Skocz do zawartości


Zdjęcie

stawki


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 04 maj 2016 - 09:48

Gadalem ostatnio w pracy z dojczem i mowil ze juz stawka 14E brutto jest oki znosna dla nich (wschodnie niemcy)
Jak uwazacie jakie powiny byc dla nas minimalne stawki w Tigu (mowie tu o spawaniu wszelakiego zelastwa) i nie tylko niemcy ale i EU


"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#2 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 04 maj 2016 - 10:32

ja za mniej niż 17 na rekę  sie nie wybieram. W kraju na DG  mam 11-12  E  na rękę.  Wiec uważam że wyjazdy za 14,15 brutto  nie maja sensu.



#3 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 04 maj 2016 - 12:23

15£ w UK brutto to max na Tiga. Średnio stawka zaczyna się od 7.50 brutto w zwyż ale przeważnie jest to 10-12£ brutto nie ważne czy Polak czy Angol.Oczywiście zależy to od firmy. Na najwyższe stawki mogą liczyć spawacze 111 rury na RTG tam gdzie ja byłem to stawka zaczynała się od 25 do nawet 50£/h brutto. Z tym że robota na max 3-6 miesięcy.
A i o papiery niema się co martwić i tak nie ważne jakie by się miało i tak site test czeka i papiery na ich robote.Dla tych co umiom spawać a w PL mają problemy z znalezieniem pracy bo niby nie umiom tam dadzą szanse się doszkolić i z ryjem nie jadom jak co.Keep praktice :-)))

#4 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 04 maj 2016 - 13:09

No to Cie zaskocze bo byłem na projekcie w Szkocji  ponad rok czasu i mialem 24 F  podstawy , 26 za nadgodziny w tygodniu i 31 za soboty i niedziele.   Plus  Diete ze stoczni.  Trzeba znać  język i wiedziec w co uderzać. 



#5 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 04 maj 2016 - 13:20

No to Cie zaskocze bo byłem na projekcie w Szkocji  ponad rok czasu i mialem 24 F  podstawy , 26 za nadgodziny w tygodniu i 31 za soboty i niedziele.   Plus  Diete ze stoczni.  Trzeba znać  język i wiedziec w co uderzać.


Ja pisałem tam gdzie ja byłem a byłem w okolicy Portsmounth i Southampton a dokładniej na IOW. Wiem że stawki można mieć wysokie aż niekiedy niektórym koparka spada. Swoją drogą to gratuluje koledze roboty bo nam Polakom czasem ciężko coś znaleść za normalne pieniądze. Apropo języka to znam a robote miałem za 10£ do łapy po 10 h weekendy wolne i się nie narobiłem jak na pierwszy raz w życiu wyjazd samemu bez pośrednika i niczyjej pomocy to i tak dobrze teraz jestem o krok mądrzejszy a w firmie byłem jedynym Polakiem co i tak było sukcesem i jak dla mnie plusem. Swoją drogą to co kolega tam konkretnie spawał jeśli można wiedzieć i czym Mig?Tig???żeby zaś jak co gdzie indziej stawki nie zaniżyć:-)))
Pozdrawiam

#6 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 04 maj 2016 - 14:52

Rurociągi na  platformie  wiertniczej.  Budowa nowej nie remont.  Najwiecej tam zarobisz na stoczniach. 



#7 pawelos

pawelos

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 04 maj 2016 - 15:56

Norwegia, stocznie, konstrukcje - znajomy ma 240 koron norweskich, to jakieś 110zł na godzinę. Po zrobieniu uprawnień na MT i VT dostał podwyżkę na 340 koron.



#8 Polspaw25

Polspaw25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 04 maj 2016 - 18:50

Norwegia, stocznie, konstrukcje - znajomy ma 240 koron norweskich, to jakieś 110zł na godzinę. Po zrobieniu uprawnień na MT i VT dostał podwyżkę na 340 koron.

Zapomniałeś tylko dodać że to stawka brutto , a tak swoją drogą raz miałem stawke 320 koron na godzine a koledzy którzy wbili sie jeszcze lepiej na koniec projektu na stand by mieli po 610 koron ram pam pam i to była dopiero kasa za nic B) .. i co najważniejsze było to w okresie gdy korona stała po 55-56gr, a nie jak teraz po 46gr :wacko:. A co do tiga to teraz na Opolu bez żadnych negocjacji na nierdzewke 52zł na DG. 



#9 Cinek

Cinek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 118 postów

Napisano 04 maj 2016 - 19:45

No to ładnie płacą  a kto tyle daje ?  Bo napewno nie Remak ,  Trepka  czy Domagała ?  niewiem , wiem że  będą  jeszcze wiecej płacic jak ich przypili przy 2 kotle XDD



#10 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 04 maj 2016 - 21:21

gdzie nie spojrzymy na ogloszenia to max 13-14 brutto w DE pisza netto ale jak walisz po 200h bez zjazdu z dodatkami to tyle wychodzi. Norwegia 180 DK 150-160...czyli Panowie co sie liczy?? Kontakty i trzymanie sie razem z kuplami...Gdzie, co, jak i sprawdzone...co racja to racja w PL na DG idzie i po 70 zl wyrwac ale trzeba miec KONTAKTY ;)...kazdy z nas sie szanuje i swoja prace ale jak piszecie Panowie czy nie sa to tylko "strzaly" kazdy z nas mial kontrakt i "zlota robote"...hehe....ale ilez mozna K#$%^ dziadowac na ludziach za mala stawke i 1000km od domu....to boli..osobiscie mialem sam max 21 brutto ...w 3 klasie podatkowej czyli jakies 15 e netto...i  w 10 letniej karierze nigdy wiecej


Użytkownik 141/111/135/136 edytował ten post 04 maj 2016 - 21:30

"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych