Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie profili stalowych S235 o wymiarach 60x60x1,5mm


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bimbo

Bimbo

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 12 lipiec 2016 - 11:22

Cześć, 

Chce policzyć połączenie spawane elementu wykonanego z profili stalowych S235 o przekroju 60x60x1,5mm, który widoczny jest poniżej. Nie bardzo znam się na spawaniu więc trochę poszperałem w internetach i nie do końca jestem pewny tego co znalazłem. Połączenie pachwinowe powinno mieć minimalną grubość a=2,5mm. Przpomnę, że grubość profilu=1,5mm. 

Załączony plik  spaw.png   4,36 KB   4 Ilość pobrań

Czy jest możliwe wykonanie takiego elementu? jak tak to jaką metodą? czy do obliczeń mogę przyjąć grubość spoiny a=2,5mm? 

Za każdą podpowiedź serdeczne dzięki, 

Pozdrawiam



#2 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 12 lipiec 2016 - 17:14

Tak jest możliwe , każdą metodą , zależy jaki masz sprzęt do spawania jeśli przyjąć że posiadasz spawarki na wszystkie metody to najekonomiczniej magiem , tak może być 2,5mm . Pozdrawiam 



#3 Bimbo

Bimbo

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 15 lipiec 2016 - 08:55

Tak jest możliwe , każdą metodą , zależy jaki masz sprzęt do spawania jeśli przyjąć że posiadasz spawarki na wszystkie metody to najekonomiczniej magiem , tak może być 2,5mm . Pozdrawiam 

Serdeczne dzięki za odpowiedź,

Pozdrawiam



#4 pawelos

pawelos

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 17 lipiec 2016 - 14:54

Cześć, 

Chce policzyć połączenie spawane elementu wykonanego z profili stalowych S235 o przekroju 60x60x1,5mm, który widoczny jest poniżej. Nie bardzo znam się na spawaniu więc trochę poszperałem w internetach i nie do końca jestem pewny tego co znalazłem. Połączenie pachwinowe powinno mieć minimalną grubość a=2,5mm. Przpomnę, że grubość profilu=1,5mm. 

attachicon.gifspaw.png

Czy jest możliwe wykonanie takiego elementu? jak tak to jaką metodą? czy do obliczeń mogę przyjąć grubość spoiny a=2,5mm? 

Za każdą podpowiedź serdeczne dzięki, 

Pozdrawiam

Witam,

 

Te 2,5 mm minimum dla pachwiny to już jest nieaktualne, tak samo 0,7 cieńszego elementu (zapisy starych norm). Obecnie projektant decyduje o wielkości pachwiny. Natomiast z punktu wytrzymałości nie robi się pachwiny grubszej od elementu spawanego, także możesz zrobić mniejszą pachwinę np. 1,5 mm ale to już nie każdą metodą wykonasz.

 

Pozdrawiam






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych