Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przyłbica/maska dla amatora

amator przyłbica maska

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krachan

Krachan

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 11:15

Witam serdecznie,

 

Kilka dni temu kupiłem sobie spawarkę inwert. głównie dla domowego użytku. Uznałem, że co jakiś czas znajdzie się coś do zrobienia, a nie ma sensu pożyczać sprzętu od sąsiadów. Moja wiedza w tym temacie jest jednak niewielka - doraźnie korzystałem ze spawarki transformatorowej - sąsiadów i osprzętu na wyposażeniu.

 

Chciałem się podpytać jaką przyłbicę/maskę kupić dla takiego "doraźnego spawania" przy pracach przydomowych spaw. inwert. Z tego co czytałem na forum nie ma sensu iść w tańsze samo-ściemniające, więc w grę wchodzą albo droższe automaty, albo coś z pasywnych (może ta druga opcja byłaby lepsza na początek ?).

 

Ktoś mógłby mi coś doradzić w tym temacie? Jakiś konkretny model? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

 

Z góry dziękuję za pomoc. 



#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 01 czerwiec 2016 - 19:45

Kup sobie kolego zwykłą przyłbicę na szkiełka koszt od 50-100zł na allegro jak szkiełko bedzie przy ciemne to se możesz kupić szkiełko jaśniejsze. Za dobrą przyłbicę trzeba wydać od 500 w górę a takie zwykłe badziewia to oczy siadają otwierają się kiedy chcą zamykają się kiedy chcą po oczach sobie łatwo na błyskać. 



#3 Krachan

Krachan

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 01 czerwiec 2016 - 19:58

A jakiś konkretny model - firma w tej kategorii? Początkowo myślałem nad przyłbicą pasywną "Esab" - nie wiem jednak czy jest godna rozważenia? W standardzie chyba filtr 11?!



#4 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 02 czerwiec 2016 - 16:54

http://olx.pl/oferta...28-ID31ArR.html  Polecam cena nie szokuje ale dobra maska , a kolego Developers za 500 nie ma dobrej maski , dobre maski zaczynają się od 1500 zeta . Krachan  jeśli sam coś sobie robisz to lepsza jest samościemniająca pozdro !



#5 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 02 czerwiec 2016 - 19:35

wiem, że w tych pieniądzach nowej nie kupi dobrej, ale kilka razy widziałem jakąś używkę za 500 czy tam więcej. Za nową trzeba dobrze dać 



#6 mihaumichal

mihaumichal

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 00:59

Warto zwrócić uwagę też na zewnętrzną "szybkę" żeby później nie bawić się w docinanie jakichś dziwnych łuków i zaokrągleń jak się zabrudzi tylko równy prostokąt. Mialem kiedyś taka maskę która mi się dala we znaki ;)

Użytkownik mihaumichal edytował ten post 04 czerwiec 2016 - 01:01


#7 Krachan

Krachan

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 07:41

A czy dla takiego doraźnego użytku, nadawałby się samościemniający Esab Warrior, albo coś z Lincolna? (skoro mowa o samościemniających)?



#8 mihaumichal

mihaumichal

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 19:15

Ja mam warriora do miga i zadowolony jestem bardzo. O niebo lepsza od poprzedniego chińczyka za 130zl. Na łuk patrzę ok 3-4h dziennie i nie płacze po nocach;)

#9 matwir

matwir

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 23 czerwiec 2016 - 13:57

Witam , dopisze się do tematu , żeby nie tworzyć nowego wątku. Również planuje zakup przyłbicy samościemniającej. Będe spawał metodą MMA i czytałem , że do tej metody nie potrzeba aż tak dobrej przyłbicy co np do TIG, Dlatego zastanawiam się czy zakup tak jak kolega wyżej pisał maski Esab warrior albo speedglas 10V będzie wystarczająca i jeżeli wybierać to lepiej którą z tych przyłbic wybrać. Ewentualnie jak ktoś może polecić jeszcze coś innego w przedziale do 350zł

 

Będę wdzięczny za pomoc.



#10 Tadz

Tadz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 13:41

Pewien spawacz mówił mi się wszystko tak do 150zł jeżeli chodzi o przyłbice to nadają się do mma i mig/mag, jeżeli chodzi o tig to trzeba dużo dużo więcej, bo jest najbardziej szkodliwy. Lecz różnie to jest z chińską elektroniką, więc lepiej trochę dołożyć i myślę, że jednak jak i druga przyłbica powinna być ok, jeżeli nie spawasz zawodowo 8h dziennie. 



#11 mihaumichal

mihaumichal

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 24 czerwiec 2016 - 15:42

Najważniejszy jest czas reakcji. Ale te z opisów lubią być przekłamane w tańszych maskach. Np moja stara maska działała tak że pierwszy błysk szedł po oczach i dopiero zaciemniala. Po kilku minutach spawania ciagiem strasznie oczy meczyly sie. W nowej tego nie ma. Ja juz maski za 100-200zl nie kupię, ale znam ludzi co w takich maskach spawaja i nie marudza.

#12 Kwasik

Kwasik

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 01 wrzesień 2016 - 09:36

Czyli masek z Castoramy czy Leroya nie warto kupować?



#13 krzysieksk

krzysieksk

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 12:02

Również powoli noszę się z zamiarem kupna swojej pierwszej maski. Czy lepiej wydać konkretniejszą kwotę i mieć coś sprawdzonego  na dłużej czy na początek nie ma to większego znaczenia?



#14 b1std

b1std

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 20:03

http://archiwum.alle...4868653988.html

mam używam i polecam



#15 krzysieksk

krzysieksk

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 13 wrzesień 2016 - 08:47

Dzięki za podpowiedź, myślę że przetestuję tę maskę.



#16 krzysieksk

krzysieksk

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 19 wrzesień 2016 - 11:58

Ostatnio w ferworze poszukiwań odpowiedniej przyłbicy trafiłem na tę ofertę: http://aciro.pl/spee...-przylbica.html

Opinie na temat maski raczej dobre, a cena chyba najmniejsza jaką znalazłem. Mam do Was pytanie - czy znacie ten sklep? czy cena jest ok? Czy udałoby mi się tę maskę kupić gdzieś taniej?



#17 maluchteam

maluchteam

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 21:42

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc napiszę tutaj. Mógłby mi ktoś rozeznany w temacie powiedzieć czy któraś z niżej wymienionych masek nada się do sporadycznego spawania?
http://www.allegro.p...item=6294191706
Lub
http://www.allegro.p...item=6512673903

#18 rafapak

rafapak

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 09 maj 2018 - 19:15

Najważniejszy jest czas reakcji. Ale te z opisów lubią być przekłamane w tańszych maskach. Np moja stara maska działała tak że pierwszy błysk szedł po oczach i dopiero zaciemniala. Po kilku minutach spawania ciagiem strasznie oczy meczyly sie. W nowej tego nie ma. Ja juz maski za 100-200zl nie kupię, ale znam ludzi co w takich maskach spawaja i nie marudza.

 

Michał , czy jak mówisz ' w nowej tego nie ma' to czy masz na myśli maske esab warrior  ?



#19 Alshrom

Alshrom

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 maj 2018 - 10:13

To moze ja sie przylacze do tematu. Posiadam maskę sherman v2. O ile do maga, mma jest ok, tak przy tigu ac, a zwlaszcza przy spawaniu dc stali nierdzewniej zaczyna sie dyskoteka. Spawam amatorsko wiec nie potrzeba mi maski z nawiewami. Chcialbym na maske przeznaczyc do 400zl. Czy ktos mial kontakt z maskami esab warrior tech?

#20 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 25 maj 2018 - 16:18

To moze ja sie przylacze do tematu. Posiadam maskę sherman v2. O ile do maga, mma jest ok, tak przy tigu ac, a zwlaszcza przy spawaniu dc stali nierdzewniej zaczyna sie dyskoteka. Spawam amatorsko wiec nie potrzeba mi maski z nawiewami. Chcialbym na maske przeznaczyc do 400zl. Czy ktos mial kontakt z maskami esab warrior tech?

Esab WarriorTech ma klasę optyczną 1/2/1/2 - więc szału nie ma! Obraz w niej może być np. rozmyty ze względu na średnią jakość rozpraszania światła. Ostatni parametr określa zależność kąta na przepuszczalność światła, czyli czystość widoku pod różnymi kątami. Szukaj przyłbicy która ma klasę optyczną 1/1/1/2 lub 1/1/1/1. Oczywiście odradzam wszelkiej maści "chińczyki", choć kuszą ceną to jaką masz pewność że przyłbica faktycznie spełnia normę EN379 ...nie mówiąc o zadeklarowanych wartościach?


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 25 maj 2018 - 16:23






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: amator, przyłbica, maska

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych