Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z ciemnym spawem po zmianie porcelanki na krótką


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 traftor

traftor

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 12 czerwiec 2016 - 09:31

Witam. Mam taki problem, standardowo spawam na długiej porcelance (44mm) nr 8 z soczewka i igła 1,6, wylot gazu ok, 8-9l/min, spawy bardzo ładne złote. Dodam że spawam rury nierdzewne fi 30-50 gr 1- 1,5mm
Po zmianie soczewki i porcelanki na krótką nr 8, wylot gazu taki sam spawy wychodzą mi bardzo ciemne, tak choćby powietrze dostawało sie do łuku i zaraz widać jak mi syf pływa. Przy długiej tego problemu nie mam.

Dodam że wczesniej nie miałem z tym problemu tez jechałem na krótkiej porcelance i jeszcze jechałem na tigu oazis. A teraz mam kempika 2300 acdc. 



#2 bukietowski

bukietowski

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 16:34

Próbowałeś zmieniać przepływ gazu ?, lub dysze na inną ? Czy koniecznie  musisz spawać na 8, może być zbyt mały przepływ jak na tą dysze i wciąga powietrze do osłony gazowej .  Spawałem dość długo  na krótkiej nr 7 ,dało radę ustawić tak że spaw wychodził czysty .Teraz jadę na soczewce i jest bajka.



#3 Popapraniec

Popapraniec

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 19:09

Z mało  gazu zmieniając łuskę trzeba dostosować ilość gazu niekiedy wychodzi ponad normę katalogową jak są przeciągi to dawaj więcej nie da się określić ile normalnie 10-12 to spoko ale jak masz przeciągi to i 22 musisz dowalić będziesz widział po spoinie jak u ciebie w robocie nie ma porąbanych spawalników to przelecisz na szybko lico z większym gazem na małym amperażu i masz spokój nierdzewka to trochę trudny temat trzeba się przyzwyczaić, a co dopiero P94 koszmar. Generalnie kwasiak jakiej domieszki by nie miał jest wrażliwy na tlen więc i dużo gazu na lico i jak trzeba na osłonę grani. 



#4 traftor

traftor

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 czerwiec 2016 - 21:28

w poprzedniej robocie jechałem cały czas na krótkiej porcelance nr8 z soczewka i igłą 1,6 i spawik malina i spawałem na starej oazis. Od 2 msc jestem w nowej robocie to na dlugiej porcelanie z soczewa spawik elegancki. Jak dałem krótką to ciemny tak chocby powietrze sie dostawało. Dzisiaj nawet na nr7 robiłem próby i tak samo tylko ze kempii spawara. Przeciagu nie mam a nic zadnych innych przeszkód.  Kurde nie wiem gdzie jest problem

 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych