Skocz do zawartości


Zdjęcie

Drobny problem z Kemppi

kemppi

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 28 kwiecień 2016 - 21:31

Poszukuję osobę zajmującą się serwisem sprzętu Kemppi. Mam drobny problem z Mastertigiem 3500 AC/DC Puls. Czy jest ktoś taki na forum?.


Użytkownik marcinsm edytował ten post 28 kwiecień 2016 - 22:37


#2 Masterweld

Masterweld

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 01 maj 2016 - 07:24

Witam.
KTO Ty Jesteś,że Taki sprzęt Masz z PULS-em w dodatku i Potrzebujesz serwisanta???
Ja Mam 4 źródła prądu typu PSS 3500 AC/DC. Jedno jest aby niekompletne Ale elektrodą można spawać. Płytka sterująca do nich W001 Kosztuje Ponad 3000 zł. Słownie trzy tysiące złotych. W002 ponad tysiąc!!! Twoja Ma Już mikroprocesor Którego ceny aktualnej nie znam i JEST na płycie głównej której NIE Da się zregenerować!!! Ja mogę na płytach Coś jeszcze wymienić ,konkretnie wzmacniacze operacyjne bo One siadają w Nich i To zbiorowo. Nie dysponuje niestety precyzyjnymi schematami elektronicznymi do nich. Są z połowy lat 90-tych.Co za problem konkretnie Masz ze Swoim sprzętem i CZY Aby z Nim ,a NIE z operatorem Tego sprzętu. Pozdro
Spawacz od 16.07.1987r. Właściciel także jeszcze MasterTiga MLS 3500 i 2-wu MasterTigów 1500.

#3 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 01 maj 2016 - 11:53

Problem ze sprzętem, nie z operatorem. Sprzęt swój znam jak własną kieszeń:). A mianowicie problem mam z kontrolką układu chłodzenia. Od pewnego czasu zapala się przy każdym włączeniu. Tak dwa miesiące wstecz zapalała się podczas pracy, ale po pewnym czasie gasła. Przeczyściłem już czujnik przepływu wody, zrobiłem płukankę całego układu chłodzenia i dalej świeci.

Załączone pliki



#4 Masterweld

Masterweld

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 03 maj 2016 - 06:19

Witam.
Jak długo pracujesz na Tym Swoim znanym jak własną kieszeń sprzęcie? Jeśli Mam Ci pomóc Bądź szczery. Jak długi masz palnik 8 czy 16 m Podaj jego typ i na jakich różnicach wysokości między poziomem spawarki a miejscem pracy spawasz? Potrzebuje informacji Ile czasu spawasz i czy Ten przepracowany czas Rzeczywiście może Świadczyć,że ,,poznałeś'' już Swoją spawarkę tak jak twierdzisz. Dwa m-ce wstecz a Nawet 12 -ście Niestety przy Moim doświadczeniu wcale Nie świadczy że już Poznałeś Swój sprzęt. Jak podałem Ci we wcześniejszym info Ja ingerowałem w części składowe płytek sterujących .Sam studiowałem elektrotechnikę i Mam do pomocy starszego o 9 lat brata elektryka-elektronika ( ma Dostęp do katalogów i części elektronicznych) oraz dwu Inżynierów Elektryków po współczesnych studiach. Ostatni siostrzeniec obronił się nie Dalej jak 2 m-ce temu.
Czekam na informacje odnośnie warunków pracy Twojej spawarki a Konkretnie to jej chłodnicy. Moje sprzęty pracują na chłodnicach typu W10. Czym Się one różnią od Mastercool 10-30 to Sobie sprawdź.
Pozdro.

#5 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 03 maj 2016 - 14:36

Na własnym sprzęcie pracuję już 5 lat. Widzę, że trafił mi się filozof. Oczekuję odpowiedzi fachowca od takiego sprzętu. Jak nie ma na forum to nie ma. Jak podpowiedz okaże się trafna to jestem w stanie zrobić mały przelew.



#6 Masterweld

Masterweld

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 24 postów

Napisano 03 maj 2016 - 22:13

Witam.
Spawarki tego ,,filozofa'' Są sprawne wraz z chłodnicami i pracują.Jednak do chwili naprawy pierwszej z Nich spawała Mi Ona Kiedy chciała. Spędziłem trochę czasu nad ścieżkami płyt sterujących Zanim Znalazłem w Nich wady i NIE Były ONE widoczne gołym okiem. Zgłoś Się do serwisu Kemppi ze Swoim problemem skoro Nie potrafisz Sam GO Rozwiązać. Ale ,,mały przelew'' to troszeczkę Będzie za mało dla ,,specjalistów'' z Niego. Mój stary Bester SPE 400 Spędził w jednym z takich serwisów 29 miesięcy. Koszt naprawy zwrócił Mi się po 3 tygodniach za 4 niewielkie spoiny ale z użyciem materiału X10CrWMoVNb9-1.
Moja Rada dla Ciebie-Znajdź w okolicy lub miejscu pracy Kogoś z identyczną chłodnicą,źródło prądu i palnik Nie Muszą Być identyczne. Jak Znajdziesz Kogoś takiego po prostu zamień na chwilę każdy z w/w elementów i Określ Sobie CO Masz wadliwe. Obstawiam chłodnicę a konkretnie to pompę w Niej Ale Sam Się Upewnij. Dlaczego akurat pompę to Było czytać Uważniej poprzedni wątek.
Pozdro a poza Nie tylko spawaniem lubię także filozofować ,,Quod initio vitiosum est , non potest tractu temporis convalescere''.

#7 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 04 maj 2016 - 08:23

MasterTig ja przez 8 lat robiłem na 2500W AC/DC katowany że szkoda gadać i dycha. Może masz problem taki jaki ja miałem raz. Ten sam. Okazało się że wentylator trafiony i nie miał siły i wyskakiwał błąd po mimo że się kręcił. Po wymianie problem ustał. Może być też tak że trafiona pompka bo np jakiś przewód przytkany. Ja stawiam na wymiane wentylatora i porządnym przeczyszczeniu z kurzu i przedmuchaniu rurek innegocwyjścia nie widze

#8 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 04 maj 2016 - 21:00

Do waco. I tutaj możesz mieć rację z tym wentylatorem.



#9 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 20 wrzesień 2017 - 14:22

Listę lokalnych autoryzowanych serwisów można znaleźć na stronie https://www.kemppi.com/pl-PL/contacts/ w zakładce SERWIS.

Trochę kosztuje ale oszczędza się czas ...a jak to mówią "czas to pieniądz", im szybciej będzie naprawiona tym szybciej spawarka odrobi poniesione koszty :-)


Użytkownik frank horrigan edytował ten post 20 wrzesień 2017 - 14:23






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kemppi

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych