

Konkretnie, czy taki temat jest w miarę sensowny? Może jesteście w stanie podsunąć jakiś pomysł na inną pracę. Dziękuję za odpowiedź oraz wskazówki, pozdrawiam.



#2 Krasho

Krasho

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaŻory Ślaska

Napisano 27 sierpień 2016 - 18:30

Jestem spawaczem nie spawalnikiem 

ale sądze że jest to sensowny temat   nie znam spawania speed puls Ale wiem co to spawanie pradem Pulsacyjnym a speed arc też nie mam pojęcia  może polecam porównać spawanie metodą standardową a spawaniem CMT Fronius albo poszukaj po firmach ,które firmy mają jakie rozwiązania  podejrzewam ,że chodzi Ci ile ciepła wprowadza w materiał dana metoda i jaka jest struktura po spawaniu na podobnych parametrach jak znajdziesz firme która cie interesuje to możesz poszukać na internecie firm w twoim rejonie i może jaka ma spawarke która ma opcje które cie interesują i będziesz miał opcje  wykonania próbek i wysłania je na badanie albo może firma już to badała

 

Ciekawym tematem jest również Metoda STT Lincolna Electric  (Surface Tension Transfer)  aktualnie spawam tą metodą jest to wykonywanie metodą mag przetopu w pozycji PJ Czyli z góry na dół dają super wydajność głównie wykorzystywane pod spawanie automatem

 

nie wiem co musi zawierać praca czy tematykę praktyczna czy bardziej od strony inzynierii materiałowej fizyki

 

jeśli chcesz jakieś pomysły to możesz się zemną skontaktować telefonicznie na privie


Użytkownik Krasho edytował ten post 09 wrzesień 2016 - 18:35


#3 gerart2806

gerart2806

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 05 wrzesień 2016 - 16:19

Witam

Można zrobić z tego ciekawy temat, należało by dodać może jakąś próbę DT (rozciąganie, udarność?). Złącza mają być pachwinowe czy doczołówka?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych