Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ach te odpryski (MAG)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 18 maj 2016 - 03:57

Witam.

Albo mam paranoje, albo rzeczywiscie za duzo odprychow robie na konstrukcjach ktore spawam...

Przewaznie jak spawam na malych pradach (160-200) robi sie ich najwiecej.

Drutu daje tyle zeby nie odbijal za bardzo, ale tez nie "plul" sie na spoine (tzn za malo).

Przewod trzymie w odleglosci ~15-30mm od jeziorka, a kat pochylenia ~5-20stopni w strone spawania. Nie wyjezdzam poza jeziorko i staram sie tez jechac rowno, ale jakbym nie jechal zawsze jakis duzy odprych sie oderwie i wyskoczy mi ze spoiny, a takie sa najgorsze i o te wlasnie mi chodzi (te male odlatuja same pazurem jak sie poskrobie).

Czy moglibyscie z laski swojej pokazac wasze spoiny jak wygladaja po spawaniu na takim malym amperazu lub doradzic cokolwiek jak inaczej moznaby ustawic spawarke?

Jeszcze dzisiaj dodam zdjecie z pracy moich ustawien i wygladu spawu.

 



#2 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 18 maj 2016 - 19:51

Tak to wyglada.

Wg. mnie jest tego zbyt duzo.

http://iv.pl/images/...22939245570.jpg



#3 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 19 maj 2016 - 07:48

Spryskaj blachy specjalnym płynem który jest do tego przeznaczony.....tylko nie za dużo bo będzie porować.Odprysków będzie o wiele mniej...a reszte łatwo zeskrobiesz...



#4 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 19 maj 2016 - 07:54

No i przede wszystkim zmień kierunek spawania...spawałeś to na trzy razy i za każdym razem w kierunku strony już pospawanej...



#5 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 19 maj 2016 - 09:11

Spryskiwalem ale chodzi mi bardziej o to jak ustawić ta przeklęta maszynę żeby na średnich prądach miała mniej odpryskow

#6 pawelos

pawelos

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 21 maj 2016 - 15:38

Można pomyśleć jeszcze nad gazem. Im więcej CO2 tym więcej odprysków, jaki tu masz gaz ? M21 ?



#7 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 21 maj 2016 - 22:24

Parametry prądu wydają sie być dobre spróbuj pospawać to jeszcze raz ale za jednym zamachem zaczynając oczywiście od prawej do lewej.Pokombinuj jeszcze z posuwem drutu....mógł być za duży........A jaki miałeś kąt spawania.......?Sądząc po wyglądzie to ceownik.Spawałeś go wcześniej po zewnętrznej stronie?JEŚLI TAK TO CZY BYŁO MNIEJ ODPRYSKÓW??????



#8 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 23 maj 2016 - 08:04

spawalem najpierw od srodka, bo z zew. bylo doczolowe. jakbym dal mniej drutu to byloby wiecej tych duzych odpryskow ktore wyskakuja i kleja sie najmocniej do blachy. 

przewod mialem ulozony w 45 stopniach do materialu i delikanie pochylony w strone spawania. 

gaz ar 82 co 18.

w poprzednim zakladzie jakos potrafilem ustawic maszyne tak zeby bylo mniej odpryskow, ale w tym nowym za nic nie potrafie. w dodatku oni tam maja bzika na punkcie odpryskow. oby jak najmniej.... 



#9 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 23 maj 2016 - 21:15

Jeśli chcesz zredukować odpryski to spróbuj ciągać do siebie lub ustaw tak maszynę aby drut delikatnie chlapał.


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#10 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 23 maj 2016 - 21:47

Ciągnąć do siebie to musiałby chłopak troche poćwiczyć.....ja bym na jego miejscu spawał pod większym kątem...tak od 70st do 90ciu.....wymaga to jednak troche umiejętności by nie narobić przyklejenia.....



#11 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 24 maj 2016 - 13:52

To spróbuj pchać ale ustaw tak maszynę aby drut delikatnie chlapał.


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#12 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 24 maj 2016 - 19:17

tak wlasnie spawam, ze albo trzymie przewod na wprost albo lekko go pochylam do przodu, a jak ustawiam maszyne zeby delikatnie chlapala to wyskakuje najwiecej tych duzych odprychow. 

nie wiem czego to moze byc wina.



#13 Locksmith

Locksmith

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 24 maj 2016 - 19:42

A nie trzymasz za wysoko uchwytu? Trzymaj jak najbliżej dysze

Użytkownik Locksmith edytował ten post 24 maj 2016 - 19:43


#14 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 25 maj 2016 - 19:01

probowalem blisko i troche dalej.

czy to moze byc po prostu wina maszyny? Czy to raczej ja cos zle robie?A... Drut g4si1.



#15 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 maj 2016 - 22:14

Nie wykluczam winę maszyny musisz wyczuć maszynę  sprawdź końcówkę prądową czy nie jest zanieczyszczana z odprysków. Wypróbuj na złomie inne parametry spawania i zobaczysz czy masz nadal tak dużo odprysków.


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#16 bin75

bin75

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 26 maj 2016 - 00:12

Zgadza sie....sprawdz wszystkie dysze ...muszą być czyste.Zmieniałeś już pancerz kiedyś.....jaki to pancerz.?(metalowy?)czy rolki na podajniku są zgodne z grubością drutu????czy pod rolkami znajdują sie opiłki drutu??jeśli spawasz takim prądem sprubuj zmniejszyć mieszanke gazu.....jaki masz ten drut....jeśli 1.2 zmień na 1.0,oczywiście dostosuj też dysze prądową i rolki.....jeśli nic nie pomoże to poproś kolege z pracy(bardziej doświadczonego)napewno coś doradzi.....może faktycznie to wina szwajsgeretu.Z jakiej części Polski jesteś......



#17 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 26 maj 2016 - 10:44

Ze slaska.

Pancerz wymienilem, rolki i inne ustrojstwa w podajniku wydmuchalem, drut pasuje do rolek i koncowki...

W poprzedniej firmie jak spawalem nie bylo az tylu... Tam jakos dalo sie ustawic maszyne zeby nie wyskakiwaly te duze odprychy ktore sie najmocniej przyklejaja. Tutaj niewazne jakbym maszyny nie ustawil tak zawsze pare kulek wyskoczy, a efekt koncowy jest taki, ze nie mozna tego ogladac.

Nie spawam 2 dni. Po prostu mnie zastanawia TO... Czuje sie jakbym nigdy nie potrafil maszyny ustawic.



#18 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 04 czerwiec 2016 - 13:32

zle parametry...plynu na odpryski dac spawac delikatnie w kierunku odwrotnym do spawania i najlepiej w pulsie i bedzie praktycznie nic...



#19 pawelos

pawelos

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 05 czerwiec 2016 - 13:50

probowalem blisko i troche dalej.

czy to moze byc po prostu wina maszyny? Czy to raczej ja cos zle robie?A... Drut g4si1.

A jaką stal spawasz ? może źle dobrany drut



#20 avewel

avewel

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 31 postów

Napisano 06 czerwiec 2016 - 09:52

s235 drut sg3






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych