Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urząd pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Punisher

Punisher

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 15:52

Witam wszystkich spawaczy chciałbym poradzić się Was czy warto robić kurs spawalniczy z urzędu pracy? Jeśli tak to na jaką metodę? Jeśli był już taki temat to przepraszam:)

#2 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:25

tak, warto, pod warunkiem, że sam wybierzesz ośrodek szkolenia. Jest taka możliwość, molestuj ich o to.



#3 Punisher

Punisher

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:41

O to super, z województwa świętokrzyskie go lub okolice Mielca, Tarnobrzega bądź Dąbrowy Tarnowskiej polecacie jakieś dobre ośrodki w których można na prawdę się nauczyć?

#4 Punisher

Punisher

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 16:42

Zależy mi na tym bardzo, a poza tym, która metodę polecacie?

#5 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 25 kwiecień 2016 - 19:32

zrób sobie dwie, na przykład tig i mag, akurat te metody możesz robić w alfie w jędrzejowie śmiało...



#6 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 06:47

Widzę, że kolega od robienia czarnej reklamy. Wszystkie posty szkalujace Smolniki. To dla równowagi: Alfa z Jędrzejowa Stary rozpadające się spawarki Magnum, syfiasty hotel, zupełny brak próbek do spawania elektrodą. Spawalnia z alfy w porównaniu do Smolnik to manufaktura z 18wieku...

#7 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 06:49

Kurs podstawowy można robić w alfie, ale nic wyżej nie polecam...

#8 amator

amator

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 69 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 08:46

Kilka lat temu Smolniki i Alfę poznałem od środka i faktycznie Smolniki to 21 wiek a Alfa nie dość że manufaktura 18 wieczna to rury na próbki wyciągnęli ze złomu zardzewiałe i przegrzane tak że nie można było tego żłożyć do spawania.Przesadzenia ścianek od  0.5 do nawet 2 milimetrów.Wykupiłem chyba 3 lub 4 dni treningów płacąc od razu a na drugi dzień zrezygnowałem bo to była katastrofa we wszystkich aspektach.Swoją ocenę przedstawiłem w biurze(szefowa) i pani oddała kasę...Natomiast Smolniki jaki wygląd takie i podejście do całości!Więc dziwi Mnie negatywna ocena ale,,, w życiu wszystko się może zdarzyć''' więc kto wie???Ale też i ,,,podłość ludzka nie zna granic'''to też za bardzo nie wierzę!!! A nawiązując do tematu głównego,szykują kolejnego ,,,fachurę'' co rzuci świat na kolana po 4 tyg.kursiku???Następny tysiące euro będzie przytulał na zachodzie??? BYŁO ICH TU WIELU! PRZEBOJOWYCH, ODWAŻNYCH,MĄDRALI CO NIE POSŁUCHALI DOBRYCH RAD I SZYBKO NA TYM FORUM ZACZĘLI PISZCZEĆ,ŻE NIE MOGĄ DOSTAĆ ROBOTY BO DOŚWIADCZENIA IM TRZEBA ! A JAK JUŻ DOSTALI TO ZA 10 CZY 12 ZŁ MUSZĄ JEB....AĆ PO 12 GODZIN BEZ DOBREGO SŁOWA!!!!

 

POMYŚL O TYM KOLEGO ALE DECYZJA MUSI BYĆ TWOJA...



#9 Punisher

Punisher

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 10:44

To znaczy, że odradzasz mi się pchać w zawód spawacza?:) byłbym skłonny spróbować. A czy ośrodki z Kielc lub podkarpacia jest tam coś wartego uwagi?

#10 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 11:52

Kilka lat temu Smolniki i Alfę poznałem od środka i faktycznie Smolniki to 21 wiek a Alfa nie dość że manufaktura 18 wieczna to rury na próbki wyciągnęli ze złomu zardzewiałe i przegrzane tak że nie można było tego żłożyć do spawania.Przesadzenia ścianek od  0.5 do nawet 2 milimetrów.Wykupiłem chyba 3 lub 4 dni treningów płacąc od razu a na drugi dzień zrezygnowałem bo to była katastrofa we wszystkich aspektach.Swoją ocenę przedstawiłem w biurze(szefowa) i pani oddała kasę...Natomiast Smolniki jaki wygląd takie i podejście do całości!Więc dziwi Mnie negatywna ocena ale,,, w życiu wszystko się może zdarzyć''' więc kto wie???Ale też i ,,,podłość ludzka nie zna granic'''to też za bardzo nie wierzę!!! 

No dokładnie, ja w alfie wtopiłem praktycznie sporą kasę, za dwa moduły elektrody, brak odpowiednich próbek (spawałem tigowskie), dziadowskie spawarki, słabe, niewygrzane elektrody. Jakaś porażka. 

Nie mówiąc już o warunkach lokalowych - jak dla jakichś szczurów... W pierwszym odruchu, zacząłem dzwonić po stancjach, potem jakoś się przełamałem...

Ceny też mają kosmiczne, ja w każdym razie będę omijał ten ośrodek SZEROOOOKIM łukiem. :(



#11 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 26 kwiecień 2016 - 20:21

Urząd pracy sfinansuje tobie kurs pod jednym warunkiem że pracodawca Cię zatrudni jeśli nie spełniasz tego wymogu nie masz co liczyć aby Urząd pracy sfinansował tobie kurs. 


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#12 tomasz7

tomasz7

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 21 wrzesień 2016 - 19:55

Witam, czy w świętokrzyskim naprawdę nie ma żadnej solidnej firmy, która wykonuje kursy spawalnicze na Tiga, nie mowie tu u podstawie a o rurach.

Posiadam podstawy Tiga i chciałbym teraz nabyć uprawnienia na czoło następnie na rury, jaki to będzie mniej więcej koszt? Polecajcie szkoły, po za "alfa" które naprawdę uczą tego fachu ;) 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych